چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
14:27 | | فجر 37

در بخش «سیمرغ و پروانه‌ها»: نمایش ۵ فیلم کودک و نوجوان همزمان با برپایی جشنواره فیلم فجر

در بخش «سیمرغ و پروانه‌ها»: نمایش ۵ فیلم کودک و نوجوان همزمان با برپایی جشنواره فیلم فجر

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به برگزاری طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» همزمان با سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، از نمایش ۵ فیلم سینمای کودک و نوجوان از ۱۳ تا ۱۷ بهمن در برخی سینماهای تهران و سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، حبیب ایل‌بیگی مدیر بخش «سیمرغ و پروانه‌ها» با اشاره به برگزاری این بخش برای سال دوم همزمان با سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: این برنامه در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان سینمایی از سینمای کودک و نوجوان است که برای دومین سال برگزار می‌شود و در ۵ روز از ایام برگزاری جشنواره، شاهد نمایش فیلم‌های کودک و نوجوان هستیم.

او با بیان اینکه از ۱۳ تا ۱۷ بهمن فیلم‌های کودک و نوجوان در سینماهای تهران و سراسر کشور در نوبت صبح به نمایش در می‌آید یادآور شد: در مراکز استان‌ها همزمان با برپایی جشنواره فیلم فجر، یک سالن از سینماهای میزبان جشنواره فیلم فجر به نمایش فیلم‌های کودک و نوجوان اختصاص خواهد یافت.

مدیر بخش «سیمرغ و پروانه‌ها» تاکید کرد: در شهر تهران، همزمان در۹ سالن سینماهای «فرهنگ»، «آزادی»، «تماشا»، «باغ کتاب»، «مگامال»، «کورش»، «شکوفه»، «ماندانا» و «راگا» شاهد نمایش فیلم‌های کودک و نوجوان خواهیم بود و هر روز صبح یک سانس نمایش داریم.

بر اساس اعلام ایل‌بیگی، روز شنبه ۱۳ بهمن فیلم «لکنت» برگزیده بخش بهترین کارگردانی جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان، یکشنبه ۱۴ بهمن «پاستاریونی» برگزیده بهترین فیلم کودک در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان، دوشنبه ۱۵ بهمن انیمیشن «بنیامین» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پذیرفته شده، سه شنبه ۱۶ بهمن فیلم «ضربه فنی» که جوایز متعددی از جمله جایزه بهترین فیلم نوجوان جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان را به خود اختصاص داده و چهارشنبه ۱۷ بهمن انیمیشن «آخرین داستان» اثر پذیرفته شده در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و برگزیده جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان نمایش داده می‌شوند.

او ادامه داد: به همه استان‌ها اعلام کردیم، در کنار حضور بچه‌های مدارس مختلف برای تماشای این آثار، امکان حضور دانش آموزان مناطق محروم و کم بهره را برای تماشای فیلم‌های سینمایی کودک و نوجوان در ایام برگزاری طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» فراهم کنند.

مدیر بخش «سیمرغ و پروانه‌ها» تاکید کرد که نمایش این فیلم‌ها رایگان است و مدارس در تهران از طریق «سامانه اردویی مدارس» برای تماشای این آثار اقدام کنند.

ایل بیگی افزود: در استان‌ها نیز هماهنگی‌ها از طریق ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی فراهم می‌شود. همچنین در همه شهرها قرار است قبل از نمایش فیلم‌ها به بهانه جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، برنامه ویژه‌ای پیش‌بینی شده و جشن انقلاب برگزار شود.

وی گفت: در تهران این برنامه هر روز در یکی از مناطق تهران برگزار می‌شود. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این جشن در پایتخت روز شنبه همزمان با نمایش فیلم لکنت در جنوب غربی تهران در پردیس تماشا با حضور دست‌اندرکاران سینمای کودک برگزار می‌شود.

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی ادامه داد: یکشنبه در سینما فرهنگ قبل از نمایش «پاستاریونی»، دوشنبه پیش از نمایش انیمیشن «بنیامین» در سینمای ماندانا در شرق تهران، سه شنبه در باغ کتاب همزمان با نمایش فیلم «ضربه فنی» و چهارشنبه همزمان با نمایش انیمیشن «آخرین داستان» در پردیس مگامال این مراسم برگزار می‌شود.

ایل بیگی اظهار امیدواری کرد با برگزاری طرح «سیمرغ و پروانه‌ها»، ارتباط بیشتری بین بچه‌ها و سینما برقرار شود. این بخش از سال گذشته همزمان با جشنواره فیلم فجر برگزار شد و بچه‌ها نیز همزمان با جشنواره فیلم فجر توانستند سهم خود را از سینمای ایران داشته باشند.

او افزود: این طرح همچنین می‌تواند به معرفی فیلم‌های کودک و نوجوانان نیز کمک می‌کند تا پیوند بهتری بین سینما و کودکان برقرار شود و سینمای کودک با پشتوانه بهتری ادامه دهد.

ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» با همراهی مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، سازمان سینمایی، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.