چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
21:27 | | فجر 37

سعید اوحدی: مجموعه شهرداری به استقبال میزبانی از جشنواره فیلم فجر می‌رود

سعید اوحدی: مجموعه شهرداری به استقبال میزبانی از جشنواره فیلم فجر می‌رود

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به نقش شهرداری در برگزاری جشنواره فیلم فجر بر اهمیت همراهی شهرداری و سازمان سینمایی در برگزاری مناسب جشنواره فیلم فجر تاکید کرد.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که برای تماشای فیلم «23 نفر»به کارگردانی مهدی جعفری به سینمای رسانه، پردیس سینمایی ملت آمده بود، در پاسخ به سوال ستاد خبری جشنواره در مورد تعامل شهرداری تهران و جشنواره فیلم فجر گفت: «به مناسبت جشنواره فیلم فجر و همچنین مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شهرداری تهران تصمیم داشت تا هر چه در توان دارد ارائه کند تا برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با عزت و شکوه بیشتری برگزار شود. ما برنامه هنر تجسمی را در باغ موزه قصر میزبان شدیم. در حوزه سینما مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر هم در پردیس تئاتر تهران که متعلق به سازمان فرهنگی هنری شهرداری است برگزار شد. دو مجموعه پردیس ملت و سینما آزادی از جمله سالن‌های مربوط به شهرداری در اختیار جشنواره فیلم فجر است. یک اتفاق خوبی هم که امسال افتاد این بود که فرهنگسرای اندیشه در اختیار تهیه کنندگان قرار گرفت و همچنین اختتامیه سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر هم قرار است در برج میلاد برگزار شود.این مساعدت هایی بود که از سوی شهرداری تهران انجام شده است.»

اوحدی در مورد تبلیغات شهری برای جشنواره فیلم فجر و نقش شهرداری در جشنواره‌ای کردن فضای تهران گفت: «سازمان زیباسازی شهرداری تهران که مسئولیت این بخش را برعهده دارد، قطعا هرچه داشته در طبق اخلاص گذاشته است.»

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره موضوع ساخت کاخی اختصاصی برای جشنواره فیلم فجر که در سال‌های اخیر مطرح شده، گفت: «به هر حال تجربه سال های گذشته نشان داده که پردیس ها میزبانی جشنواره را برعهده داشته اند و ما هم از این مورد استقبال کرده ایم. مجموعه شهرداری همیشه از اینکه میزبان جشنواره فیلم فجر باشد استقبال می کند. با توجه به تعامل بسیار خوبی که بین شهرداری و سازمان سینمایی برقرار است، فکر نمی‌کنم چندان نیازی به کاخ اختصاصی برای جشنواره باشد. آقای دکتر انتظامی ریاست سازمان سینمایی هم بیان داشتند که تعامل امسال شهرداری و جشنواره تعامل بسیار مثبت و سازنده‌ای بوده است. لذا باید بگذاریم سالن‌های سینما کارهای تخصصی خود را بکنند و اکران همین فیلم ها را انجام دهند. فکر نمی‌کنم الان موضوع اصلی ما داشتن کاخی اختصاصی برای جشنواره باشد.»

اوحدی در پاسخ به این سوال که شهرداری تا چه میزان در تولید آثار سینمایی فعالیت داشته گفت: «کار سینمایی در شهرداری تهران از طریق موسسه تصویر شهر اتفاق می‌افتد. در سال ۹۷ موسسه تصویر شهر که متولی فعالیت در این حوزه است با کمبود جدی بودجه مواجه بوده است. ما تلاش کردیم امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب حداقل دو اثر را در جشنواره داشته باشیم که به خاطر هزینه‌های بالای تولید فیلم و کمبود بودجه این اتفاق میسر نشد. مشارکت مردم در حوزه شهر فقط در مسائلی مثل ساخت و ساز و پرداخت عوارض نیست. حتما در حوزه فرهنگی هم باید اقداماتی صورت بگیرد.»

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.