شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
15:57 | | فجر 38

مستند خوب، مخاطب جشنواره را کنجکاو می‌کند

مستند خوب، مخاطب جشنواره را کنجکاو می‌کند

عضو هیئت انتخاب فیلم‌های بخش مستند جشنواره فجر می‌گوید کیفیت آثار راه یافته به جشنواره فجر باید آنقدر خوب باشد که مخاطبان آرزو کنند که برای تماشای فیلم‌های مستند به جشنواره بروند. در واقع مستند خوب، مخاطب جشنواره فیلم فجر را کنجکاو می‌کند.

مرتضی شعبانی عضو هیئت انتخاب فیلم‌های بخش مستند سی و هشتمین جشنواره فجر در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، با اشاره به ضرورت توجه به کیفیت آثار گفت: اهمیت دادن به کیفیت به این معناست که اگر مخاطبی به جشنواره می‌آید و فیلم مستند می‌بیند، سال بعد دوباره آرزو کند که این جشنواره برگزار شود و برای تماشای فیلم‌های مستند به سینما بیاید و این اتفاق، به نگاهی که به سطح کیفی آثار می‌شود بستگی دارد. هر چقدر کیفیت سینمای مستند را بیشتر در نظر بگیریم و «کمی» به آن نگاه نکنیم، مخاطب راضی خواهد بود.

او ادامه داد: زمانی که مخاطبان ببیند که فیلم‌های ارزشمندی در این جشنواره حضور دارند، قطعا به تماشای تمام فیلم‌های بخش مستند علاقه‌مند می‌شود. البته نمی‌خواهم ارزش کار مستندسازان و جشنواره‌های مستند را کم کنم، اما جشنواره فجر مهم‌ترین جشنواره ایران محسوب می‌شود و همین، دلیلی برای سخت‌گیری در انتخاب آثار است.

عضو هیئت انتخاب فیلم‌های مستند جشنواره فجر با اشاره به تکراری بودن بعضی از فیلم‌های مستند ارائه شده به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، گفت: باید در آینده، به سمتی برویم که آثار منتخب جشنواره فجر، گزیده‌تر و متنوع‌تر باشند.

او با اشاره به پیشرفت سینمای مستند در ایران، تصریح کرد: جشنواره‌های سینمای مستند و همچنین تولید فیلم مستند در ایران طی سال‌های گذشته روند رو به رشدی داشته است. رشدی که اکنون در جشنواره‌های فیلم مستند می‌بینیم برای آینده سینما، بسیار امیدوارکننده است، ضمن آن که بعضی از فیلم‌هایی که در دوره‌های قبل شرکت کردند، توقع ما را بالا بردند زیرا آثار شاخص‌تری در این زمینه دیده‌ایم و پرتوقع شده‌ایم…

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.