جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
06:30 | | فجر 37

رهگذر: «آخرین داستان» اقتباسی آزاد از شاهنامه است

رهگذر: «آخرین داستان» اقتباسی آزاد از شاهنامه است

انیمیشن «آخرین داستان» در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر 

انیمیشن بلند سینمایی «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر در پردیس سینمایی چارسو به نمایش درآمد. 

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، انیمیشن «آخرین داستان» در روز پنجم جشنواره سی و هفتم فیلم فجر در پردیس سینمایی چارسو روی پرده رفت.

اشکان رهگذر کارگردان این انیمیشن در آیین معرفی «آخرین داستان» گفت: فرایند تولید انیمیشن ما از لحظه خلق تا خروجی نهایی، ۹ سال طول کشیده است.

او این انیمیشن را بزرگترین تولید انیمیشن ایرانی خواند و گفت: ما در تولید این اثر، از همکاری چهارده بازیگرِ به نام برای صداپیشگی نقش های مختلف بهره گرفته‌ایم. اشکان رهگذر با اشاره به اینکه «آخرین داستان» یک انیمیشن دوبُعدی است افزود: تولید موسیقی این اثر بسیار پرزحمت بود، علاوه بر آنکه ما از حضور خوانندگان و هنرمندانی همچون شهرام ناظری در این انیمیشن استفاده کردیم.

او یادآور شد: همانطور که شاهنامه متعلق به ایران است تلاش کردیم از سراسر ایران نشانه‌های موسیقایی در این انیمیشن وجود داشته باشد. 

اشکان رهگذر تاکید کرد: انیمیشن آخرین داستان یک اقتباس آزاد از شاهنامه است و برای تولید این اثر، هیچگونه تحریفی در شاهنامه صورت نگرفته است. او افزود این انیمیشن برای گروه سنی نوجوان تا بزرگسال تولید شده و تماشای آن، به خاطر برخورداری از برخی صحنه های اکشن، برای کودکان زیر سیزده سال توصیه نمی شود. 

در پایان آرمان رهگذر مجری طرح «آخرین داستان» گفت: در طول تولید این انیمیشن بلند سینمایی موفق به ایجاد هزار شغل برای جوانان هم شدیم.

هنرمندانی همچون پرویز پرستویی، حامد بهداد، لیلا حاتمی، اشکان خطیبی، باران کوثری، شقایق فراهانی، اکبر زنجانپور، حسن پورشیرازی و تعداد دیگری از هنرمندان شناخته شده کشور در حوزه تئاتر و سینما صداپیشگی شخصیت های این انیمیشن سینمایی را عهده دار بوده اند. 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.