یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
08:27 | | فجر 37

یک نماینده مجلس: پرداخت متفاوت به تروریست‎های تکفیری از نکات بدیع جشنواره امسال بود

یک نماینده مجلس: پرداخت متفاوت به تروریست‎های تکفیری از نکات بدیع جشنواره امسال بود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به بلوغ رسیده است، گفت: اعتماد تهیه‌کنندگان به فیلمسازان جوان کاربلد یکی از نکات برجسته جشنواره امسال بود که باید تداوم داشته باشد.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، جمشید جعفرپور با اشاره به برگزاری موفق جشنواره سی و هفتم فیلم فجر، عنوان کرد: هر ساله ویترین سینمای ایران در این دهه برای علاقه‌مندان و اهالی رسانه و قلم به نمایش در می‎‌آید و امسال شاهد حضور فیلم‌‎های خوب و با کیفیت‌تری نسبت به سال‌های گذشته به لحاظ فیلمنامه و کارگردانی بودیم.

نگاه جدیدی به سینما با حضور فیلم‌سازان جوان تزریق شده است

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از نکات برجسته جشنواره امسال فیلم فجر تنوع موضوعی و فیلمسازی کارگردانان ایرانی در ژانرهای مختلف بود که طیف وسیعی از مخاطبان را به خود جلب کرده بود، گفت: تنوع سوژه‌ها و موضوعاتی که فیلمسازان به آن پرداخته بودند نسبت به دوره‌‎های دیگر کاملا متفاوت بود که این نگاه متفاوت با حضور فیلمسازان جوان چند سالی است که به سینمای ایران تزریق شده است.

وی ادامه داد: در ارزیابی کلی در فیلم‌های این دوره، فیلم‌های معطوف به موضوعات ملی و ارزشمند به لحاظ کمی تعداد بیشتری داشتند و به دلیل اینکه تهیه‌کنندگان به سراغ کارگردانان کاربلد رفته و این موضوعات را به آن‌ها واگذار کرده‌اند این فیلم‌ها مورد توجه هیأت داوران نیز قرار گرفت و تقریبا نظری که هیأت داوران داشتند با نظر عامه مردم مطابقت داشت لذا این مسیر باید ادامه داشته باشد.

پرداختن به موضوعات تروریست‌های تکفیری و منافقین از نقاط عطف جشنواره امسال

جعفرپور با بیان اینکه این مسئله نشان می‌دهد تماشاگر آثار جشنواره فیلم فجر نیز سطح بالاتری نسبت به سال‌های گذشته پیدا کرده‌اند، افزود: پرداخت متفاوت به تروریست‎های تکفیری از نکات بدیع جشنواره امسال بود که تعداد زیادی از جوایز امسال جشنواره را نیز به خود اختصاص داد و مهم‌تر از همه پرداختن یک کارگردان خانم به این موضوع بیانگر جسارت خانم نرگس آبیار کارگردان این اثر نیز است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین فیلم ماجرای نیمروز ۲: رد خون نیز به موضوع مهم عملیات مرصاد پرداخت تا نسل جوان بیشتر با واقعیات آن دوران و اقدامات منافقین آشنا شود و این اثر نیز از آثار ارزشمند جشنواره امسال فیلم فجر بود.

جعفری با بیان اینکه آثار ارزشمند دیگری نیز جشنواره‌ امسال ارائه شد که جای تقدیر دارد، یادآور شد: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به نظر می‎رسد جشنواره فیلم فجر نیز به یک بلوغ نسبی رسیده‌‎ و جشنواره از پرداخت به مسائل شاذ و کم ابتلا دوری کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر ادامه این روند در سال‌های آینده، اظهار کرد: سینمای پس از انقلاب یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می‌آید که باید اجازه داد مسیر پختگی خود را طی کند و به نقاط عطف پیش روی خود برسد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.