چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
13:38 | | فجر 38

‎بیداری یک ملت

‎بیداری یک ملت

‎به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، «ابراهیم داروغه‌زاده» دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در سرمقاله دومین شماره بولتن مجازی جشنواره با عنوان «فجرنامه» تحت عنوان «بیداری یک ملت» نوشت:
‎شهادت  حاج قاسم سلیمانی گرچه تلخ بود و غم‌بار، اما «امید به رویش» را در دل همه زنده کرد و آرمان‌خواهی و شهادت‌طلبی را که از فرهنگ ریشه‌دار شیعه می‌آید در دل ایرانیان بار دیگر شعله‌ور ساخت.
‎سردار سلیمانی ، بازمانده فرهنگی بود که ریشه‌اش در نهضت خمینی کبیر (ره) بنا گذاشته شده بود. او از تبار همت‌ها و باکری‌ها و شوشتری‌ها برای روزگار ما مانده بود تا نسلی که از انقلاب و دفاع مقدس ۸ ساله فقط لابه‌لای سطور کتاب‌ها و صفحات اینترنتی، چیزی خوانده بودند، به چشم ببینند ایثار و توان و از جان مایه‌گذاشتن، برای ملت جان دادن و منافع ملی و دینی را به منافع فردی ترجیح دادن، در عمل یعنی چه… 
‎از قضا جرم مهم این سال‌های سردار بزرگ ملت و اسطوره و الگوی ظلم‌ستیزان و عدالت‌طلبان سراسر جهان، ‎مقابله با دشمن خبیثی به نام داعش بود که قرار بود اسلحه‌ی‌ پُرِ دشمن، در کنار مرزهای ایران باشد.
‎حالِ شهادت سردار، در سحرگاه جمعه ۱۳ دی، حالِ همه ملت ایران و هر ایرانی آزاده در هر جای دنیا بود؛ پرکشیدن به سوی معبود و جلوه‌گر ساختن «آرمان» و فرهنگ خونخواهی اباعبدالله حسین (ع) در سرزمینی که یک بار با حسین شهید، آنگونه ناجوانمردانه رفتار کردند و تا به امروز که سرنوشتش در لحظه شهادت، همچو الگو و مقتدایش حسین (ع) شد؛ با یک پیکر قطعه قطعه شده اما با روحی بزرگ و مطهر… 
‎در سال‌هایی که تخاصم فرهنگی، سعی دارد ایرانی را متقاعد کند که قهرمان ندارد، این ایرانی غیور و شجاع ثابت کرد که قهرمانی چیست و قهرمان کیست.
‎جامعه سینمایی ایران، این جمعه خونین را به یاد خواهد داشت. ما همه، به همه شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شهدای حرم بدهکاریم. آنان که جانفشانی کردند تا امنیت ملی و عزت جهانی ایران را مقتدرانه رقم بزنند..
به همگان ثابت شد که ‎مردم ما قهرمان دارند و حالا دیگر، اگر کسی آن هزاران هزار شهید و جانباز ۴۰ سال ایستادگی را خوب نشناخت، با نگاهی به چشمان عاشق و پیامبرگونه حاج‌قاسم، که جز صداقت و وطن‌دوستی و ولایت‌مداری چیزی نمی‌شود در آنها دید، دریافته که هم‌عصر چه اسطوره‌ شجاع و شکست‌ناپذیری بوده‌ است…
‎جشنواره فیلم فجر، در پاسداشت این مرد بزرگ تاریخ معاصر و در آستانه نزدیک شدن به چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، پیشنهاد اضافه شدن یک جایزه ملی را به این رویداد مطرح کرد و با موافقت ریاست سازمان سینمایی، مقرر شد تا به منظور پاسداشت نمادین این الگوی ظلم‌ستیزی، «تندیس سردار شهید سلیمانی» در این دوره جشنواره به بهترین فیلم با مضمون جهاد و مقاومت اهدا شود. 
سینمای داستانی و مستند ایران در این سا‌ل‌ها، اتفاقا گام‌های درخشانی را علیه دستگاه تبلیغاتی دروغ‌پرداز و پرجفای دشمنان هویت فرهنگی ایرانیان، برداشته است و خوشبختانه در فجر امسال، شاهد گام‌های محکم‌تری در این زمینه خواهیم بود.
 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.