چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
01:16 | | فجر 38

اثرگذاری سینمای کوتاه بر دنیای فیلم بلند 

اثرگذاری سینمای کوتاه بر دنیای فیلم بلند 

«تی یام یابنده» کارگردان و مدرس سینمای تجربی و کوتاه گفت: سینمای کوتاه، سینمای نوتر و جوانتری به حساب می‌آید، به همین خاطر فضای تجربه در آن راحت‌تر دیده می‌شود.

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، «تی‌یام یابنده» کارگردان فیلم کوتاه درباره حضور فیلم‌های کوتاه در جشنواره فیلم فجر گفت: «فیلم کوتاه  یک سینمای مستقل به حساب می‌آید و  این سینما شاکله سینمای بلند است. زمانی که فردی می‌خواهد فیلم بلند سینمایی‌اش را شروع کند، باید تجربه ساخت سه فیلم کوتاه را داشته باشد. باید این را بگویم سینمای کوتاه، سینمای نوتر و جوانتری به حساب می‌آید، به همین خاطر فضای تجربه در آن راحت‌تر دیده می‌شود.»
وی ادامه داد: «این که در جشنواره فیلم فجر فیلم‌های کوتاه نیز در کنار فیلم‌های بلند قرار می‌گیرد، می‌تواند حتی در دنیای فیلمهای بلند نیز تاثیرگذار باشد. این روزها شاهد این هستیم که فیلم‌های بلند سینمایی در فضاسازی دچار تکرار شده‌اند، اما در فیلم‌های کوتاه به علت جسارتی که وجود دارد؛ شاهد فضاسازی‌های نوین نیز هستیم. جشنواره فیلم فجر جدی‌ترین و مهم‌ترین جشنواره سینمایی به حساب می‌آید و به همین خاطر باید تمام این طیف‌ها را در خود جای دهد.»

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.