جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
19:57 | | فجر 38

روز سوم جشنواره با رسانه‌ها

روز سوم جشنواره با رسانه‌ها

مطبوعات و خبرگزاری‌ها در سومین روز از جشنواره فیلم فجر نیز به بازتاب ویژه اخبار مربوط به این رویداد مهم فرهنگی در رسانه‌هایشان پرداختند.

 

به گزارش ستاد خبری سی ‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر، رسانه همواره نقش پررنگی در برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف کشور دارد.

 بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ایران نیز هرساله سوژه‌ای جذاب برای مطبوعات است. دو روز از سی‌ و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پشت سر گذاشته‌ایم، دو روزی که بازتاب‌های متفاوتی در رسانه‌ها داشت. طبق روال روزهای گذشته ، جشنواره فیلم فجر را از دید رسانه‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

 

روزنامه صبح نو

سام کلانتری کارگردان مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» گفت‌وگویی با روزنامه صبح نو با عنوان «مستند، مسیر خود را در سینما پیدا کرده است» داشته است. این رسانه در بررسی فیلم‌های روز دوم تیتر زد: «اعتیاد، قصاص و کمی خاله‌زنک‌بازی». «هیجان جنوب شهری در جشنواره»، عنوان دیگر «صبح‌نو»یی‌ها در توصیف حواشی اکران فیلم‌ها در پردیس سینمایی ملت است.

 

روزنامه وطن امروز

«اوباش خیر ندارند» را وطن امروز برای یادداشتی از محمد کردلو تیتر زد. این یادداشت به بررسی فیلم «شنای پروانه» ساخته محمد کارت و بازی امیر آقایی و جواد عزتی می‌پردازد.

 

روزنامه خراسان

خراسان تیتر یک خود را به هنر هفتم اختصاص داد و با عنوان «تنور جشنواره فجر از روز اول گرم شد» گزارشی از فیلم‌هایی که نرسیدند، تحریمی‌هایی که آمدند و مهم‌ترین حواشی ارائه داد.

 

روزنامه جوان

«وارونه‌نماهای روز اول اکران» تیتر یک روزنامه جوان برای سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر است. جوان در این گزارش نگاهی تحلیلی به فیلم‌های دومین روز از جشنواره داشته است.

 

روزنامه جام جم

این رسانه به بررسی فیلم‌های روز اول جشنواره پرداخت. «سه فیلم حبس» عنوان این رسانه برای تحلیل فیلم‌های «سه کام حبس»، «قصیده گاو سفید» و «عامه‌پسند» که در اولین روز جشنواره به نمایش گذاشته شدند، بود.

 

روزنامه هفت صبح

«هفت صبح» که با ویژه‌نامه‌ای سینمایی در سالن‌های نمایش مخاطبان را همراهی می‌کند با دست پر به سومین روز جشنواره فیلم فجر آمد. «مو تراشیده‌ها» یکی از تیترهای این ویژه‌نامه است که به بازی پانته‌آ بهرام در فیلم «شنای پروانه» و سمیرا حسن‌پور در فیلم «سه کام حبس» اشاره دارد. گفت و گو با نیکی کریمی کارگردان فیلم «آتابای» با تیتر «داستانی زنانه که راوی آن یک مرد است»و «میخکوب کننده از جهنم» گزارشی از فیلم «شنای پروانه» دیگر بخش‌های این رسانه درخصوص جشنواره فیلم فجر است.

 

روزنامه ایران

«نگذاریم سینمای ایران یک‌دست شود» را محمد برزگر درخصوص انگیزه‌اش از ساخت فیلم «ابر بارانش گرفته» به روزنامه ایران گفت.

 

نشست نقد و بررسی فیلم‌ها بازتاب‌های متفاوتی در رسانه‌های غیرمکتوب داشت و شاید بتوان لقب پرحاشیه‌ترین را به نشست نقد و بررسی فیلم «شنای پروانه» ساخته محمد کارت اختصاص داد.

 

خبرگزاری خبرآنلاین از تیتر «هانیه توسلی چطور نیمه‌شنوا شد» برای گزارش نشست فیلم «بی‌صدا حلزون» و «چرا پانته‌آ بهرام موهایش را تراشید» برای گزارش نشست فیلم «شنای پروانه» استفاده کرد. خبرگزاری مهر نیز به پوشش رسانه‌ای نشست نقد و بررسی فیلم «تومان» پرداخت و نوشت: «بازیگر مستعد را به چهره ترجیح دادم». «همه ما یک گنده‌لات درون داریم» عنوان مهر برای نشست رسانه‌ای فیلم «شنای پروانه» بود. «تومان نه ریال؛ ناشنوایان و تکه‌پرانی به پلیس» را  ایرنا در توصیف نشست‌های نقد و بررسی فیلم‌های روز دوم جشنواره، تیتر زد. خبرگزاری فارس تیتر عجیبی برای نشست فیلم «شنای پروانه» انتخاب کرد. فارس نوشت: «33 سال تحقیق میدانی برای فیلم!». «دنبال بیان حس بی‌قصه بودن داستان بودم» را ایلنا در عنوان پوشش رسانه‌ای نشست فیلم «تومان» برگزید.

 

از دیگر تلاش‌های رسانه‌ها در پوشش خبری بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ایران می‌توان به تیتر «مدعیان سیمرغ از راه می‌رسند» که خبرگزاری مهر در پیش‌بینی‌ سومین روز جشنواره فیلم فجر انتخاب کرد، اشاره کرد. مهر در این گزارش ساعد سهیلی را چهره روز و «روز صفر» سعید ملکان را پیشنهاد ویژه معرفی کرد.

 

«هیچ کس از جایزه بدش نمی‌آید، اما می‌خواهم فیلم دیده شود» را پریناز ایزدیار بازیگر فیلم «سه‌ کام حبس» به پایگاه خبری فیلم نیوز گفت. فیلم نیوزی‌ها بخش ویدیویی با عنوان «رو به رو» را برای جشنواره فیلم فجر تدارک دیده‌اند و هرشب با سینماگران به گفت‌و گو می‌نشینند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.