دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
22:53 | | فجر 37

استقبال بی نظیر قمی‌ها از اکران فیلم‌های جشنواره فجر سی و هفتم

استقبال بی نظیر قمی‌ها از اکران فیلم‌های جشنواره فجر سی و هفتم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از استقبال گسترده صورت گرفته از برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در این استان خبر داد.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، سیدموسی حسینی کاشانی در تشریح روند برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در استان قم گفت: با نگاه مثبت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیگیری مدیران کل استان ها و با توجه به بازخوردهای خوبی که اکران فیلم ها در استان ها داشت، امسال نیز با برنامه ریزی های انجام شده، تعداد ۲۲ فیلم از فیلم های مطرح در بخش سودای سیمرغ و نگاه نو و همچنین فیلم های منتخب جشنواره کودک اصفهان در قم اکران شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان قم با اشاره به اینکه تلاشی صورت گرفت که فیلم هایی در قم اکران شوند که متناسب با مجموعه استان باشند، گفت: بر اساس طراحی اولیه ۱۵ هزار قطعه بلیط طراحی و چاپ شده بود که با حضور پرشور مردم و استقبال کم نظیر از فیلم های جشنواره فجر تمامی بلیط ها به فروش رفت که جا دارد از مردم قم تشکر کنیم که با این استقبال ما را سربلند کردند.

حسینی کاشانی ادامه داد: در قالب طرح شاپرک پنج فیلم به صورت رایگان برای کودکان و نوجوانان با محوریت مدارس مناطق محروم و حاشیه ای شهر در سینما تربیت اکران شد که این طرح نیز با استقبال خوبی مواجه شد.

او به پخش زنده برنامه تلویزیونی سیمرغ ۳۷ از سیمای نور اشاره کرد و گفت:  با تفاهم نامه ای که با اداره کل صدا و سیمای مرکز قم داشتیم، هفت ویژه برنامه به مد ت ۳۰ دقیقه هر شب از ساعت ۱۹:۳۰ الی ۲۰ از محل پردیس سینمایی ونوس  بر روی آنتن سیمای نور می رفت که ضمن پوشش رویدادهای جشنواره از حضور هنرمندان و سینماگران  قمی برای بررسی وضعیت تولید فیلم های سینمایی، داستانی و مستند در استان قم دعوت شد. 

حسینی کاشانی اشاره به همراهی بی نظیر خبرنگاران و اهالی رسانه از این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری در شهر قم گفت: می توان گفت در این جشنواره فوق العاده ترین همکاری و حضور فعال خبرنگاران و اهالی رسانه را چه برای تماشای فیلم ها و چه برای پوشش اخبار آن شاهد بودیم. با همکاری خبرگزاری ها، پایگاه های خبری، مطبوعات و صدا و سیما گزارش‌ ها و یادداشت های خوبی در خصوص بررسی و نقد فیلم ها، انعکاس نظرات کارشناسان و مردم و پوشش اخبار جشنواره تولید و منتشر شد که این امر بر گرمای جشنواره قم افزود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.