یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
02:27 | | فجر 38

جشنواره فجر۳۸ باشکوه برگزار خواهد شد

جشنواره فجر۳۸ باشکوه برگزار خواهد شد

حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی یکشنبه شب (۲۹ دی) با حضور در ستاد برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از بخش‌های مختلف اجرایی جشنواره بازدید کرد.
به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در این بازدید، دبیر و مدیران بخش‌های مختلف سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در زمینه فعالیت‌های انجام شده در آستانه آغاز جشنواره، به ارائه گزارش پرداختند.

«حسین انتطامی» همچنین در بخشی از این بازدید، در فاصله ۱۴ ساعت باقی مانده تا آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره، در جریان روش‌های اجرایی این بخش قرار گرفت و از نحوه آماده‌سازی آن بازدید کرد.
رئیس سازمان سینمایی در حاشیه این بازدید به ستاد خبری جشنواره گفت: من امشب برای دومین بار در جمع همکارانم در ستاد برگزاری جشنواره فجر حضور پیدا کردم تا هم به آنها خدا قوت بگویم و از زحمات آنها تشکر کنم و هم برنامه‌هایشان را با هم مرور کنیم. خوشبختانه امسال همانطور که به لحاظ حضور فیلمسازان برجسته شاهدیم، جزو سال‌هایی است که به نظر می‌رسد ان‌شالله جشنواره فیلم فجر با شکوه بالایی برگزار شود.

او در ادامه گفت: این دوره جشنواره، هم به لحاظ نوع آثاری که در بخش رقابتی حضور دارند و هم در سایر بخش‌ها با توجه به حضور فیلمسازان جوان، قابل توجه است. تمام تلاش همکاران ما در ستاد برگزاری جشنواره و در کمیته‌های مختلف این است که جشنواره، با شکوه بیشتری برگزار شود. در این راستا، برنامه‌ریزی‌ آنها، کاملا با انضباط است و حتی نسبت به سال گذشته جلوه‌های تازه‌ای در مدیریت‌شان طراحی شده که آنها را به مرور خواهیم دید. 

انتظامی گفت: امسال جشنواره در بخش سینمای مردمی از این حیث که مردم بیشتر بتوانند با سینماگران و سینما ارتباط بگیرند، آمار قابل توجهی نسبت به سال گذشته دارد. تنوع جغرافیایی با جدیت دنبال شده و حتی در شهر تهران، وسعت جغرافیایی قابل‌توجهی برای برگزاری جشنواره تدارک دیده شده است. 

او ادامه داد: امسال برنامه‌های جشنواره در استان‌ها و شهرستان‌ها بر اساس روالی که سال‌های گذشته وجود داشت، با جدیت بیشتری دنبال می‌شود تا مردم از نقاط مختلف ایران‌زمین بتوانند کارهای جدید سینماگران را ببینند و حتی برنامه‌ای برای حضور سینماگران در شهرها وجود دارد تا آنها با مردم از نزدیک دیدار کنند و ارتباط سینما و مردم جلوه بیشتری پیدا کند. 

رئیس سازمان سینمایی در ادامه گفت: امسال به عنوان یکی از اقداماتی که حساسیت سینما و هنرمندان را نشان می‌دهد، قرار است به جای افتتاحیه جشنواره و در راستای مسئولیت اجتماعی سینماگران، اهالی سینما سفری به سیستان و بلوچستان داشته باشند تا از نزدیک با مردم غم‌دیده ملاقات کنند تا ان‌شالله آنها دلشاد شوند و کمک‌هایی که دبیرخانه جشنواره در همین راستا در نظر گرفته، تقدیم‌شان شود. 

او در ادامه گفت: با توجه به این که از ظهر فردا دوشنبه ۳۰ دی، سایت برای پیش فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره باز می‌شود، تمهیداتی اندیشیده شده تا با انضباط بیشتر، خدمات مناسب‌تری به دوستان داده شود تا آنها با برنامه‌ریزی، بتوانند بلیت‌های خود را تهیه کنند.

گفتنی است «محمد حمیدی‌مقدم» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «مرتضی رزاق‌کریمی» نایب رئیس‌ هیأت‌مدیره خانه سینما و «محمود اربابی» معاون پژوهشی سازمان سینمایی نیز از جمله مدیرانی بودند که امشب در دبیرخانه جشنواره حاضر شدند.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۹۸ همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.