دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
22:10 | | فجر 38

تماشای«دابر» را به خانواده‌های دختردار پیشنهاد می‌کنم

تماشای«دابر» را به خانواده‌های دختردار پیشنهاد می‌کنم

کارگردان «دابر»، فیلم راه‌یافته به بخش مسابقه «نگاه نو» جشنواره فیلم فجر معتقد است هر خانواده‌ای که فرزند دختر دارد خوب است که فیلم او را ببیند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، سعید نجاتی کارگردان فیلم کوتاه «دابر» درباره موضوع فیلمش گفت: این فیلم درباره پدری است که برای اولین بار با بلوغ فرزند دخترش مواجه می‌شود. به دلیل اینکه در جامعه سنتی ما خیلی کم درباره‌ این موضوع صحبت می‌شود ساخت این فیلم سخت بود.

او در ادامه گفت: خیلی خوشحالم که این فیلم را ساخته‌ام چون معتقدم بسیار آموزنده است و لازم می‌دانم هر خانواده‌ای که فرزند دختر دارد «دابر» را ببینند و با آن ارتباط بگیرد زیرا این اتفاقی است که برای نیمی از جمعیت دنیا می‌افتد.

نجاتی تصریح کرد: با وجود اینکه می‌گویند فیلم کوتاه مخاطب و فروش زیادی ندارد اما ما تلاش می‌کنیم تا ثابت کنیم فیلم کوتاه به دلیل کوتاه بودنش می‌تواند حرف‌های زیادی را به مخاطب برساند.

این کارگردان هم چنین تاکید کرد: فیلم «دابر» می‌گوید که بلوغ برای زنان یک اتفاق طبیعی است و قرار نیست که به عنوان یک چیز مگو به آن نگاه کرد و این موضوع برای من از تمام اتفاقات مهم‌تر است و اگر فقط یک نفر در تمام سانس‌هایی که فیلم اکران می‌شود، با فیلم ارتباط برقرار کند و رفتارش را اصلاح کند؛ من برنده شده‌ام‌ و این برای من نهایت خوشحالی است که فیلم مسیر تفکر برخی از افراد را تغییر دهد.

نجاتی درباره حضور فیلم‌ها در جشنواره فیلم فجر نیز گفت: به سادگی می‌توان گفت که جشنواره فیلم فجر بهترین فستیوال‌های برای فیلم کوتاه ایرانی است و برگ برنده افرادی است که سیمرغ می‌گیرند و بلافاصله می‌توانند به سینمای داستانی و بلند ورود کنند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.