جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
17:01 | | فجر 38

روز اول جشنواره با رسانه‌ها

روز اول جشنواره با رسانه‌ها

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر دراولین روز آغاز به کار خود بازتاب ویژه‌ای در رسانه ها داشت.

 

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر،  امسال نیز با فرارسیدن ۱۲ بهمن ماه و شروع ایام الله دهه فجر جشنواره فیلم فجر آغاز به کار کرد. جشنواره ای که امسال سی و هشت ساله شده است و مانند سال‌های گذشته مهم‌ترین رویداد سینمایی کشور محسوب می‌شود تا جایی که از آن به عنوان سال نو سینمای ایران یاد می‌کنند. روزهای پیش از شروع جشنواره و اکنون در نخستین روز آن، بخش گسترده‌ای از فضای فرهنگی رسانه‌های مختلف اعم از مکتوب، مجازی و نشریات و… نگاه ویژه‌ای به این رخداد سینمایی داشته و دارند. بر همین اساس طی روزهای برگزاری جشنواره به مرور روزنامه‌ها، رسانه‌ها و منابع خبری می‌پردازیم که در این رابطه مطالبی را منتشر کرده‌اند.

 

روزنامه ابتکار

«روز شلوغ سینمایی‌ها»؛ تیتری بود که امروز روزنامه ابتکار برای گزارش خود برگزید. محوریت این گزارش نشست خبری سی و هشتمین دوره از جشنواره فیلم فجر و مراسم «شب انجمن منتقدان» در روز پنجشنبه بود.

 

روزنامه اعتماد

روزنامه اعتماد با تیتر «از فجر چه خبر؟/تلطیف روحیه مردم یا برگزاری جشنواره فیلم»؛ به استقبال اولین روز جشنواره فیلم فجر رفت.

 

روزنامه ایران

«جشنواره‌های فجر نماد هنر ایران است»؛ روزنامه ایران با انتشار صحبت‌های سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که دیروز و در حاشیه غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدای زاهدان در جمع خبرنگاران ایراد کرده بود به استقبال جشنواره فیلم فجر رفت.

 

 

 

روزنامه جوان

«برگزیده جشنواره فجر!»؛ روزنامه جوان هم در گوشه‌ای از صفحه نخست خود  به برگزاری جشنواره فیم فجر اشاره و مطلبی را در این مورد منتشر کرد.

 

روزنامه همشهری

روزنامه همشهری در شماره امروز خود نگاهی ویژه به جشنواره داشته است. عکسی از فضای بیرونی کاخ جشنواره و ویژه‌نامه‌ای که از امروز تا پایان جشنواره ضمیمه روزنامه خواهد بود. «عبور از جشنواره؛ توقف در فیلم‌ها». این عنوان، تیتر انتخابی همشهری برای نخستین روز جشنواره بود.

 

روزنامه سازندگی

این روزنامه نیز با ضمیمه کردن ویژه‌نامه ایام فجر  طی روزهای برگزاری جشنواره به این رویداد فرهنگی می‌پردازد. در این شماره عکسی از سعید آقاخانی و تیتری با این مضمون: «زندگی در مرگ» روی جلد ضمیمه خودنمایی می‌کند.

 

روزنامه هفت صبح

این روزنامه  با چاپ تصویری از فرامرز قریبیان در فیلم «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا به طور ویژه به سراغ جشنواره فیلم فجر رفته است. هفت صبح با عنوان ویژه نامه سینمایی مطالب مرتبط با این رویداد را منتشر کرده است.

 

روزنامه جام جم

«نوع تحریم جشنواره در آستین رسانه سعودی؟»؛ روزنامه جام جم با پرداختن به موضوع تحریم جشنواره و گمانه‌زنی‌های موجود در این قضیه در روز نخست جشنواره عکس سیمرغ را روی صفحه یک خود قرار داده است.

 

روزنامه شرق

تصویری از مسعود کیمیایی و یادداشتی از جواد طوسی و احمد طالبی‌نژاد با این تیتر که «چرا نباید کیمیایی را از دست داد؟»، آورده امروز شرق برای آغاز جشنواره فیلم فجر بود.

 

روزنامه صبح نو

گفت و گو با سمیرا حسینی، بازیگر فیلم «سه کام حبس» که در اولین روز جشنواره به نمایش درمی‌آید، گفت وگو با بهتاش صناعی ها، کارگردان فیلم «قصیده گاو سفید» و نگاهی به مستند «مهدی عراقی را بکش» مجموعه مطالب این روزنامه برای گام اول در جشنواره فیلم فجر بود.

 

روزنامه خبر شمال- روزنامه شهرستانی

یادداشت «خبر شمال»، به بهانه نزدیکی به آغاز سی و هشتمین جشنواره سینمایی فجر و اکران برخی فیلم ها در مازندران در همین یادداشت نگاهی به  این جشنواره داشته است.

 

خبرگزاری مهر

«مهر سیمرغ»؛ عنوان بسته خبری-تحلیلی خبرگزاری مهر است که به مرور متن و حاشیه سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر می‌پردازد. «چالش دنباله‌دار «فجر» بر سر «پروانه»/ راویانی که «زنده» نیستند!»؛ عنوان نخستین شماره از «مهر سیمرغ» است. این بسته خبری شامل چهره روز، حاشیه روز، نکته روز و پیشنهاد ویژه است.

 

پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما

«کنجکاوی ‌برانگیزترین کارگردانان جشنواره فیلم فجر از نظر کاربران اینترنت»؛  عنوان گزارشی است که پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما به سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر اختصاص داده است.

 

سینماپرس

جشنواره فیلم فجر از زبان برگزیدگان دوره‌های پیشین و انتظارات از داوری‌ها گزارش‌های سینما پرس برای مخاطبان سینمایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.