شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
22:42 | | فجر 38

تخفیف جشنواره‌ای سینماهای سمنان

تخفیف جشنواره‌ای سینماهای سمنان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزاری جشنواره فیلم فجر و اکران فیلم‌های آن همزمان با ایام الله دهه فجر در سمنان خبر داد.

 

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، گفت: این جشنواره از پانزدهم تا بیست و یکم بهمن  به مدت یک هفته در سمنان برگزار خواهد شد.

وی گفت: در این جشنواره ۱۲ فیلم در سانس‌های عصر و شب و چهار فیلم در بخش کودک و نوجوان و در سانس‌های صبح در سینماهای سمنان اکران می‌شود.

حجت الاسلام فضیلت  با بیان اینکه بلیت تماشای فیلم‌های فجر امسال، ۶هزار تومان است گفت: بلیت تماشای این فیلم ها با ۴۰ درصد تخفیف به دوستداران هنر سینما ارائه می‌شود و تماشای فیلم‌های بخش کودک و نوجوان تحت عنوان سیمرغ و پروانه‌ها نیز رایگان است.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از دوازدهم تا بیست و دوم بهمن در تهران و همزمان چند شهر بزرگ کشور برگزار می‌شود و به دلیل همدردی با خانواده شهدای سقوط هواپیمای اوکراینی، امسال جشنواره‌ فیلم فجر مراسم افتتاحیه ندارد.

۲۲ فیلم نیز در بخش اصلی جشنواره «سودای سیمرغ» حضور دارند و بخش‌های مستند و فیلم کوتاه نیز در جشنواره فیلم فجر حضور پررنگ خواهند داشت.

 

 

 

[۴:۵۷ PM, 1/28/2020] Ali Afshar: هفدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد برگزار می شود

معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری هفدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد خبر داد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، محمد رضا محمدی با بیان این خبر گفت: جلسه شورای سیاستگذاری این جشنواره برگزار شده است و احکام مسوولین کمیته های برگزاری جشنواره نیز منصوب شده اند.

وی با بیان این که جشنواره فیلم فجر مشهد همواره مورد توجه مردم و رسانه ها بوده است گفت: امسال برای تکریم خبرنگاران ثبت نام اهالی رسانه به صورت اینترنتی و از طریق سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی انجام می شود.

دبیر هفدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد با اشاره به برگزاری بخش سیمرغ و پروانه ها همزمان با جشنواره فیلم فجر مشهد گفت: این بخش همراه با برگزاری جشن های انقلاب وبا هدف حمایت از سینمای کودکان و نوجوانان، آشنایی کودکان با جشنواره فیلم فجر و برخورداری از پیام های فرهنگی تربیتی فیلم های تولید شده در سینما شهید اصغرزاده برگزار می شود.

وی افزود: این برنامه برای سومین سال متوالی در شهر مشهد و در نوبت صبح ویژه مدارس و بصورت رایگان اکران خواهد شد.

دبیر هفدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد همچنین از برگزاری دومین جشن دوسالانه سیمرغ سینمای خراسان خبر داد.

محمدرضا محمدی افزود: جشن دوسالانه سیمرغ سینمای خراسان با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده ی دو سال تلاش سینماگران خراسانی، اعتلای تولیدات بومی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، صیانت از هویت ملی مبتنی بر آموزه های دینی و ایرانی، تقویت و حمایت از سینمای خلاق، تبیین نسبت سینما و توسعه پایدار و اهمیت اقتصاد سینما، همزمان با برگزاری هفدهمین جشنواره فیلم فجرمشهد در بخش های داستانی، پویانمایی و مستند بلند و نیمه بلند برگزار می شود.

شایان ذکر است هفدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد از تاریخ ۱۵  تا ۲۱ بهمن ماه سال جاری در سینماهای مشهد برگزار می شود.

 

 

 

 

[۴:۵۷ PM, 1/28/2020] Ali Afshar: برای چهارمین سال متوالی؛

پرواز سیمرغ فجر ۳۸ بر فراز شهر باران‌های نقره‌ای

 

فیلم‌های منتخب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به‌طور همزمان در سینما میرزا کوچک رشت اکران می‌شوند.

 

 

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به نزدیک شدن زمان برگزاری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، از این جشنواره به عنوان بزرگترین و مهم‌ترین جشنواره سینمایی ایران یاد کرد که زمینه بروز و ظهور استعدادهای جوان و جدید در کنار بهره‌گیری از تجربه پیشکسوتان را فراهم می‌کند.

 

فیروز فاضلی با اشاره به اینکه در سال‌های نه‌چندان دور، مردم ایران به‌ویژه گیلانیان هنرمند و هنردوست برای دیدن فیلم‌های این جشنواره به تهران سفر می‌کردند، افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر با تصمیم متولیان برگزاری این جشنواره، تعدادی از فیلم‌ها به‌صورت همزمان با جشنواره مرکزی در سراسر استان‌های کشور اکران می‌شود.

 

وی با بیان اینکه اکران همزمان فیلم‌های جشنواره فجر همیشه یکی از مطالبات و خواسته‌های مردم هنردوست و هنرمندان گیلان بود، گفت: خوشبختانه امسال برای چهارمین سال متوالی شاهد تحقق این امر و رضایت علاقه‌مندان گیلانی حوزه سینما هستیم.

 

فاضلی در ادامه با بیان اینکه در سال‌های اکران همزمان فیلم‌های جشنواره شاهد بازخوردها و استقبال گسترده گیلانیان به ویژه جوانان بوده‌ایم، تصریح کرد: این بازخوردها سبب شده تا با نزدیک شدن به ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر، همکاران بنده در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تلاش کنند تا شرایط خوبی را برای اکران فیلم‌های جشنواره برای شهروندان گیلانی فراهم کنند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سال‌های گذشته تیم جوانی از همکاران بنده در این اداره‌کل برنامه‌ریزی لازم برای اکران همزمانی فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را انجام داده‌اند، تأکید کرد: تمام تلاش بنده و همکاران جوانم در حوزه معاونت امور هنری و سینمایی اداره‌کل فراهم کردن ساعاتی خوش برای مردم گیلان به‌ویژه جوانان علاقه‌مند به حوزه سینما در ایام برگزاری جشنواره است.

 

وی تصریح کرد: بر اساس رایزنی‌های انجام شده، امسال ۱۰ فیلم منتخب جشنواره طی روزهای ۱۵ تا ۲۱ بهمن‌ماه جاری در سینما میرزا کوچک رشت اکران خواهد شد که اطلاعات تکمیلی به‌زودی به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.