شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
12:17 | | فجر 38

جشنواره فیلم فجر، رنگی از همه طیف‌هاست

جشنواره فیلم فجر، رنگی از همه طیف‌هاست

یکی از دو کارگردان مستند «پروژه ازدواج» معتقد است جشنواره فیلم فجر، رنگی از همه طیف‌ها است.
«عطیه عطارزاده» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: اولین باری است که با مستند سینمایی «پروژه ازدواج» که آن را به همراه «حسام اسلامی» ساخته‌ایم، در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کنم. فیلم در فجر امسال وارد یک رقابت سخت شده و نمی‌توانم حدس بزنم سرنوشت این ده فیلم راه یافته به بخش مسابقه سینمای مستند چطور رقم خواهد خورد. 

او در ادامه با تاکید براینکه فیلم‌های مستند مخاطب خاص‌تری دارند؛ توضیح داد: فیلم‌های مستند نیاز دارند تا مخاطب بیشتری را با خودشان همراه کنند، این امکان در جشنواره فیلم فجر ایجاد می‌شود. در این جشنواره فیلم‌های مستند هم‌پای فیلم‌های داستانی به نمایش درمی‌آیند و همین امر باعث می‌شود تا جشنواره، رنگی از تمام طیف‌ها داشته باشد.
عطارزاده گفت: سال‌های گذشته فیلم‌های مستند مهجور بودند و سالن سینما خالی از مخاطب بود. استقبال از سینمای مستند در سال‌های اخیر بیشتر از قبل شده و  امیدوارم مخاطبان سینما بیش از پیش فیلم‌های مستند را ببینند.
در مستند سینمایی «پروژه ازدواج»، مطرح کردن پیشنهاد ازدواج بیماران در یک مرکز نگهداری از بیماران اعصاب و روان، با مخالفت‌ها و مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شود.
از عوامل سازنده این مستند می‌توان به کارگردان: حسام اسلامی، عطیه عطارزاده، تهیه کننده: اتین دو ریچاد،حسام اسلامی، عطیه عطارزاده، فیلمبردار: مهدی آزادی، مسلم تهرانی، صدابردار: احمد افشار، سیوان خسروی، تدوینگر: فرید دغاغله، صداگذار: مهرشاد ملکوتی، نویسنده گفتار متن: عطیه عطارزاده، حسام اسلامی، گوینده: عطیه عطارزاده، آهنگساز: امین فیض‌آبادی و عکاس: مریم مجد اشاره کرد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.