دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
02:26 | | فجر 37

حضور ۱۰ برابری مردم قم در سینماها برای تماشای فیلم‌های جشنواره فجر

حضور ۱۰ برابری مردم قم در سینماها برای تماشای فیلم‌های جشنواره فجر

 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش قم گفت: جمعیت حاضر در روزهای اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در سینمای تربیت بیش از ۱۰ برابر جمعیت این سینما در طول سال است.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، ناصر حمزه‌ای در حاشیه برگزاری جشنواره فجر در استان قم، با اشاره به همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش این استان با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اکران فیلم‌های جشنواره در سینما تربیت، اظهار کرد: در بخش دانش‌آموزی جشنواره بر طبق برنامه، دانش آموزان مناطق محروم و حاشیه‌ای شهر را دعوت کردیم. این دانش آموزان از اجرای طرح شاپرک بسیار خوشحال بودند و تعداد قابل‌توجهی اعلام کردند که برای نخستین بار به سینما آمده‌اند که یکی از آثار مثبت جشنواره فیلم فجر در قم است.

وی ادامه داد: پیرو این طرح تصمیم گرفتیم در طول سال حداقل هفته‌ای یک‌بار دانش آموزان مناطق محروم قم را برای تماشای فیلم به سینما دعوت کنیم و این حرکت را استمرار ببخشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش قم با اشاره به استقبال و علاقه‌مندی هنردوستان قمی از فیلم‌های جشنواره فجر، گفت: جمعیت حاضر در روزهای اکران فیلم‌های جشنواره بیش از ۱۰ برابر جمعیت سینمای تربیت در طول سال است. به‌ویژه در اکران فیلم‌های خوبی مانند بیست‌وسه نفر، ماجرای نیم روز ۲ و شبی که ماه کامل شد تمام ظرفیت سینما تربیت پر شد. علاوه بر این، افراد زیادی تقاضای دیدن این فیلم‌ها و اضافه کردن سانس را داشتند و این نشان از علاقه‌مندی مردم قم به هنر سینما است.

حمزه‌ای در پایان با تأکید بر اثربخشی فیلم‌های سینمایی بر روی بینش و فرهنگ مردم، خاطرنشان کرد: امیدواریم این حرکتی که امسال در برپایی جشنواره فیلم فجر در قم شد قدمی برای ارتقاء دانش، مهارت‌های فکری، عملی و آگاهی بخشی نسبت به مسائل اجتماعی به مردم باشد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.