چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
15:38 | | فجر 37

جزئیاتی درباره افتتاحیه جشنواره فیلم فجر/از دکور دیجیتال مراسم تا ویژه برنامه‌هایی برای بزرگداشت‌ها

جزئیاتی درباره افتتاحیه جشنواره فیلم فجر/از دکور دیجیتال مراسم تا ویژه برنامه‌هایی برای بزرگداشت‌ها

کارگردان مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به دکور ویژه این مراسم جزئیات بخش‌های مختلف آن را توضیح داد.

کیارش اسدی‌زاده کارگردان مراسم افتتاحیه جشنواره فجر که سه‌شنبه ساعت ۱۸ در پردیس تئاتر تهران برگزار خواهد شد، در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره درباره جزئیات این مراسم گفت: مراسم افتتاحیه سه شنبه، نهم بهمن ماه از ساعت شش عصر در پردیس تئاتر تهران شروع می‌شود و بین دو ساعت و نیم تا سه ساعت طول خواهد کشید.

او درباره طراحی صحنه و دکور مراسم افتتاحیه گفت: دکور مراسم به صورت دیجیتال است، یعنی ساختوساز چوبی و حجمی وجود ندارد و به صورت دیجیتال در مدیا اتفاق می‌افتد. در حقیقت ما با دکوری مواجه هستیم که طراحی خاص خود را دارد یعنی الزاما اینگونه نیست که تصاویر در مدیا پخش شود.این مدل دکور یک اتفاق ابتکاری و جدید در جشنواره فجر است. 

اسدی‌زاده با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای موسیقی و اجرا در مراسم افتتاحیه طراحی شده است، درباره برنامه‌های ویژه مراسم افتتاحیه هم گفت: ویدئوهایی که در حال تولید برای پخش در این مراسم است خیلی خاص هستند، ویدئوهایی برای ۴۰ سال سینمای ایران در حال تولید و تدوین است، ویدئوهایی هم درباره هیات انتخابات و داوران در حال تهیه است که متفاوت و خاص هستند. همه این ویدئوها با الهام از تم پوستر جشنواره است و براساس همان ایده‌ها و رنگ‌هایی که در پوستر جشنواره استفاده شده است ویدئوها درحال تولید هستند.

او افزود: پنج بزرگداشت در مراسم افتتاحیه داریم و فیلمسازان مختلفی در حال تولید و تدوین فیلم‌های این بزرگداشت‌ها هستند. فیلم ها هم خیلی متنوع و متفاوت‌تر از سال‌های قبل است.

اسدی‌زاده با تاکید براینکه حال و هوای جشن چهل سالگی انقلاب را کاملا می‌توانید در مراسم افتتاحیه حس کنید، گفت: حتی در دکور مراسم هم ایده‌هایی از جشن چهل سالگی انقلاب دیده می‌شود. همچنین ویدئوهایی با موضوع جشن چهل سالگی انقلاب در حال ساخت است. نکوداشت آقای انتظامی را هم در مراسم افتتاحیه خواهیم داشت که با حضور فرزندان ایشان صورت می‌گیرد و ویدئویی هم برای نکوداشت ایشان در حال تولید است.

کارگردان مراسم افتتاحیه درباره انتقادهایی که به محل برگزاری مراسم افتتاحیه می‌شود، گفت: ما خیلی درباره لوکیشن مراسم افتتاحیه تامل کردیم، شرایط برج میلاد، تالار وحدت و تالار وزارت کشور را بررسی کردیم. فضا و ظرفیتی که برای جمعیت نیاز داریم، استیجی که به لحاظ طول و عرض برای دکور نیاز داریم، جای پارک ماشین مهمانان، ورود مهمانان وی آی پی و فضای مدرن لوکیشن مراسم برای ما بسیار مهم بود. پردیس تئاتر تهران از هرجهتی که گفته شد بسیار برای مراسم افتتاحیه مناسب است. شک ندارم که در پایان مراسم کلیه مهمانان از اینکه مراسم در آن لوکیشن برگزار شده راضی خواهند بود. در محل برگزاری مراسم آرامش خوبی برای همه مهمانان وجود خواهد داشت و انشاالله مراسم با نهایت کیفیت برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.