شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
01:09 | | فجر 38

تغییرات اجرایی جشنواره سی و هشتم به روایت عزت‌الله علیزاده

تغییرات اجرایی جشنواره سی و هشتم به روایت عزت‌الله علیزاده

عزت‌الله علیزاده معاون اجرایی سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر ضمن اشاره به جزئیات آرای مردمی گفت: « آرای مردمی یکی از مهمترین جوایزی است که در جشنواره به یک فیلم اهدا می‌شود. این جایزه هم برای فیلمسازان مهم است و همین در اکران سینمایی تاثیر دارد. مطابق روال دو دوره گذشته آرا از طریق اپلیکیشن ثبت و اخذ خواهد شد که از این حیث، شرایط برای مخاطبان راحت‌تر شده است و آرا نیز با شفافیت بیشتر و بدون درصد خطا ثبت می‌شوند. مخاطبان  از طریق اپلیکیشن آراء مردمی که به سینماها مراجعه می‌کنند نظرات خودشان را درباره فیلم‌هایی که می‌بینند اعلام کنند».

او درباره جزئیات بلیت‌فروشی این دوره از جشنواره گفت: «با توجه به شرایط ویژه‌ای که در هر دوره به دلیل استقبال زیادی که برای بلیت‌فروشی وجود دارد و در مدت زمان محدودی قرار است مخاطبان با مراجعه به سایت برای خرید بلیت‌ها اقدام کنند، امسال همکاران ما در سامانه فروش بلیت تلاش می‌کنند تا بستر لازم برای این اتفاق مهم فراهم شود و مخاطبان بتوانند بلیت های موردنظر خود را تهیه کنند.»

علیزاده همچنین بیان کرد: «بعد از اینکه فروش بلیت‌ها از طریق سامانه به پایان رسید ،کار شخصی سازی بلیت‌ها اقدام مهمتری است که همکاران باید انجام دهند.» او ضمن اشاره به برخی تغییراتی که بلیت‌فروشی در دوره سی وهشتم جشنواره داشته گفت: «در دوره‌های قبل طیفی از خریداران، بلیت‌هایشان را به صورت حضوری در پردیس سینمایی ملت تحویل می‌گرفتند. اما تفاوتی که امسال بوجود آمده این است که برنامه‌ریزی کردیم تا کل بلیت‌ها را از طریق پیک به مخاطبان تحویل داده شود و دیگر کسی مجبور به مراجعه حضوری نباشد تا با این اقدام از اتلاف وقت مخاطبان جلوگیری کنیم»

علیزاده اعلام کرد: « زمان پیش‌فروش از ساعت ۱۲ روز دو شنبه سی دی ماه آغاز خواهد شد و تا ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۲ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. برای فروش بلیت برای سازمان‌ها و نهادها نیز روز جمعه و شنبه ۴ و ۵ بهمن درنظر گرفته شده است و فقط در این بخش مسئولین سازمان‌ها ونهادها با در دست داشتن معرفی نامه و درخواست کتبی به دبیرخانه جشنواره مراجعه خواهند کرد.» او درباره استقبال مخاطبان از این دوره از جشنواره نیز بیان کرد: «جشنواره فیلم فجر مهمترین رویداد سینمایی و هنری کشور است که در دهه فجر برگزار می‌شود و علاقه‌مندان زیادی دارد. افراد زیادی هستند که شاید در طول سال برای تماشای فیلم به سینما نروند اما علاقه‌مند به تماشای فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره هستند. به اعتقاد من، مطابق دوره‌های گذشته از فیلم‌های این دوره و خرید بلیت آنها استقبال خوبی خواهد شد.»

 او ادامه داد: «در این دوره در زمینه تنظیم جدول نمایش هم سعی شده دقت بیشتری صورت بگیرد تا شاغلین هم بتوانند از سانس‌هایی که برای نمایش‌های مختلف فیلم‌ها در نظر گرفته شده است استفاده کنند. امسال تعداد سانس‌ها کمتر و در عوض ظرفیتی اختصاص یافته است تا مخاطبان بتوانند فیلم‌های بیشتری را ببینند.»

علیزاده اضافه کرد: «طبق روال هر سال، بخشی از فروش بلیت نیز برای گیشه درنظر گرفته شده است. البته امسال سعی شده تمهیداتی برای تهیه ساده تر بلیت های گیشه فراهم شود.»

منبع:فجرنامه

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.