دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
16:17 | | فجر 38

کمک شهرداری، بسترسازی برای بهتربرگزار شدن فجر۳۸ است

کمک شهرداری، بسترسازی برای بهتربرگزار شدن فجر۳۸  است

شهردار تهران گفت: حمایت‌های ما از جشنواره فیلم فجر، همه‌اش مالی نیست و گاهی مواقع بستر سازی مناسب است برای بهتر برگزار شدن یک جشنواره.

به گزارش روابط عمومی پردیس ملت، مراسم افتتاح ۱۲ سالن جدید پردیس سینمایی ملت، ۷بهمن‌ماه با حضور پیروز حناچی شهردار، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران و هنرمندان در پردیس ملت برگزار شد.

توجه به هنر و معماری در پردیس سینمایی ملت

پیروز حناچی در مراسم افتتاحیه سالن‌های پردیس سینمایی ملت با اشاره به تسلیت ایام فاطمیه، شهادت سردار دل‌ها شهید قاسم سلیمانی و تسلیت برای سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار کرد: آن چیزی که می‌خواهم اشاره کنم یاد کردن از تشییع پیکر ایشان بعد از تشییع پیکر امام خمینی(ره) است که به نظر می‌رسید ایشان مسیری را انتخاب کرده بود که خصیصه‌ای در ایشان بود که شوری را ایجاد کرد. همچنین حضور ایشان داعش را متوحش کرد. 

او تصریح کرد: در پردیس سینمایی ملت هستیم که هم به عنوان کانون عرصه هنر و معماری با نگاه ارشیتکتی است که بعد از سینما آزادی این دومین پردیس سینمایی است که به معماری توجه نشان داده است. همچنین ظرفیت صندلی دو برابر شده و مشکل پارکینگ هم در پردیس سینمایی ملت به حداقل رسیده است.

حناچی گفت: در حال حاضر در چهارمین دهه پیروزی انقلاب هستیم و امسال قرار بود درجشواره فجر به همین مناسبت اقدامات ویژه‌ای انجام شود. ما اگر می‌خواهیم عرصه هنر ارتقا پیدا کند باید عرصه رقابت را توسعه دهیم تا فعالان سینمایی با همدیگر رقابت داشته باشند و هنر و فرهنگ کشور را توسعه دهند. حمایت‌های ما از جشنواره همه‌اش مالی نیست و گاهی مواقع بستر سازی مناسب است برای بهتر برگزار شدن یک جشنواره.

شهردار عنوان کرد: پیش درآمد هنرمندان را باید ببینیم و ما البته در سازمان شهرداری هم چند اثر سینمایی که در جهت مدیریت شهری بوده را حمایت کردیم البته همه حمایت‌ها مالی نیست بلکه فراهم آمدن بستر هم جزیی از حمایت‌ها به حساب می‌آید. ما اعتقاد داریم اوقات فراغت مردم ارتباط مستقیمی در بهتر شدن حالشان و کاهش آسیب‌های روحی دارد. باید فضای مناسبی را برای اوقات مردم چه در حوزه هنر و چه حوزه شهری داشته باشیم.

حناچی گفت: از جناب امرودی می‌خواهم اگر مردم کسی را به عنوان شخصیت و قهرمان ملی می‌شناسند باید برنامه‌های یونیک فرهنگی را برای او به اجرا درآوریم و نباید زحمتشان را فراموش کنیم ما در دوران سخت مالی و محدودیت‌ها هستیم که باید برای توسعه و تعمیق هنر هر کاری انجام دهیم.

با گسترش زیرساخت‌های فرهنگی، امنیت‌آفرینی کنیم

انتظامی در این مراسم ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی و ایام فاطیمه گفت: جا دارد از مدیریت شهری، سازمان شهرداری و تولیدات فرهنگی هنری و تشکر کنم، این نشان می‌دهد مدیریت شهری از یک سازمان خدماتی برهنه‌ات فرهنگی و اجتماعی توجه زیادی نشان می‌دهد.

او ادامه داد: ما هرچقدر زیرساخت فرهنگی را توسعه دهیم به توسعه مناطق و امنیت آفرینی کمک می‌کند، تا آسیب‌های اجتماعی که ناشی از گسست است را رفع کنیم. تعداد سالن در پایان سال ۹۷، ۳۲۸ سینما بوده که امسال به ۳۵۳ سینما رسیده، همچنین ۵۸۱ سالن در سال ۹۷ به ۶۵۴ سالن در سال ۹۸رسیده و ۱۴۹هزار و شش صندلی در سال ۹۷ به ۱۶۱هزار و هفتصد صندلی در سال جدید گسترش یافته است.

انتظامی تصریح کرد: ما در برخی از شهرها همچنان سینما نداریم اما امسال در ۲۲ شهر کارش را شروع کرده که سال بعد به ناوگان سینما اضافه شود. ما باید فرهنگ خانوادگی به سینما رفتن را گسترش دهیم تا آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم. 

در سینما از قهرمانهای ملی‌مان بهره‌مند شویم

حجت‌الاسلام میثم امرودی در ادامه این مراسم به سخنرانی پرداخت و ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار قاسم سلیمانی و تبریک به فرا رسیدن جشنواره فیلم فجر گفت: با توجه به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی امنیت کشورمان را تامین می‌کرد امروز همه هنر مدیون روح بلند و بزرگوار حاج قاسم سلیمانی است.

ام ادامه داد: با توجه به زحمات دکتر حناچی بناست سازمان فرهنگی هنری شهرداری هر ۱۵ روز افتتاحیه مراکز هنری را داشته باشد. که حتی در باغ کتاب هم منتظر افتتاحیه سالن‌های تئاتر، آمفی‌تئاتر و… داشته باشیم.

امرودی عنوان کرد: سینما و هنر می‌تواند سطح ذائقه مردم را بالا ببرد و زیسته مردم را افزایش دهد. و موقعیت اجتماعی ما را تضمین کند. آمار بالای سطح خشونت نشان می‌دهد که سینما می‌تواند این آسیب‌ها را مرتفع کند، سینمای فاخر عیار می‌تواند، تمدن‌ساز باشد که در چله انقلاب اسلامی تمرکز بر تمدن‌سازی داشته باشیم. 

امرودی تصریح کرد: الان زمانی است که از قهرمان‌های ملی‌مان در هنر و سینما باید استفاده کنیم و در آخر از آقای میرزاخانی تشکر می‌کنم که این رویداد را رقم زد. 

در ادامه هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر در مراسم افتتاحیه سالن‌های پردیس‌ ملت گفت: پردیس سینما گالری ملت به عنوان سرمایه ملی شروع به فعالیت کرد. این سازه گرافیکی در کشور واقعا بی‌نظیر است در ایام ساخت اولیه سالن ۱۴ پرده خوب بوده است اما با توجه به گسترش هنر، حیف بود چنین پردیس سینما ملت از این مبحث گسترش و توسعه دور بماند.

او ادامه داد: تصمیم گرفتیم با تکثر صندلی و سالن بیشتر خدمات بهتری به مردم کشورمان ارائه دهیم. پردیس سینمایی ملت را نزدیک به ۱۰۸۵ به ۱۹۰۰ صندلی گسترش دادیم. تا تفرجگاه مناسبی برای مردم چه در تهران و چه دیگر شهرهای کشور باشد. 

میرزاخانی تصریح کرد: البته برنامه‌ریزی برای سالن تئاتر، موسیقی، کتابخانه، سالن آمفی‌تئاتر و حراج هنر تجسمی هم داشته‌ایم که در آینده انشالله افتتاح خواهند شد، همچنین احداث پارکینگ هم در این پردیس داشته‌ایم که این گره بزرگ پردیس بود که رفع گشت، احداث پارکینگ به کمک شهردار محترم از مزایای این پردیس است.

او در پایان گفت: وظیفه من انجام تمام این کارها و فعالیت‌ها بوده که خالصانه آن را تقدیم به روح سردار دل‌ها شهید قاسم سلیمانی می‌کنیم.

در پایان از محمد کیا شمشکی، مدیر تاسیسات موسسه تصویر شهر تقدیر شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.