دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
23:34 | | فجر 37

تقدیر ویژه شجاع نوری و تابش از عزیزالله حمیدنژاد/او مثل یک چتر سیاه در سفری بارانی است

تقدیر ویژه شجاع نوری و تابش از عزیزالله حمیدنژاد/او مثل یک چتر سیاه در سفری بارانی است

مراسم بزرگداشت عزیزالله حمیدنژاد در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر سی و هفتم برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، در بخش دیگری از مراسم افتتاحییه، بزرگداشت عزیزالله حمیدنژاد کارگردان سینمای ایران برگزار شد. در ابتدا کلیپی از فیلم های «هور در آتش» و «اشک سرما» از آثار این هنرمند پخش شد. در ادامه هم علیرضا شجاع نوری، بازیگر و علیرضا تابش، مدیر بنیاد سینمایی فارابی برای تجلیل از این هنرمند به روی سن آمدند.

علیرضا شجاع نوری در سخنانی درباره حمیدنژاد گفت: می‌گویند اگر کسی را می‌خواهی خوب بشناسی باید با او کار کنی یا سفر بروی. سال ۱۳۶۱ بود که سیف الله‌داد اولین فیلمش را می‌ساخت، من و حمیدنژاد دستیاران او بودیم و از او یاد گرفتیم. چند سال بعد در نیویورک مسوول معرفی فیلم بودم که در آنجا «هور در آتش» به نمایش درآمد و بالاخره در آخرین همکاری سریال «بانوی عمارت» را کار کردیم.

او ادامه داد: آقای حمیدنژاد یکی از شخصیت‌های دوست‌داشتنی است و مثل یک چتر سیاه در یک سفر بارانی است. آنقدر عزیز و حامی است که همواره تو را از خیلی آسیب‌ها حفظ می‌کند. ممکن است لبخندهای او را کم ببینی، اما بسیار به جان می‌نشیند. من تاکنون غیر از خیر از او چیزی ندیده‌ام.

علیرضا تابش هم در سخنانی درباره عزیزالله حمیدنژاد گفت: آقای حمیدنژاد شاید ۲۰ساله بودند که با مرحوم سیف ‌الله‌داد وارد سینما شدند و در این ۴۰ سال ثمره کارشان فیلم‌های هنری و ارزشمند است که در جشنواره‌های خارجی وقتی نمایش داده می‌شد مخاطبان باورشان نمی‌شد که زیبایی‌های سرزمین عزیز ما است و فکر می‌کردند در استودیو ساخته شده است. برای عزیزالله حمیدنژاد طول عمر و عزت روزافزون می‌خواهم. ان‌شاالله همیشه عزیز باشی.

حمیدنژاد:دوست داشتم زمانی اینجا می آمدم که تعداد بیشتری فیلم ساخته بودم

عزیزالله حمیدنژاد در مراسم نکوداشتش گفت: آقای شجاع نوری و آقای تابش من را خجالت دادند. اینطور هم نیست که آنها می‌گویند. از نظر کمی و کیفی تعداد کارهای من آنقدر نیست که نیاز به بزرگداشت داشته باشم. دوست داشتم زمانی اینجا می‌آمدم که تعداد بیشتری فیلم ساخته بودم که متاسفانه با شرایط موجود نتوانستم و نشد. اما خوشحالم که هر یک از کارهایم را با عشق ساختم و شرایط و دشواری‌های زندگی مانع این نشد که دست به هر کاری بزنم و هر فیلمی را بسازم. در این راستا باید از همسرم تشکر کنم چون در این سال‌ها او مرا حمایت کرد برای این که دست به هر کاری نزنم.

او ادامه داد: دوست دارم از منتقدان نام ببرم که وفتی هور در آتش را ساختم در همین فضای جشنواره از فیلم حمایت کردند و باعث شدند من فیلم بعدی‌ام را بسازم، افرادی چون حمید صدیقی، هوشنگ گلمکانی، خسرو دهقان و مسعود محرابی. در زمانی که ما این فیلم را ساختیم ویژوال افکت کامپیوتری نبود و باید با جلوه‌های ویژه میدانی می‌ساختیم و من باید تقدیر کنم از آقای شوقی و دستیارشان که برف و بوران را برای ما ایجاد کردند. آن زمان کار بسیار دشواری بود.

حمیدنژاد تاکید کرد: همچنین خوشحالم که در آخرین کارم با آقای شجاع نوری همکاری داشتم و خانم مومن که در نقش فخرالزمان درخشیدند و خوشحالم که در هر کارم یک تعداد چهره جدید به تلویزیون و سینما معرفی کردم. امیدوارم خدا توفیق بدهد فیلم‌های دلخواهم را بسازم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.