دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
22:48 | | فجر 38

انتقال شعار اثر در پوستر جشنواره ۳۸

انتقال شعار اثر در پوستر جشنواره ۳۸

یک گرافیست درباره طراحی پوستر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت:پیچش موجود دربافت این اثر اتحاد بین فرم‌ها را نشان می‌دهد و همین چرخش شعار اثر را منتقل می‌کند.

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، احسان نصری، گرافیست، درباره پوستر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: پوستری که امسال توسط حمید بیدقی طراحی شده، به جهت فرم، بافت و بال‌های هر سیمرغ که در یک پس زمینه پخش شده، اثری متفاوت نسبت به سال‌های گذشته است و به این دلیل که طراح پوستر تصویرگری بنام است و سال‌ها در این حوزه فعالیت می‌کند، اثر فانتزی جالبی دارد که نشان دهنده تنوع کارها در جشنواره فیلم فجر است.

او ادامه داد:  به عبارتی این اثر پراکندگی خاصی دارد و از هر تمی از‌ کارها در جشنواره، در این اثر استفاده شده است. به طور کلی بافتی که در پوستر امسال استفاده شده کمک بسیاری به این اثر کرده است.

نصری با اشاره به پیام پوسترسی و هشتمین جشنواره فیلم فجر افزود: پیام این اثر هم بسیار متفاوت بود. پیچش موجود در بافت‌‌ها نشان دهنده اتحاد بین فرم‌ها است و این پیچش‌ها در مرکز پوستر به سیمرغ می‌رسند و در جایی دیگر پراکنده‌اند، چشم مخاطب درون پوستر درحال چرخش است و شعار اثر «با سینما کنار هم باشیم» را منتقل می‌کند. درمجموع ایده پوستر به جشنواره امسال نزدیک و جزو اثرهای خیلی خوب در این چند سال است.

نصری در پایان تاکید کرد: با  درنظر گرفتن زمان کمی که حمید بیدقی برای طراحی این کار داشت، ایده پوستر، خلاقانه و  جالب  است و خروجی  کار نیز موفق و خوب از آب درآمده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.