چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
12:09 | | فجر 37

حسین انتظامی: سینمای ما رو به تعالی است/ مضامین و کیفیت آثار جشنواره ارتقا یافته است

حسین انتظامی: سینمای ما رو به تعالی است/ مضامین و کیفیت آثار جشنواره  ارتقا یافته است

حسین انتظامی با اشاره به اینکه سینمای ایران مسیر رو به تعالی را پیش گرفته، تاکید کرد کیفیت و مضامین آثار جشنواره فیلم فجر نسبت به گذشته ارتقا یافته است.

رئیس سازمان سینمایی در گفت و گو با ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر درباره ویژگی جشنواره امسال گفت: خوشبختانه امسال نسبت به گذشته به مضامین جامع‌تری در فیلم‌ها پرداخته شده است و این نشان دهنده یک کار پویا است زیرا ما معتقدیم سینمای ما رو به تعالی است و طبعا هم باید در چنین مسیری باشد. مضامین و کیفیت آثار نسبت به سال گذشته ارتقا پیدا کرده و این موضوع نشان می‌دهد سینماگران و هنرمندان ما مسیر ارتقای کیفیت آثار را در سینما دنبال کرده‌اند.

رئیس سازمان سینمایی درباره نگاه شفاف سازی به حوزه سینما گفت: شفاف‌سازی یکی از رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و مسیری است که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای صالحی دنبال می‌کند که بخشی از آنها مثل شفاف‌سازی جنبه رویکردی دارد بنابراین همه بخش‌های وزارتخانه در قالب یک تکلیف و رفتار سازمانی آن را دنبال می‌کنند‌؛ این شفاف‌سازی در همه وجوه است و فقط در بحث میزان حمایت ها نیست.

او ادامه داد: شفافیت آن است که ضوابط ما در همه حیطه‌ها روشن باشد و این موضوع را باید ادامه دهیم و طبیعتا جای کار زیادی دارد. باید همه آئین‌نامه‌ها، ضوابط و بسته‌های حمایتی‌مان را منتشر کنیم و در مقابل پاسخگو باشیم زیرا وجه دیگر شفافیت این است که بازخورد بگیریم و رفتار خودمان را هم اصلاح کنیم. این موضوع یک امر دو طرفه نیز هست یعنی همچنان که معتقدیم بخش‌های دولتی باید شفاف عمل کنند بخش مولد هم باید این مسیر را دنبال کند در غیر این صورت این مسیر هماهنگ نیست.

رئیس سازمان سینمایی درباره اینکه پیش از این تا چه اندازه مخاطب جشنواره فیلم فجر بوده است، گفت: من از سال‌های دور  بیننده سینما بودم و  همانطور که کتاب و تئاتر را دنبال می‌کردم، پیگیر سینما نیز بوده‌ام.

انتظامی درباره اینکه جشنواره فیلم فجر در زنده کردن حال و هوای جشن انقلاب تاثیرگذار است، گفت: جشنواره فیلم فجر به واسطه حضور علاقه‌مندان و هنرمندان فضای با نشاطی ایجاد می‌کند و جشن سالیانه سینماگران و طرفداران سینماست. معمولا سال سینما از این تاریخ شروع می شود و این نشاط در شکوه بخشی جشن انقلاب  تاثیر خودش را دارد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.