شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
00:53 | | فجر 38

افزایش تعداد داوران، منجر به قضاوت عادلانه‌تر می‌شود

افزایش تعداد داوران، منجر به قضاوت عادلانه‌تر می‌شود

داور بخش سودای سیمرغ سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: افزایش تعداد داوران بخش سودای سیمرغ به قضاوت عادلانه‌تر فیلم‌ها کمک می‌کند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، تورج اصلانی با اشاره به افزایش تعداد داوران سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ نسبت به سال‌های گذشته بیان داشت:خوش‌بینم که نگاه‌های بیشتری با زاویه دیدهای تخصصی‌تری بر فیلم‌ها نظارت خواهند داشت. فکر می‌کنم تعدد داوران به قضاوت عادلانه‌تر کمک می‌کند اما زمانی که تعدادشان کمتر است احتمال بروز اختلاف سلیقه بین داوران بیشتر می‌شود.

این داور بخش سودای سیمرغ ادامه داد: فکر می‌کنم تعداد داوران این دوره به قضاوت منصفانه آن‌ها کمک می‌کند مخصوصا اگر معیار، سینمای حرفه‌ای باشد. باتوجه به اینکه اولین باری است که تجربه داوری در جشنواره فجر را دارم باقی داوران ممکن است در یک رشته سینمایی دیگر ازجمله طراحی لباس، چهره و… تخصص بیشتری از من داشته باشد. خوشبختانه افراد مختلف با نگاه‌های متفاوتی در این جشنواره حضور دارند، این تعداد هیئت داوران را به فال نیک می‌گیرم.

اصلانی تاکید کرد: فارغ از اینکه چه اسم‌هایی در این جشنواره شرکت کردند محتوای فیلم‌ها برایم اهمیت داشت، طبیعتا اکثر فیلم‌ها تولید و نتیجه تلاش همکارانم در سینمای ایران هستند. به عنوان داور نباید برایم نام کارگردان‌ها اهمیتی داشته باشد بلکه نحوه ساخته شدن و چگونگی انتقال مضامین و محتوای فیلم‌ها به مخاطبان برایم اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه تنوع تولیداتی که امسال در جشنواره فجر وجود دارد یکی از نکات متمایزکننده این دوره از دوره‌های پیش است، افزود: نگاه‌های متنوع‌تری در سی و هشتمین دوره جشنواره فجر دیده می‌شود تا یک طیف خاص. این نشان‌دهنده نمایندگی فیلم‌های مختلف این دوره در سینمای ایران است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.