جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
17:55 | | فجر 38

همایون اسعدیان: شگفتی‌ها حاصل کار جوانان است

همایون اسعدیان: شگفتی‌ها حاصل کار جوانان است

یکی از اعضای هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر پیش بینی کرد با توجه به سیل عظیم جوانانی که وجود دارد نتایج خوبی را از سمت آنان شاهد باشیم.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر همایون اسعدیان از کارگردانان سینمای ایران که ریاست هیات مدیره خانه سینما را عهده دار است گفت: من نگاهم معطوف به اسامی نیست، در چند سال گذشته شگفتی‌ها حاصل کار جوانان بوده نه فیلمسازان اسم و رسم‌دار. قصد توهین به پیشکسوتان را ندارم اما در سال‌های اخیر اگر شگفتی بود کار دست فیلمسازان جوانان بوده است. برای من بسیار لذت‌بخش است که نسل جدید سینما تا این اندازه سینما را می‌شناسد، علم آن را دارد و می‌تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند. تصور می‌کنم با توجه به سیل عظیم جوانانی که وجود دارد نتایج خوبی را از سمت آنان شاهد باشیم.

این کارگردان که در چندین دوره جشنواره موفق به دریافت سیمرغ بلورین شده است خاطر نشان کرد: در جشنواره سال گذشته حدود ۵ فیلم خوب، ۵ فیلم متوسط و چیزی نزدیک به ۱۰ فیلم ضعیف داشتیم. این آمار برای جشنواره‌ای که آثار خود را از میان ۸۰ تا ۱۰۰ فیلم انتخاب می‌کند، کارنامه خوبی است. حتی در جشنواره‌های بزرگ دنیا هم که از میان هزار فیلم، آثار خود را انتخاب می‌کنند چنین نسبتی نمی‌بینید. اگر در جشنواره امسال هم همین مسیر طی شود اتفاق خوبی افتاده‌است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.