شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
04:40 | | فجر 37

استاندار خوزستان: جشنواره فیلم فجر مولود انقلاب اسلامی است

استاندار خوزستان: جشنواره فیلم فجر مولود انقلاب اسلامی است

استاندار خوزستان در آیین آغازین سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر خوزستان گفت: بی تردید جشنواره فیلم فجر تأثیر قابل اعتنایی در توسعه فرهنگی و ایجاد جهش فکری در سطح جامعه خواهد داشت.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، جمعه ۱۲ بهمن ماه در مراسم آغاز به کار سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در خوزستان گفت: جشنواره فیلم فجر به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای هنری در تقویم فعالیت‌های فرهنگی و هنری کشور ثبت و ضبط شده و مولود انقلاب اسلامی ایران است.

او گفت: ارزش این رویداد به فراهم کردن فضایی برای بروز و معرفی خلاقیت‌ها، توانمندی‌ها و استعدادهای هنرمندان سینمایی کشور و در عین حال محلی برای دادوستد فکری، فرهنگی، پژوهشی و تحلیلی میان هنرمندان و اقشار مختلف جامعه است.

شریعتی گفت: بی تردید این جشنواره تأثیر قابل اعتنایی در توسعه فرهنگی و ایجاد جهش فکری در سطح جامعه خواهد داشت.

استاندار خوزستان با تاکید براینکه برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و هنری در استان خوزستان طی سه سال اخیر را به فال نیک می‌گیریم، ادامه داد: با توجه به تأثیر بی‌بدیل سینما در افکار عمومی امیدوارم در کنار تقویت بنیه‌های آموزشی، پژوهشی، علمی و اندیشهورزی، این جشنواره هم بتواند موجبات تقویت همدلی و هم‌افزایی را در میان مردم فراهم کند.

شریعتی بیان کرد: استان خوزستان از گذشته دارای کارنامه درخشانی در تحولات و رویدادهای سینمایی کشور بوده است و تأثیرگذاری و درخشش هنرمندان خوزستانی در سطوح بین المللی و ملی گواه این ادعاست.

او عنوان کرد: با توجه به عزم و اراده مثال‌زدنی هنرمندان خوزستانی، می‌توانیم امیدوار باشیم که در آینده‌ای نزدیک به یاری حق خوزستان مجددا به یکی از مراکز تأثیرگذار سینمایی کشور مبدل و جایگاه گذشته خود را بازیابد.

استاندار خوزستان یادآور شد: اصحاب رسانه می‌توانند نقش پررنگی در اطلاع‌رسانی جشنواره ایفا کنند، انتظار داریم که اصحاب رسانه از فرصت برگزاری فیلم فجر برای ارتباط بیشتر بین هنر و رسانه استفاده کنند.

شریعتی گفت: امیدوارم که این جشنواره بتواند فرصت‌ها و شرایط بهتر و بیشتری را برای هنر فیلم در استان خوزستان فراهم کند تا زمینه‌ای برای تقویت هنرمندان خوزستانی خصوصا جوان ها محیا شود.

او با بیان اینکه این هنر می‌تواند منعکس کننده همدلی، همراهی و انسجام بین اقشار مختلف مردم، دولت و حاکمیت در نقاط مختلف استان باشد، گفت: امیدوارم هنر سینما و فیلمسازی باعث ایجاد انسجام و وحدت در میان اقشار مختلف شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.