جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
23:03 | | فجر 38

چشم‌نواز بودن در پوستر فجر تعیین‌کننده است

چشم‌نواز بودن در پوستر فجر تعیین‌کننده است

هوشنگ گلمکانی عنصر سیمرغ را عنصری بسیار وسوسه کننده برای کار کردن روی پوستر دانست و  گفت: چشم‌نواز بودن در پوستر فجر تعیین‌کننده است.
به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، هوشنگ گلمکانی روزنامه نگار، منتقد سینما و دبیر شورای نویسندگان ماهنامه سینمایی فیلم درباره پوستر این دوره از جشنواره با طرحی از حمیدرضا بیدقی گفت: پوستر این دوره از جشنواره در مجموع پوستری خوب و در واقع یک طراحی جدید روی تم تکراری سیمرغ است؛ کاری که چندین مرتبه حمیدرضا بیدقی و سایر افراد پیش از این هم کرده‌اند.

گلمکانی ادامه داد: به طور کل عنصر سیمرغ، عنصر بسیار وسوسه کننده‌ای برای کار کردن روی پوستر است. به نظر من عنصر سیمرغ بسیار چشم‌نواز است و به لحاظ بصری آن را تایید می‌کنم.

هوشنگ گلمکانی درمورد تغییرات و روندی که پوستر جشنواره در این سال ها طی کرده است بیان کرد: پوستر جشنواره اجرای دیگری از سیمرغ است؛ حمیدرضا بیدقی سال های قبل نیز در زمینه کارهای اجرایی سیمرغ فعالیت داشت بنابراین می‌توان این کار را تا سالهای سال انجام داد؛ به بیان دیگر تا مادامی که کاری چشمنواز ارائه کنیم امکان ادامه این کار وجود دارد.

او تاکید کرد: البته اگر ایده ای در اجراهای جدید وجود داشته باشد چه بهتر! اما حتی اگر ایده‌ای در طراحی این پوسترها وجود نداشته باشد و صرفا این اجراهای متفاوت، چشم نواز باشند، کار زیبایی است. به عقیده من آن قدر عنصر سیمرغ دارای جذابیت است که صرفا اجرای درست آن برای پوستر جشنواره می‌تواند جذاب باشد.

گلمکانی در پایان خاطر نشان کرد: شاید عده‌ای فکر کنند که بایستی از تکرار ایده سیمرغ صرف نظر کرد، به سراغ ایده‌هایی دیگر رفت و از سیمرغ به عنوان لوگوی جشنواره در گوشه‌ای  استفاده کرد که این حالت نیز درست است و تنوع بیشتری را به پوسترهای جشنواره می‌بخشد. این مورد از آن دسته کارهایی است که باید ذوق طراح و گرافیست آن از درون کار نمایان باشد. من پیشنهادی در این خصوص ندارم اما تنوع را هم می پذیرم.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.