چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
08:36 | | فجر 37

نشست پرسش و پاسخ فیلم «طلا» با حضور رامبد جوان و هومن سیدی/شهبازی:نگاه‌ها به فیلم سخت‌گیرانه باشد

نشست پرسش و پاسخ فیلم «طلا» با حضور رامبد جوان و هومن سیدی/شهبازی:نگاه‌ها به فیلم سخت‌گیرانه باشد

رامبد جوان درباره نحوه همکاری با محمد شایسته و پروژه گفت: تصمیم گرفتیم پول بگذاریم روی هم چهار فیلم بسازیم که پول مان نرسید و سه فیلم ساختیم.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، نشست خبری فیلم «طلا» با حضور پرویز شهبازی(کارگردان)، رامبد جوان، محمد شایسته(تهیه کنندگان)، هومن سیدی، نگار جواهریان، طناز طباطبایی، مهرداد صدیقیان (بازیگران)، پیمان شایان فر (فیلمبردار)، منصور شهبازی (صدابردار)، امیر حسین قدسی (طراح صحنه) و دیگر عوامل فیلم در پردیس ملت برگزار شد.

پرویز شهبازی کارگردان در ابتدا، درباره شکل گیری فیلمنامه نهایی این فیلم توضیح د و گفت: بازبینی فیلمنامه نهایی تا آخر فیلمبرداری ادامه داشت.  

رامبد جوان درباره نحوه همکاری با محمد شایسته و پروژه گفت: تصمیم گرفتیم پول بگذاریم روی هم چهار فیلم بسازیم که پول مان نرسید و سه فیلم ساختیم. بخش اجرایی به عهده آقای شایسته است و در بخش هایی که فکر کنم می توانم بدرد بخورم کمک می کنم. در این پروژه بیشتر درگیر خندوانه بودم و بیشتر کارها بر عهده او بوده است. یکی از پروژه‌هایی که فکر کردیم کار بکنیم مربوط به آقای شهبازی بود و فیلم دوم ما شد و از همکاری با او خیلی خوشحالیم. از اینکه با چنین کارگردان باهوشی همکاری کردیم خوشحالیم. 

محمد شایسته نیز بیان کرد: همکاری با شهبازی لذت بخش بود و اکثرا با جزئیات مشورت می کردیم، رامبد هم در جریان بود. امیدواریم باز هم با شهبازی کار کنیم.

هومن سیدی بازیگر فیلم «طلا» هم در این نشست گفت: کار کردن با شهبازی برایم جذاب بود، اتفاقاتی که به وجود می‌آورد به معنای کلاسیک در قصه بزرگ نمی آمد چون همه چیز واقعی است رویکردی که در لحظه دارد نرم است و به نظر می رسد این اتفاق نمی افتد. اما پیش می آید و از طرفی به شعور مخاطب احترام میگذارد

مهرداد صدیقیان نیز گفت: یکی از فیلم های محبوب زندگی ام نفس عمیق بود و این فرصت پیش آمد تا با آقای شهبازی کار کنم، یکی از ویژگی کار کردن با او لمس بودن کارکترها هستند.

شهبازی درباره اینکه سینمای خود را رئالیستی می داند، بیان کرد: ظاهر رئالیستی دارد اما سعی می کنم از آن عبور کنم. داستان فیلم (طلا) کاملا تخیلی است.

شایان فر، فیلمبردار فیلم نیز بیان کرد: زمانی که شروع به فیلمبرداری کردیم به اندازه کافی در پیش تولید صحبت نکردیم اما سریع ارتباط برقرار کردیم و از همکاری با شهبازی لذت بردم.

شهبازی، صدابردار هم اظهار کرد: اولویت من خوب بودن پلان ها است تا بازیگران حس خوبی داشته باشند. 

امیرحسین قدسی طراح صحنه فیلم «طلا» نیز درباره همکاری در این فیلم گفت: میزان یادگیری در کار با آقای شهبازی برای من لذت بخش بود زیرا این اتفاق متاسفانه در موقعیت کاری ما کم می افتد. امسال فیلم های زیادی داریم که تکنیک های سینمای ایران را دارند و آدم خوشحال می شود. امیدوارم تجربه حسی انسان ها که در فیلم ها کم است را بیشتر ببینیم.

طناز طباطبایی درباره تجربه همکاری اش با شهبازی اظهار کرد: وقتی فیلم را می بینید متوجه می شوید آقای شهبازی  برای تک تک دیالوگ های عبوری فکر کرده است. چقدر ما آموختیم که ساده فیلم ببینیم؟ فکر کنم وقت آن است که حرفه ای فیلم ببینیم و نگاه سخت گیرانه و باسواد باشد. این فیلم از آن جهت که با یکی از درخشان ترین کارگردان های سینمای ایران همکاری کردم برای من عزیز است.

او ادامه داد: یکی از راحت ترین پشت صحنه ها را در این فیلم با آقای شهبازی تجربه کردم که بسیار درخشان بود. 

رامبد جوان در ادامه سخنان شهبازی گفت: جشنواره فیلم فجر و جلسه پرسش و پاسخ فیلم است، قطعا شما اصحاب رسانه به بخش سینمایی ارتباط دارید. سوال من این است که شما چرا یک مبحث مهم را درباره سینمای شهبازی باز نمی‌کنید؟ وقتی فیلم او را می بینیم به نظر ساده می آید در حالی که مهندسی شده و سخت است، یک کارگردان چطور می تواند چنین موضوعی را ساده کند؟ اینکه کدام بازیگر چند فیلم بازی کرده یا سوال های دیگر مناسب نیست و بهتر است حرف‌هایی بزنیم که ممکن است بیرون از اینجا اتفاق نمی افتد.

در ادامه خبرنگاری از نگار جواهریان درباره باورپذیری نقش اش سوال پرسید که به جای این بازیگر، کارگردان جواب داد و گفت: اگر باورپذیر نیست باید فیلم را نقد کنند و در قالب یک یادداشت آموزنده به بیننده بگویند که این فیلم چه مشکلاتی دارد. فضای اینترنتی موجب شده هر کسی در یک خط درباره فیلم نظر دهد که این اتفاق خوب نیست و باید درباره این مسائل بیشتر پرداخته شود. 

صدیقیان درباره نقش مکملش در فیلم های امسال جشنواره گفت: اگر نقش در جای درست خود باشد طول و زمان آن مهم نیست، مهم این است که در فیلم خوب و با کارگردان خوب باشم که از نظر خودم این اتفاق با بازی در فیلم طلا برای من افتاده است. اگر زمان به عقب برگردد باز هم این کار را انجام می دهم.

شهبازی همچنین درباره پرسشی که درباره فیلمنامه شد، توضیحاتی ارائه داد و گفت: وقتی که می گویید نمای «سوبژکتیو شخصیت منصور»، اشتباه است، نشان می دهد که اطلاعات شما در زمینه کارگردانی بسیار پایین است. 

رامبد جوان هم درباره فروش گیشه این فیلم بیان کرد: ان شاالله فیلم مان را می فروشیم. اگر فیلمی خوب ساخته شود قطعا سهم خودش را در گیشه پیدا می کند 

شایسته نیز  در این باره اعلام کرد: اگر من و رامبد فکر می کردیم این فیلم نمی فروشد روی آن سرمایه گذاری نمی کردیم. مطمئنیم که این فیلم در گیشه می فروشد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.