یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
22:20 | | فجر 37

اهدافی که در چهارمین جشنواره فیلم فجر یزد محقق شد؛ فرهنگسازی، آگاهی و سرگرمی مردم

اهدافی که در چهارمین جشنواره فیلم فجر یزد محقق شد؛ فرهنگسازی، آگاهی و سرگرمی مردم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: در چهارمین جشنواره فیلم فجر یزد سعی بر آن بود تا سه کارکرد فرهنگسازی، آگاهی و سرگرمی مردم، نمود پیدا کند.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر ، مجید جوادیان‌زاده گفت: همزمان با سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، چهارمین دوره جشنواره فجر نیز در استان یزد در دو سینمای تک و جام جم برگزار شد و در مجموع ۱۵ فیلم سینمای ایران در یزد به نمایش درآمد. 

او گفت: خوشبختانه نسبت به سالهای گذشته، امسال سیر صعودی استقبال مردمی را شاهد بودیم. گرایش مردم به سالن های سینما و تماشای فیلم‌ها و همچنین مشارکت آنها در برنامه‌های جنبی که برای این رویداد سینمایی طراحی شده بود، نسبت به سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشت. 

او ادامه داد: در کنار برنامه اصلی نمایش فیلم‌ها در چهارمین جشنواره فیلم فجر، نمایشگاه‌هایی همچون نمایشگاه آثار مکتوب سینما، نمایشگاه تاریخ فنی سینما و … نیز برپا شد. همچنین برنامه‌های دیگری چون طرح قصه سینما که عبارت بود از صحبت کردن از سینما برای کودکان و نوجوانان و آموزش آداب فیلم دیدن برای دانش‌آموزان نیز به اجرا درآمد که خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شد. 

جوادیان زاده افزود: حضور مسئولان و مقامات استان یزد در سالن‌های سینمایی در جشنواره فیلم فجر و تماشای فیلم‌ها در کنار مردم جذابیت جشنواره را بالا برده و موجب شد انگیزه بیشتری برای حضور در جشنواره حاکم باشد. همچنین جریان اطلاع رسانی و روابط عمومی چهارمین جشنواره فیلم فجر یزد به خوبی انجام شد و برنامه‌های جشنواره، زمان‌بندی و تقویم فیلم‌های حاضر در جشنواره به آگاهی تمام مردم رسید.

این مدیر فرهنگی در ادامه گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به جشنواره‌ها و تمام محصولات فرهنگی و هنری اصولاً با سه کارکرد نگاه می‌کند. به این معنا که یک محصول فرهنگی خوب همچون فیلم باید سه کارکردِ فرهنگسازی، آگاهی و بخش سرگرمی را داشته باشد. خوشبختانه امسال به وضوح شاهد تحقق این سه کارکرد در جشنواره فیلم فجر یزد بودیم. در کنار آن که مردم سرگرم بوده و اوقاتی از روز را با خوشی و نشاط در کنار خانواده به دیدن فیلم سپری می‌کردند، از بسیاری از موضوعات اجتماعی، فرهنگی، تاریخی و مذهبی نیز آگاه می‌شدند که در گفتگوها و انعکاس‌های رسانه‌ای متجلی بود. فرهنگسازی نیز در واقع بخشی از موضوع اصلی جشنواره بود؛ لذا مردم به یک دیدار جمعی دعوت شده تا در سالن‌های سینما حضور یابند و از محصولات فرهنگی و هنری استفاده کنند. به این ترتیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد فرصتی برای اندیشیدن برای مردم فراهم آورد و جنبه فرهنگی را نیز، در کنار آگاهی مردم و سرگرمی آنها، در چهارمین جشنواره فیلم فجر یزد متجلی ساخت.

بر اساس گفته های جوادیان زاده،  تعداد ۶۵۰۰ مخاطب به پای فیلم‌های حاضر در چهارمین جشنواره فیلم فجر یزد نشستند که در این بین، ۲۵۰۰ دانش‌آموز در بخش سیمرغ و پروانه‌ها در پردیس سینمایی تک یزد حضور یافتند.

به ترتیب فیلم‌های ردخون، روزهای نارنجی و تختی آمار بیشترین تماشاگر در جشنواره فیلم فجر یزد را به خود اختصاص دادند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.