چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
05:36 | | فجر 38

سکانس دوم؛ روز پر جاذبه نشست‌ها

سکانس دوم؛ روز پر جاذبه نشست‌ها

 

دومین روز جشنواره، روز پر اتفاق نشست‌های خبری بود.

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر، دومین روز جشنواره هم با همان شور و شوق روز اولش آغاز شد. همان صحبت‌ها و بحث‌هایی که گرما و حرارت را به پردیس ملت آوردند و عکس‌هایی که قرار است لحظاتی را برای تاریخ ثبت کنند.

روز دوم، روز شیرین و رضایت‌بخش مخاطبان بود. روزی که در آن فیلم‌ها کمی از تلخی موضوعاتش کاسته شده بود و علیرغم دغدغه‌مند بودن کام مخاطبان را شیرین و چشم‌هایشان را می‌نواخت.

این انرژی مثبت به محل نشست‌ها هم کشیده شد و در جریان نشست‌ها بارها و بارها صدای تشویق تماشاگران بلند شد. تماشاگرانی که علیرغم پرسش‌های جدی که داشتند از نقاط قوت فیلم‌ها سرشار شدند تا کمی تلخکامی‌های این روزهای زندگی خویش را پشت سر بگذارند.

امروز جای خالی رسول‌صدرعاملی تهیه‌کننده فیلم «شنای پروانه» در نشست خبری فیلم به چشم می‌آمد. نشستی که با حضور متفاوت جواد عزتی حال و هوای طنزآمیزی به خود گرفت. جواد عزتی که تازه از سفر برگشته بود حتی با همان لباس غیر رسمی که بر تن داشت دیرتر از دیگر عوامل وارد سالن شد و با اصرار و تمنای مجری و عوامل فیلم پشت تریبون جلسه نشست.

 محمد کارت نویسنده و کارگردان فیلم «شنای پروانه» هم بارها توجه‌ها را به خود جلب کرد. او که برای یکی از صحنه‌های دعوا در فیلمش مورد انتقاد قرار گرفت، گفت:« در جریان فیلمبرداری یکی از آثارم هنگام فیلمبرداری قمه‌ای بر سر من فرود آمد و تنها سر من زخم شد. باید بگویم سر بچه‌های جنوب شهر سفت است و با چند ضربه چوب اتفاقی برای آن نمی‌افتد.» حاضران در جلسه به این پاسخ واکنش نشان دادند و برای لحظاتی محمد کارت را تشویق کردند.

در نشست فیلم «بی صدا حلزون» هم حضور مجتبی شکری بازیگر خردسال و ناشنوا بلوایی به پا کرد. او ژست‌های جذابی برای دوربین‌ها گرفت و همه را تحت تاثیر حضورش قرار داد تا جایی که صدای چلیک‌ دوربین‌ها تا لحظاتی تنها و تنها برای ثبت تصویر او بلند می‌شد. حاضران حتی لحظاتی را به شکل ایستاده برای او کف می‌زدند. حضور نمادین مترجمانی که همزمان گفته‌های نشست را برای ناشنوایان برگردان می‌کردند هم به جذابیت این نشست افزود.

 در نشست فیلم«تومان» هم اتفاق جالبی رخ داد. خبرنگاری پرسید:«چون موضوع این فیلم درباره قمار است آیا فرصت اکران پیدا می‌کند؟» مرتضی فرشباف هم به سعید سعدی اشاره کرد و گفت:«خوشبختانه ما خودمان یک حاجی داریم که پشتمان باشد و اگر این موضوع مشکل داشت آقای سعدی خودش نمی‌پذیرفت که تهیه‌کننده باشد.»

مهمانان جشنواره امروز بیشتر چهره‌های مدیریتی بودند.امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پردیس ملت آمد محمد‌مهدی حیدریان رئیس سابق سازمان سینمایی هم از جمله افرادی بود که در فضای جشنواره حاضر شد.

برنامه‌های زنده تلویزیونی هم امروز پر رونق بودند و بیشترعوامل فیلم‌ها در این برنامه‌ها حضور پیدا کردند.

علیرضا بخشی

 

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.