یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
19:53 | | فجر 38

در انتظار ظهور فیلمسازان توانمند هستیم

در انتظار ظهور فیلمسازان توانمند هستیم

عضو هیات داوران بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر نسبت به ظهور و کشف  فیلمسازان و  کارگردان‌های توانمند در این جشنواره ابراز امیدواری کرد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، فرشته طائرپور عضو هیات داوران بخش نگاه نو گفت: بدون تردید امسال نیز مانند سال‌های اخیر میان فیلمسازان نوید ظهور کارگردان‌های توانمندی را خواهیم داشت. خوشبختانه سال به سال بر تعداد کارگردان‌های جوانی که به عرصه سینمای حرفه‌ای وارد می‌شوند و اشراف تکنیکی دارند افزوده می‌شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. ویژگی این دسته از کارگردانان این است که با برنامه‌هایی که برای سینمای روزآمد وجود دارد آشنا هستند و صاحب اندیشه‌های تازه و جامعه اندیشی‌های جدید هستند.

وی درخصوص حواشی جشنواره امسال نیز گفت: امسال ممکن است حواشی از متن جشنواره مهم‌تر باشد، جنجال‌‌هایی که در جشنواره فجر وجود دارد می‌تواند در روند برگزاری تاثیرگذار باشد اما چیزی که در آخر از این جشنواره به یادگار می‌ماند و به عنوان دستاورد می‌توان به آن نگاه کرد فیلمسازان جوانی هستند که از این تلاطم عبور می‌کنند و مثل همیشه به برقراری سینمای ایران کمک می‌کنند.

طائرپور تاکید کرد: امیدوارم این شائبه وجود نداشته باشد که کسی بخواهد جشنواره فیلم فجر و سینما را از جوان ایرانی بگیرد. جشنواره فیلم فجر از ابتدای دهه ۶۰  جان گرفت و فرآیند اثرگذاری بر جامعه داشت زیرا به واسطه آن مردم به تماشای فیلم‌های جدید می‌رفتند و موقعیتی برای آشنایی با سینماگران و چهره‌های جدید داشتند.

این کارگردان هم چنین تصریح کرد: باتوجه به اینکه در مسائل اجتماعی به سوی جدی‌تر شدن می‌رویم باید این بلوغ را در فیلمسازان هم ببینیم. امیدوارم حواشی خیلی به هدف‌هایی که جشنواره فیلم فجر دارد غالب نشود و تاثیری روی محتوا، کمیت و کیفیت سینمای آینده ایران نگذارد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.