پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
21:04 | | فجر 38

«نگاه نو»یی‌ها تنه به تنه سودای سیمرغی‌ها می‌زنند

«نگاه نو»یی‌ها تنه به تنه سودای سیمرغی‌ها می‌زنند

 

عضو هیات داوران بخش‌های مستند،فیلم کوتاه و نگاه نو معتقد است فیلم های این بخش خوش ساخت و تخصصی‌‌اند و در رقابت با فیلم‌های سودای سیمرغ چیزی کم ندارند.

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، روح الله حجازی، عضو هیات داوران بخش‌های مستند، فیلم کوتاه و نگاه نو گفت: با توجه به اینکه ۵ اثر به صورت مشترک در بخش نگاه نو و بخش سودای سیمرغ حضور دارند امسال سال سختی است و به نظر من رقابت سختی حاکم است و فکر می‌کنم بخش نگاه نو چیزی کمتر از بخش مسابقه سینمای ایران ندارد چرا که فیلم‌ها بسیار تخصصی و خوش ساخت هستند.

حجازی با اشاره به اینکه جشنواره‌هایی مخصوص فیلم‌های مستند و کوتاه وجود دارد عنوان کرد: برگزیده‌های جشنواره‌های مختلف در جشنواره فجر حضور پیدا می‌کنند و مخاطبان می‌توانند در کنار آثار بلند سینمایی آثار شاخص این بخش‌ها را تماشا کنند.

وی افزود: در فیلم‌های کوتاه فیلمسازانی داریم که می‌توانند سال‌های بعد در بخش نگاه نو و مسابقه سینمایی ایران حاضر شوند و حضورشان در جشنواره امسال مقدمه حضور آن‌ها در بخش‌های بزرگتر برای سال‌های آتی است. در بخش نگاه نو فیلمسازانی داریم که تعدادی از آن‌ها در بخش فیلم‌های کوتاه دوره‌های پیش نیز حضور داشتند.

حجازی با بیان اینکه  جشنواره فیلم فجر یکی از جشنواره‌های بزرگ ملی به شمار می‌رود گفت: دوازده سال پیش برای «در میان ابرها» که اولین فیلمم بود موفق شدم سیمرغ بخش نگاه نو را دریافت کنم  و نکته جالب این است که این فیلم در بخش سودای سیمرغ نیز شرکت داشت، ‌من فکر می‌کنم حضور فیلم‌ها در جشنواره و به اشتراک گذاشتن آثار برای ارتباط با مخاطبان و تماشای آن با آن‌ها بسیار لذت‌بخش است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: توجه و عدم توجه مسئولان ذی‌ربط به فیلمسازان می‌تواند در مسیر فعالیت آن‌ها تاثیر گذار باشد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.