یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
22:35 | | فجر 37

خوشرو: پرداختن به موضوعات قضایی در جشنواره ۳۷ قابل توجه بود

خوشرو: پرداختن به موضوعات قضایی در جشنواره ۳۷ قابل توجه بود

سیدمحمدرضا خوشرو مسئول گروه داوران معاونت فرهنگی قوه قضاییه در بخش تجلی اراده ملی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر درباره داوری آثار جشنواره از نگاه این نهاد توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، خوشرو یادآور شد داوران معاونت فرهنگی قوه قضائیه مباحثی همچون قانون مداری، احترام به قانون، پیامدهای کم توجهی به قانون و ترویج مفاهیمی مانند صبر، گذشت، عفو، بخشایش و میانجی گری را در ارزیابی محتوایی فیلم های جشنواره سی و هفتم مدنظر قرار می‌دهند.

او از اینکه فیلم‌های جشنواره امسال، نگاه ویژه‌ای به مباحث حقوقی و قضایی داشته‌اند ابراز خشنودی کرد و گفت: «پرداختن به این مفاهیم در جشنواره سی و هفتم قابل توجه است به خصوص که در برخی از فیلم‌ها مفاد قانونی مرتبط، به درستی استفاده شده است. البته در برخی فیلم‌های جشنواره امسال، اِشکال حقوقی یا بازنمایی نادرست مفاهیم حقوقی و قضایی وجود داشت.»

خوشرو با اشاره به اینکه ترویج برخی از مفاهیم قضایی همچون بخشایش، رضایت و… جزو ماموریت‌های معاونت فرهنگی قوه قضاییه به شمار می‌رود، گفت: «این توجه گامی مثبت و امیدبخش است. ما از مراجعه هنرمندان به بخش های مرتبط دستگاه قضایی برای دریافت مشاوره و حمایت استقبال می‌کنیم و تلاش می‌کنیم فیلمسازان از فرآیند استانداردی در ساخت فیلم‌های سینمایی بهره ببرند.»

سیدمحمدرضا خوشرو در ادامه گفت: «پس از پایان جشنواره سی و هفتم، معاونت فرهنگی قوه قضاییه در یک نشریه اختصاصی به تحلیل و بررسی فیلم های جشنواره امسال می‌پردازد. کارشناسان فعال در تهیه مطالب این نشریه متشکل از قضات آشنا به حوزه هنر و سینما و همین‌طور تولیدکنندگان محتوای رسانه‌ای هستند.»

به گفته خوشرو، مجموعه‌های فرهنگی- هنری قوه قضاییه قبل از آغاز جشنواره سی و هفتم درگیر بررسی فیلمنامه‌هایی بودند که نیازمند دریافت مشاوره، حمایت و مشارکت در ساخت بودند. او گفت: «این کار از اوایل امسال آغاز شده و اکنون هم محصولاتِ سینمایی، مورد ارزیابی داوران معرفی شده قرار خواهد گرفت.»
او یادآور شد: «با برگزاری مراسمی از فیلمسازانِ منتخب داوران معاونت فرهنگی قوه قضاییه، تقدیر ویژه خواهد شد و با انتقال نکات اصلاحی به عوامل تولید بعضی از فیلم ها تلاش می شود تا تعامل مثبت و سازنده‌ای میان قوه قضاییه و هنرمندان برقرار شود.»

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.