جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
02:06 | | فجر 38

دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان در خدمت ارزشهای دینی است

دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان در خدمت ارزشهای دینی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان، در خدمت ارزش‌های دینی است و به این ارزش‌ها توجه ویژه‌ای دارد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی انصاری در آیین افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان، با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر اصفهان همزمان با سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: امروز در حالی جشنواره فیلم فجر افتتاح می‌شود که همه دل‌ها از پرکشیدن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و جانباختگان هواپیمای اوکراینی سوخته است. از طرفی همه مردم دنیا به خصوص مسلمانان، شیعیان و مردم قدرشناس ایران حماسه بزرگی را در تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی رقم زدند و این اتفاق و همدلی یکی از نکات ارزشمند مردم ایران است.

 

وی افزود: یکی از فعالیت‌های مثبت شهید حاج قاسم سلیمانی توجه به سینما بود که نشان از تک بعدی نبودن این شهید داشت و همین روحیات شهید حاج قاسم سلیمانی را به یک شخصیت ملی تبدیل کرده است.

 

وی ادامه داد: از آغاز شهادت سردار سلیمانی، ملت ایران حرف از انتقام زدند و یادمان نرفته است که بعد از ساعت‌ها سکوت، ترس سراسر وجود رییس جمهور آمریکا را فراگرفته بود و جشن سینما را درحالی برگزار می‌کنیم که شهدای مقاومت، مردم مقاوم و اهالی فرهنگ و هنر سیلی محکمی به گوش استکبار جهانی زدند.

 

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با آغاز پیروزی انقلاب خیلی از مردم فکر می‌کردند سینما برچیده خواهد شد، تصریح کرد: یکی از نکاتی که به انقلاب اسلامی، هویت، ارزش و بزرگی داد، جمله تاریخی امام(ره) است که بعداز ۱۵ سال دوری از وطن و تحمل مشکلات و سختی‌ها فرمودند « ما با سینما مخالف نیستم». همچنین امام خمینی(ره) در سخنان خود اشاره کردند« یکی از وظایف سینما تربیت مردم است». اگر بخواهیم نگاهی به مکتب، انقلاب و حاکمیت بیندازیم باید به تفکر رهبریت توجه کنیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین انصاری با اشاره به خاطراتی از امام خمینی(ره) گفت: حضرت امام بارها و بارها از هنر اثر گذار سینما به نیکی یاد کردند، حتی زمانی که فیلم محمد رسول(ص) اجازه اکران می‌خواست امام با توجه به اینکه کارگردان فیلم اهل تسنن بود نگاه بلندی به آثار هنری داشتند و اجازه اکران فیلم را صادر کردند.

 

وی افزود:در طول چهل و یکسال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با همه فراز و نشیب‌ها، شیرینی‌ها و تلخی‌ها، سینما به ایران عزیز خدمت کرده و فیلم‌های خوبی در قالب سریال ، سینما و مستند ساخته شده است که یکی از افتخارات جمهوری اسلامی بعد از انقلاب توجه به فیلم مستند است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ویژگی سینمای بعد از انقلاب را خروج از صرف تبلیغاتی و تبدیل شدن به دانشگاه فرهنگی و سازندگی دانست و گفت: یکی از نمونه‌های بارز تحول سینمای ایران ساخت فیلم‌های استکبار ستیزی است. امروزه سینمای ایران افتخار دارد فیلم استکبار ستیزی بسازد و ساخت فیلم‌های حوزه دفاع مقدس از افتخارات سینمای ایران است.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین انصاری با بیان اینکه ۱۰ سال متوالی است که جشنواره فیلم فجر در اصفهان برگزار می‌شود، گفت: جشنواره فیلم فجر اصفهان، در خدمت ارزش‌های دینی است و به ارزش‌های معنوی و دینی توجه داشته که  این از نقاط مثبت جشنواره فیلم فجر اصفهان به شمار می‌رود. در همین راستا هنرمندان به دیدار جانبازان رفته و از آنها برای حضور در جشنواره دعوت کرده و با حضور بر مزار شهدا با آرمان های امام تجدید میثاق کردند.

 

وی ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزاری جشنواره‌های هنری را به دست اندرکاران این کار واگذار کرده و تیم اجرایی دهمین جشنواره فیلم فجر تیم جوان و با انرژی هستند و بعد از برگزاری جشنواره در پایتخت، استان اصفهان جز معدود استان‌هایی است که برای هنرمندان و اصحاب رسانه سالن مجزا تهیه کرده تا در فضایی تخصصی و در کنار یکدیگر به تماشای فیلم بنشینند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: تلاش ما بر این بود که جشنواره فجر اصفهان تاثیر خود را بر روی فیلم‌های اصفهان داشته باشد به همین دلیل در کنار اکران فیلم‌های سودای سیمرغ ، پنج فیلم از تولیدات اصفهان در طول برگزاری جشنواره اکران خواهد شد .

شایان ذکر است در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر اصفهان،علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری نیز حضور داشت.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.