پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
17:18 | | فجر 38

گسترش تدریجی مخاطب فیلم‌های مستند در جشنواره فجر

گسترش تدریجی مخاطب فیلم‌های مستند در جشنواره فجر

«محسن استادعلی» معتقد است که مخاطب فیلم‌های مستند در جشنواره فیلم فجر، تغییر پیدا کرده و به‌تدریج گسترده‌تر شده است.
به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، «محسن استادعلی» کارگردان فیلم «خسوف» مستند راه یافته به بخش مستند جشنواره فیلم فجر درباره حضورش در این رویداد سینمایی گفت: این چهارمین دوره‌ای است که به عنوان مستندساز در جشنواره فیلم فجر حضور دارم. 
او گفت: به عقیده من بینندگان فیلم‌های مستند در جشنواره فیلم فجر سال به سال تغییر پیدا کرده‌اند و به مرور مخاطبان تمایل بیشتری به دیدن آثار این بخش نشان داده‌اند. من امیدوارم امسال هم مانند یکی دو دوره گذشته مخاطبان همراهی بیشتری داشته باشند و آثار مستند جشنواره را ببینند.
استادعلی در ادامه با تاکید بر اینکه جشنواره فیلم فجر گردهمایی تمام اهالی سینما است، توضیح داد: جشنواره فیلم فجر قرار است تمام بخش‌های سینما را تحت‌الشعاع قرار دهد. مستند هم بخشی از همین سینماست و به عقیده من بخش بسیار مهم این رویداد است.‌ 
«خسوف» هشتمین اثر مستند «محسن استادعلی» است که دو جایزه از سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت به دست آورد و در خلاصه فیلمنامه آن آمده است: «می‌گن این خسوف، طولانی‌ترین خسوف قرن بیست و یکه. شیش ساعت و سیزده دقیقه و چهل و هشت ثانیه، سایه زمین روی ماه می‌افته و توو این مدت خبری از مهتاب نیست، خبری از نور نیست…».
از عوامل سازنده مستند «خسوف» می‌توان به فیلمنامه‌نویس و کارگردان: محسن استادعلی، تهیه کننده: محسن استادعلی، مسعود زارعیان، پژوهشگر: محسن استادعلی، فیلمبردار: فرهاد طالبی‌نژاد، صدابردار: امین جعفری، تدوینگر: بابک حیدری، صداگذار: سیدعلیرضا علویان، آهنگساز: پژمان خلیلی، مدیر تولید: سلیم قاسمی، عکاس: محمود حسینی اشاره کرد.
 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.