چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
16:24 | | فجر 38

روز پنجم جشنواره با رسانه‌ها

روز پنجم جشنواره با رسانه‌ها

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر؛ فجر سی‌وهشتم امروز ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ به نیمه رسید. امروز هم مانند چهار روز گذشته تنور نمایش فیلم‌ها داغ است و حال و هوای برگزاری جشنواره در بین اهالی فرهنگ و هنر و سینما دوستان به خوبی نمایان است. رسانه‌های مختلف فرهنگی کشور همچون گذشته و روزهای قبل به تحلیل و بررسی برگزاری جشنواره می‌پردازند و هر یک با مطالبی گوناگون به وصف این رویداد فرهنگی مشغولند. امروز هم نگاهی اجمالی خواهیم داشت به آنچه روزنامه‌ها و سایت‌های خبری پیرامون جشنواره فیلم فجر منتشر کرده‌اند.

روزنامه جوان
«ابر بارانش گرفته» و تماشاگر گریه‌اش! تیتر امروز روزنامه جوان در نقد فیلم‌های گذشته جشنواره فجر است. این روزنامه همچنین نگاهی به فیلم «خوب، بد، جلف؛ ارتش سری» داشته است. 

روزنامه وطن امروز
وطن امروز با عنوان «کو دشمن مردم» برای یادداشتی درخصوص فیلم «درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان، به تحلیل روز چهارم از جشنواره پرداخت. 

روزنامه صبح نو
تصویری از فرامرز قریبیان بازیگر فیلم «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا با عنوان «قدرت طغیان»را صبح نو به سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اختصاص داد. «بازیگرانی مثل فرامرز قریبیان کمیاب هستند» را پوران درخشنده به صبح نو گفت. مهدی فقیه بازیگر تازه‌ترین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا نیز گفت‌و گویی با این روزنامه داشت و گفت: «حاتمی‌کیا به روحانی فیلم توجه ویژه‌ای داشت». سیروس الوند در یادداشتی عنوان مسیح سینمای ایران را به فرامز قریبیان داد.

روزنامه همشهری
تصویر مسعود کیمیایی که با فیلم «خون‌ شد» در سی و هشتمین جشن سینمای ایران حضور دارد را همشهری برای صفحه اول خود انتخاب کرده است. «عقیده روز تن فیلم‌هایم نمی‌کنم» تیتر گفت‌و گوی اختصاصی همشهری با این کارگردان است. 

روزنامه سازندگی
این روزنامه در ویژه‌نامه سینمایی خود یکی از فیلم‌های روز پنجم جشنواره فجر را بررسی کرد و در نقد «روز بلوا» بهروز شعیبی تیتر زد: «فرار از تله».

روزنامه خراسان
«روز صفر» سعید ملکان با بازی ساعد سهیلی و امیر جدیدی سوژه امروز این روزنامه است. صفحه اول روزنامه خراسان با تیتر «تمجیدهای اکشن امنیتی روز صفر» به بررسی فیلم‌های روز سوم از بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ایران پرداخته است. 

روزنامه جام جم
تصویر ساعد سهیلی بازیگر نقش عبدالمالک ریگی در کنار تیتر «شبی که شغال شکار شد»  انتخاب جام‌جمی‌ها برای صفحه اول این روزنامه است. از نگاه این رسانه اثر سعید ملکان تنور سینمای اهالی رسانه را داغ کرده است. گزارشی از حاشیه‌های روز سوم جشنواره نیز بخش دیگری از این روزنامه در پوشش رسانه‌ای سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر است. 

روزنامه ایران
ایران با تیتر «هرگز کار سفارشی نکردم»  از زبان بهروز شعیبی کارگردان فیلم «روز بلوا» به استقبال روز پنجم جشنواره رفت. «روز بلوا» تازه‌ترین اثر بهروز شعیبی در مقام کارگردان است که در پنجمین روز مهم‌ترین رویداد سینمایی ایران در کاخ جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود. 

روزنامه شهروند
«ابر بارانش گرفته»یکی از فیلم‌هایی بود که در روزهای گذشته جشنواره اکران شد. مجید برزگر کارگردان این فیلم در گفت‌و گو با روزنامه شهروند گفت: «امید جای ناامیدی را در فیلم‌هایم گرفت».

روزنامه هفت صبح
ویژه‌نامه سینمایی هفت صبح فیلم‌های حوزه دفاع مقدس جشنواره را با عنوان«از سردشت تا آبادان» بررسی کرده است. «تکان‌دهنده» برای فیلم درخت گردو که داستان بمباران شیمیایی سردشت را روایت می‌کند و «یادگاری گرم و گیرا از دوران جنگ» برای«آبادان یازده ۶۰» که ماجرای رادیو نفت آبادان را در زمان جنگ تحمیلی به تصویر می‌کشد، توصیف این رسانه از فیلم‌های حوزه دفاع مقدس جشنواره فجر است. «آرمان‌خواهان نقره‌ای ابراهیم» تیتر گزارش روزنامه هفت از هفت قهرمان «خروج» حاتمی‌کیاست. بهروز شعیبی در گفت‌و گو با این رسانه از ماجرای جنجالی که درباره مفاسد اقتصادی ساخته، سخن گفته است.«روایتی سینمایی از سوژه‌های ملتهب» عنوان این گفت‌و گو است.

روزنامه شهرآرا
شهرآرا جشنواره را از خراسان رضوی همرامی می‌کند و بخش ویژه‌ای از رسانه خود را به سی‌ و هشتمین جشنواره فجر اختصاص داده است. سوژه امروز این روزنامه «شنای پروانه» محمد کارت است.

روزنامه صبا
گفت‌وگو با بهروز شعیبی؛ کارگردان فیلم «روز بلوا»، ریحانه پارسا و سجاد ایمانی؛ کارگردان مستند «عالیجناب» خروجی ویژه‌نامه این روزنامه بود برای روز پنجم جشنواره.

خبرگزاری مهر
«داغ سردشت در قلب «ملت» تازه شد/ قانون با «خورشید» ذوب می‌شود؟» را «مهر سیمرغ» به جشنواره فیلم فجر اختصاص داد. «مهر سیمرغ» بسته خبری تحلیلی خبرگزاری مهر برای بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ایران است. جواد عزتی چهره روز، «درخت گردو»  فیلم روز و «رقابت سودا ۲۳تایی می‌شود» حاشیه روز از نگاه مهر است. فیلم «خوب بد جلف۲؛ ارتش سری» را این رسانه به مخاطبان خود پیشنهاد داد. کوروش آهاری کارگردان فیلم «آن شب» نیز به مهر گفت:«سینمای ایران به ژانر «وحشت» نیاز دارد‌ و فیلمی با استاندارد جهانی برای ایران ساختم».

خبرگزاری فارس
«حذف «سه کام حبس» از آرای مردمی» تحلیل خبرگزاری فارس از اعلام ۱۰ فیلم برتر آرای مردمی است.

خبرگزاری ایسنا
ایسنا برای پوشش خبری سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر عنوان «چهارمین روز جشنواره برای سردشت با یک مهران مدیری خوش تیپ» را برگزید. این رسانه خبرها، حواشی و اتفاقات جشنواره سی و هشتم را در قالب گزارشی به اطلاع مخاطبان خود رساند.

خبرگزاری ایرنا
ایرنا اعلام فهرست ۹ فیلمی آرای مردمی فیلم فجر را منتشر کرد و در نقدی مبسوط با قلم حمیدرضا کاظمی پور درباره  ژانر وحشت نوشت. بخشی از مطلب به این شرح است: «ژانر وحشت یکی از پرتولید ترین و قابل توجه ترین گونه های سینمایی در تاریخ سینمای جهان می باشد که قطعا در سینمای ایران چندان به آن پرداخته نشده است و از ظرفیت های این ژانر سینمایی در جهت رونق سینما و جذب مخاطب خاص خود استفاده نشده است».

خبرگزاری آنا
گفت‌وگو با مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر درباره فیلتر نشدن سوالات اصحاب رسانه در نشست‌های فیلم‌ها، مطلب ویژه این خبرگزاری در صفحه سینمای امروز خبرگزاری بود. نجفی به آنا گفت:«هیچ پرسشی در نشست‌های خبری جشنواره فیلم فجر فیلتر نمی‌شود».

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.