دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
08:00 | | فجر 37

سیروس همتی در جشن «سیمرغ و پروانه‌ها»/ سینمای کودک و نوجوان بنیان سینمای هر کشور است

سیروس همتی در جشن «سیمرغ و پروانه‌ها»/ سینمای کودک و نوجوان بنیان سینمای هر کشور است

سیروس همتی بازیگر فیلم «ضربه فنی» با حضور در جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» در باغ کتاب گفت: بنیان سینمای هر کشوری سینمای کودک و نوجوان آن است. تلاش‌هایی مثل اجرای طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» به نفع سینمای کودک خواهد بود.

در چهارمین روز از اجرای ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» فیلم سینمایی «ضربه فنی» با حضور عوامل و بازیگران این اثر برای دانش آموزان نمایش داده شد.

در این مراسم حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، محمدرضا کریمی صارمی مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پروانه مرزبان از تهیه کنندگان سینمای کودک، سیروس همتی و افشین هاشمی بازیگران «ضربه فنی» روی سن آمدند.

همتی: من ۱۲۰ فرزند دارم
همتی خطاب به بچه‌ها گفت: خوشحالم که اینجا هستم، من نقش یک مربی کاراته را در فیلم ضربه‌فنی بازی کرده‌ام.
او در پاسخ به این که خود صاحب چند فرزند است، بیان کرد: به دلیل اینکه معلم هستم، ۱۲۰ فرزند دارم. دو دختر دوقلو هم دارم. من کارم را از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شروع کرده‌ام و اگرچه نقش من در «ضربه فنی» از شخصیت خودم دور بود، به دلیل جذابیت آنکه باید موهایم را می‌تراشیدم و سختی‌های نقش مربی آن را قبول کردم.

این بازیگر خاطر نشان کرد: به نظرم بنیان سینمای هر کشوری سینمای کودک و نوجوان آن است که تلاش‌هایی مثل طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» به نفع آن خواهد بود و به رشدش کمک می‌کند.

هاشمی: امیدوارم همه بچه‌ها بتوانند به سینما بروند
افشین هاشمی نیز بیان کرد: در «ضربه فنی» من و سیروس همتی رقیب هم هستیم اما در واقعیت دو دوست هستیم. ما در زمان نوجوانی کلاس‌های کاراته و … می‌رفتیم.

او افزود: امیدوارم همه بچه‌ها بتوانند به سینما بروند و فیلم کودک ببینند. بچه‌ها اگر شما به دیدن فیلم‌های کودک و نوجوان بروید فیلم‌های بیشتری برای شما ساخته می‌شود.

ایل‌بیگی: فیلم «ضربه فنی» برای پسرها جذابیت دارد
ایل بیگی نیز در ادامه عنوان کرد: خوشحالم که امروز پسرها اینجا هستند و فیلم را می‌بینند، چون فیلم «ضربه فنی» فیلمی است که برایشان جذابیت دارد.

عنایتی: ظرفیت برای ساخت انیمیشن در سال‌های اخیر افزایش‌یافته
محسن عنایتی کارگردان انیمیشن سینمایی «بنیامین» که در ویژه‌برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» و سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اکران شده با اشاره به تسهیل شرایط تولید آثار انیمیشن در سال‌های اخیر گفت: به نظر می‌رسد ظرفیت‌ها برای فیلم‌سازی انیمیشن در سال‌های اخیر بیشتر شده است و به این نوع از سینما بیشتر توجه می‌شود. خوشبختانه امسال سه فیلم انیمیشن در بخش مسابقه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر نیز حضور دارند که البته یکی از آن‌ها یعنی «آخرین داستان» مربوط به گروه سنی نوجوان است و «بنیامین» و «شب آفتابی» بیشتر معطوف به گروه مخاطبان کودک است.
ویژه‌برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» با همراهی مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، سازمان سینمایی، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.
در این طرح که برای دومین سال متوالی با هدف حمایت از تولید و اکران آثار کودک و نوجوان در جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود، ۵ فیلم و انیمیشن سینمایی «لکنت»، «آخرین داستان»، «بنیامین»، «ضربه‌فنی» و «پاستاریونی» که هر یک موفق به دریافت جوایز ملی و بین‌المللی شده‌اند، برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌هایشان اکران می‌شوند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.