دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
20:22 | | فجر 38

روز دوم جشنواره با رسانه‌ها

روز دوم جشنواره با رسانه‌ها

مطبوعات و خبرگزاری‌ها در دومین روزسی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به انعکاس ویژه اخبار و اتفاقات این جشنواره پرداختند.

 

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر؛ با آغاز سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر و پشت سر گذاشتن یک روز پر هیجان، همچنان شور سینمایی در فضای رسانه‌ای کشور جریان دارد. به نظر می‌رسد فجر هرساله جان دوباره‌ای به حوزه فرهنگ‌ و هنر می‌دمد. در دومین روز از برگزاری جشنواره فیلم فجر نگاهی به بازتاب این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری در رسانه‌های کشور خواهیم داشت.

 

روزنامه ایران

«بهار هنر در ایران» عنوانی بود که روزنامه‌ ایران به بزرگ‌ترین رویداد سینمایی کشور نسبت داد. گفت‌ و گو با سهیل بیرقی کارگردان فیلم «عامه‌پسند» بخش دیگری از مطلب امروز این روزنامه درخصوص جشنواره بود.

 

روزنامه اعتماد

امیرحسین علم‌الهدی  مدیر گروه سینمایی هنر و تجربه در یادداشتی برای روزنامه امروزاعتماد نوشت: «نباید این روزهای سینمای ایران را تلخ کنیم. عده‌ای از همکاران شریفم بنابه تلخ‌کامی‌ها جشن سینمای ایران را تحریم کردند که از حق طبیعیشان برای شرکت در این جشن استفاده کردند که حرجی بر آن‌ها نیست. بپذیریم که هر دو گروه جزو خانواده سینما هستند و نباید هیچ کدام را از دست بدهیم».

 

روزنامه جام‌جم

روزنامه امروز جام جم به سانس آخر و فیلم‌های مستند پرداخته و با عبدالرضا نعمت‌اللهی کارگردان مستند «مهدی عراقی بکش» گفت و گویی داشته است.

 

روزنامه صبح نو

«ناشنوایان را توانمند نشان دادیم»؛ تیتر مصاحبه صبح نو با بهرنگ دزفولی‌زاده کارگردان فیلم «بی‌صدا حلزون» است که امروز در کاخ جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

 

روزنامه همشهری

پرتیراژترین روزنامه کشور نگاهی به فیلم‌های روز دوم جشنواره داشته است. محمد کارت کارگردان سینمایی «شنای پروانه» در مصاحبه با این روزنامه عنوان کرده است: «فیلم من یک لات‌گرافی است. «تغییر جهت با «تومان» عنوان گفت‌ و گوی مرتضی فرشباف کارگردان «تومان » با همشهری است.

 

خبرگزاری مهر

«مهر سیمرغ» عنوان بسته خبری-تحلیلی روزانه‌ای در خبرگزاری مهر است که به مرور متن و حاشیه سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر می‌پردازد. دراین مطلب،  فیلم‌هایی که روز گذشته یعنی در اولین روز جشنواره نمایش داده شدند مورد تحلیل قرار گرفته‌اند.

 

خبرگزاری فارس

سرویس سینمای خبرگزاری فارس در قالب گزارشی مفصل اولین روز از جشنواره را مورد بررسی قرار داد و نوشت: «ظهر دیروز، رویدادی آغاز به کار کرد که محفل هنرمندان و علاقه مندان به هنر هفتم را در روزهای سرد و زمستانی بهمن گرم و بازار نقد و حاشیه را داغ کرد. با شروع سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اهالی رسانه در پردیس سینمایی ملت گرد هم جمع شدند تا به تماشای فیلم‌های سینمایی راه یافته به جشنواره بنشینند».

 

 

ایسنا

این رسانه با عنوان «حاشیه‌نگاری ایسنا از شروع جشنواره فیلم فجر» به بازتاب اولین روز جشنواره پرداخت. بخشی از این مطلب به این شرح است: «هزینه برگزاری مراسم افتتاحیه به عنوان کمک سینماگران در همان روز اول با حضور نمایندگانی از هلال احمر در پردیس ملت، به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان اهدا شد که البته گفته شده بیشتر صرف خرید لوازم‌التحریر بچه‌ها خواهد شد.این جشنواره از روز اول علاوه بر سینماهای مختلف تهران، در چند شهر دیگر هم آغاز به کار کرد و با استقبال خوبی هم که مردم تهران از پیش‌خرید بلیت‌ها کرده بودند، در هوای برفی و سرد اول هفته پایتخت، سینماهای مردمی را پر کرد. با این حال، قلب تپنده‌ جشنواره، سینمای رسانه‌ها به عنوان مرکز اصلی انتشار خبرها و نقدها و برگزاری نشست‌های پرسش و پاسخ با سازندگان فیلم‌هاست».

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.