پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
05:51 | | فجر 38

اردبیل به استقبال جشنواره فیلم فجر می‌رود

اردبیل به استقبال جشنواره فیلم فجر می‌رود

جلسه هماهنگی پنجمین جشنواره فیلم فجر استان اردبیل همزمان با سی و هشتمین دوره این جشنواره در تهران،در این استان برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، این جلسه با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، آموزش و پرورش و نمایندگان دیگر دستگاههای استان اردبیل در سالن شهدای هنرمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد.

سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: جشنواره فیلم فجر در استان اردبیل پنجمین دوره خود را تجربه می‌کند.

وی در خصوص تاثیرگذاری فیلم اظهار داشت: تأثیرگذاری صنعت سینما در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و صنعت سینمای ایران نیز با سبک انسانی، معناگرا و پاک در جهت سبک زندگی درست در جامعه به جلو حرکت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مسائل جامعه را می‌توانیم با کمک صنعت سینما و با پیامهایی که در فیلم‌ها می‌دهیم حل کنیم بنابراین باید فرهنگ فیلم دیدن و  سینما رفتن را در جامعه رواج دهیم.

وی افزود: برای اولین بار اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر همزمان با پایتخت در دو سینمای قدس و انقلاب  صورت خواهد گرفت که ۱۴ فیلم از فیلم‌های سودای سیمرغ(بخش رقابتی جشنواره) و ۵ فیلم در بخش سیمرغ و پروانه‌ها(کودک و نوجوان) حضور دارند.

وی تصریح کرد: فیلم‌های کودک و نوجوان از ۱۵ تا ۲۱ بهمن ماه هر روز به جز پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۰ در سینما قدس اکران خواهد شد و برای دانش آموزان مدارس با هماهنگی قبلی رایگان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: فیلم‌های سودای سیمرغ در سانسهای بعد از ظهر ۱۶ و ۳۰/۱۸ در سینما قدس و با نیم ساعت تفاوت در سانسهای ۳۰/۱۶و ۱۹ در سینما انقلاب به نمایش درخواهد آمد.

 

علی ملااحمدی مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز درباره برگزاری جشنواره در این استان گفت: خودمان را در برنامه‌های فرهنگی و هنری مکلف می‌دانیم و در این حوزه باید به جامعه ادای دین کنیم . اکران فیلم‌های جشنواره فلیم فجر فرصت مناسبی برای استان اردبیل است.

 

وی افزود: تأثیرگذاری یک فیلم می‌تواند در جامعه فراتر از اقدامات دیگر باشد و با صنعت سینما می‌توانیم سمت و سوی آینده یک جامعه خوب را ترسیم کنیم.

 

همچنین احمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش در این جلسه گفت: این جشنواره می‌تواند فرصت و ظرفیتی برای رسالت تعلیم و تربیتی دانش آموزان باشد که امیدواریم از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم.

 

وی افزود: بخش سیمرغ و پروانه‌ها که برای کودکان و نوجوانان است می‌تواند فرصتی خوب برای فرهنگسازی فیلم دیدن از سنین پایین باشد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.