دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
02:23 | | فجر 37

داور بخش تجلی اراده ملی اعلام کرد/ تجلیل از نمایش خدمات نیروهای ارتش در فیلم‌های جشنواره

داور بخش تجلی اراده ملی اعلام کرد/ تجلیل از نمایش خدمات نیروهای ارتش در فیلم‌های جشنواره

داوران معرفی شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی ارتش، فیلم های سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر را مورد ارزیابی قرار دادند تا به معرفی فیلم های منتخب در بخش «تجلی اراده ملی» بپردازند.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، صادق فنایی داور معرفی شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی ارتش به بخش «تجلی اراده ملی» جشنواره سی و هفتم فیلم فجر درباره داوری‌های این بخش گفت: رسالت اصلی دانشگاه علوم پزشکی ارتش، تربیت نیروهای مرتبط با رشته‌های مختلف علوم پزشکی در صحنه رزم است و داوران معرفی شده از سوی این دانشگاه در انتخاب فیلم‌های به نمایش درآمده در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، این رسالت را که علت اصلی تاسیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش نیز بوده مدنظر قرار می دهند.

صادق فنایی درباره شاخص هایی که مدنظر داوران دانشگاه علوم پزشکی ارتش قرار گرفته گفت: فیلم‌هایی که در این جشنواره به نحوی به «طب رزم» پرداخته باشند جزو موارد انتخابی داورانِ دانشگاه خواهند بود.

او در توضیح ویژگی‌های طب رزم گفت: نیروهای تربیت شده این دانشگاه در شرایطی همچون جنگ، وقوع بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی، با آمادگی قبلی و برخورداری از آموزش های لازم در صحنه حاضر می‌شوند. این نیروها با طی کردن واحدهای مختلف آموزشی با انواع رخدادهای غیرقابل پیش بینی و رزمی آشنا شده اند. به طور مثال نیروهای تربیت شده توسط دانشگاه علوم پزشکی ارتش برای مواجهه با افرادی که در صحنه نبرد مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند آموزش می بینند این در حالی است که این نوع آموزش ها در سایر دانشکده های پزشکی با میزان کمتری به دانشجویان منتقل می شود.

صادق فنایی افزود: به طور مثال در سال‌های گذشته فیلم «روزهای زندگی» ساخته پرویز شیخ طادی و همینطور فیلم «تنگه ابوقریب» به نقش این نیروها توجه نشان داده بودند.

 به گفته فنایی، داوران دانشگاه علوم پزشکی ارتش، شاخص دیگری را هم برای ارزیابی فیلم های این جشنواره در نظر گرفته‌اند و آن، نمایش دادن مسئولیت‌های نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران است. به این ترتیب، نمایش هر گونه فعالیت غیرپزشکی در اثرِ تولیدشده، فیلم مورد نظر داوران این بخش را حائز امتیاز می‌داند. هرچند به گفته صادق فنایی امکان افزایش شاخص های بررسی فیلم‌ها، حین برگزاری جشنواره برای داوران دانشگاه علوم پزشکی ارتش وجود دارد و این موضوع به تایید دبیر این بخش داوری جشنواره سی و هفتم فجر نیز رسیده است.

هیئت داوران معرفی شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی ارتش، از حضور مشاوران روانپزشکی فیلم‌های سینمایی در این دوره از جشنواره فیلم فجر بهره می‌برد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.