یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
22:46 | | فجر 37

داروغه‌زاده: آوازه افتخارات سینمای ایران در همه جهان طنین‌انداز است/سینما دستاورد انقلاب اسلامی است

داروغه‌زاده: آوازه افتخارات سینمای ایران در همه جهان طنین‌انداز است/سینما دستاورد انقلاب اسلامی است

دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: سینمای ایران پیام‌آور نجابت، انسانیت، صداقت، درستکاری و همه‌ی فضایل است. ادعای بزرگی نیست اگر بگویم سینمای نوین ایران خود بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، ابراهیم داروغه زاده در مراسم افتتاحیه که امروز سه شنبه ۹ بهمن، در محل پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است، گفت: این ایام را که متعلق به بانوی بزرگوار صدیقه کبری حضرت زهرا سلام الله علیها است را گرامی می‌داریم و سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر را در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با نام و یاد آن حضرت آغاز می‌کنیم.

او ادامه داد: به همه سروران عزیز، مهمانان ارجمند، هنرمندان گرامی و مردم عزیزمان خصوصاً اهالی گران‌قدر جنوب تهران که امسال میزبان ما شدند خوش‌آمد می‌گویم. آمده‌ایم که سهم کوچکی از آن‌همه تلاششان برای پیروزی انقلاب اسلامی را قدرشناسی کنیم.

دبیر جشنواره گفت: در این مناطق تهران کوچه به کوچه که نه حتی خانه به خانه نام شهیدانمان نام‌گذاری شده است. ما آمده‌ایم تا بگوییم با ایثارها و فداکاری‌های شما در جای‌جای میهن عزیزمان ایران است که سینمای ایران جان گرفت، رشد کرد، بالغ شد و امروز برای این مرزوبوم افتخارآفرین شده است. سینمای ایران دستاورد انقلاب است

دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به اینکه سینمای ایران اکنون و در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی از دوردست های ایران تا سراسر جهان پیام‌آور ارزش‌های انسانی بسیاری است گفت: این سینما پیام‌آور نجابت، انسانیت، صداقت، درستکاری و همه‌ی فضایل است. ادعای بزرگی نیست اگر بگوییم سینمای نوین ایران خود بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است و مظهر شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به معنای واقعی آن است.

او تأکید کرد: آوازه افتخارات سینمای ما در همه جهان طنین‌انداز است و این سینما به سهم خود همه تلاش خود را کرده است تا ندای آزادی و آزادگی باشد. سینمای ما به پیروی از وصیت امام راحل مان، دردمند و آرمان‌خواه بوده است و به فرموده رهبر عزیزمان، کلید توسعه و پیشرفت کشور است. 

داروغه زاده چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت و افزود: چهلمین سالگرد انقلاب را به همه شما مردم عزیز، هنرمندان و سینماگران تبریک می‌گویم و امیدوارم روزهایی سرشار از طراوت و جوشش که در آثار امسال جشنواره نمایان است، در این ایام داشته باشیم. قدردان محبت همه همکارانم در ستاد برگزاری و همه‌ی سرورانم در سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم که این جشنواره حاصل کمک و حمایت همه این عزیزان است.

پس از صحبت های کوتاه ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره سی و هفتم کلیپی از تصاویر فیلم های شاخص سینمای ایران پس از انقلاب و با آهنگ «دلبر» از محسن چاوشی پخش  شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.