چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
16:56 | | فجر 38

روز هفتم جشنواره با رسانه‌ها

روز هفتم جشنواره با رسانه‌ها

به گزارش ستاد خبری سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر؛ جشنواره فیلم فجر به روزهای پایانی نزدیک می‌شود. سی و هشتمین بهار سینمایی در حالی به روز هفتم رسید که یک روز خبرساز و متفاوت را پشت‌سر گذاشت. پخش شهرآورد تهران در سالن‌های سینمای کاخ جشنواره اتفاق جالب روز ششم بود که سوژه رسانه‌ها شد. مطابق قرار هر روزمان با علاقه‌مندان هنرهفتم رسانه‌ها را رصد و سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را از نگاه آن‌ها دنبال می‌کنیم. 

روزنامه صبا
ویژه‌نامه صبا با تصویری از فیلم «لباس شخصی» و گفت‌وگو با کارگردان این اثر، امیرعباس ربیعی با تیتری تحت عنوان «تماشاگر دنبال استعداد است نه چهره!» آورده امروز خود را ارایه داده است. 

خبرگزاری مهر
مهر سیمرغ که بسته خبری تحلیلی خبرگزاری مهر برای مهم‌ترین رویداد سینمایی است با تصویری از هیجان اهالی رسانه هنگام تماشای شهرآورد در کاخ جشنواره و تیتر «هیجان تساوی دراماتیک دربی در «فجر ۳۸»/ مراقب لباس شخصی‌ها باشید!» شماره هفتم خود را منتشر کرد. مهر در این بسته خبری، نگاهی به فیلم «آتابای» ساخته نیکی کریمی، سابقه کارگردان (نیکی کریمی) و بازی بازیگران داشته و از دید این رسانه هادی حجازی‌فر چهره روز هفتم جشنواره است. اولین تجربه امیرعباس ربیعی در مقام کارگردان مورد توجه مهر قرار گرفت و «لباس شخصی» را به عنوان پیشنهاد ویژه معرفی کرد. 

خبرگزاری فارس
اولین فیلم روز هفتم جشنواره فیلم «لباس شخصی» ساخته امیرعباس ربیعی است. فارس گفت‌و گویی با مهدی نصرتی بازیگر نقش یاسر در این فیلم، داشته است. در بخشی از این مصاحبه آمده است: «باعث افتخار است که شبیه بازیگر خوبی مثل نوید محمدزاده باشی ولی خوب من خودم این شباهت را نمی‌بینم. امیدوارم در کارهای بعدی‌ام این شباهت وجود نداشته باشد».

خبرگزاری ایسنا
«حاشیه‌نگاری بر روز آرام و فوتبالی «ملت» در جشنواره فجر» تیتر ایسنا برای گزارشی از روز ششم جشنواره فیلم فجر است. ایسنا در این گزارش اشاره‌ای به پخش فیلم «خورشید» مجید مجیدی در سینماهای مردمی داشته است. حاشیه‌های نشست نقد و بررسی تازه‌ترین اثر برادران محمودی که زندگی مهاجران افغان را روایت می‌کند نیز مورد توجه این رسانه قرار گرفت. 

هنرآنلاین
این رسانه با امروز با تورج دانش‌بهزادی به بهانه اکران فیلم «لباس شخصی» گفت‌وگو کرده است؛ توماج دانش بهزادی می‌گوید «شخصیت حنیف در فیلم "لباس شخصی" با او بسیار فاصله داشت و ایفای آن برایش یک چالش بزرگ و لذت‌بخش بود».

خبرگزاری ایرنا 
روز فوتبالی جشنواره همچنان خبرساز است. «جشنواره فیلم فجر در آستانه انفجار؛ وقتی ربطی به آبی و قرمز نداشت» عنوان ایرنا از حاشیه‌نگاری‌های روز ششم است. ایرنا  مسعود کیمیایی و «خون شد» او را بررسی کرده است. در بخشی از این گزارش آمده است: «کیمیایی در «خون شد» نشانه‌گذاری کرده است. نشانه‌هایی از فیلم‌های قدیمی‌اش. نشانه‌هایی از جامعه پیش رو و نمادهایی از رفاقت‌ها و مردانگی‌ها و غیرت که بیشتر در زمانه‌ای که کیمیایی مولف آن است دیده می‌شود؛ همان زمانه‌ای که با آن «رد پای گرگ» را ساخت یا هادی اسلامی را در «سرب» به قهرمان اول فیلم تبدیل کرد».

خبرگزاری خبرآنلاین
تینو صالحی بازیگر فیلم خبرساز این روزها گفت‌و گویی با خبرآنلاین داشته است. صالحی از«روز صفر» گفت: «سینمای ایران باید بیش از گذشته به ژانر اکشن توجه کند».

خبرگزاری آنا
این رسانه به اثر پیمان قاسم‌خانی پرداخته است و در قالب یک گزارش از وجوه مختلف، این فیلم را مورد بررسی قرار داده است؛ آنا نوشت: «خوب بد جلف۲: ارتش سری» به عنوان تنها نماینده فیلم‌های کمدی در جشنواره سی و هشتم توانسته است گلیم خود را از آب بیرون بکشد؛ اثری که نه ادعاهای روشنفکرانه دارد و نه با لودگی و شوخی های زننده از مخاطب خنده گدایی می‌کند… حال باید منتظر ماند و میزان موفقیت این اثر در اکران عمومی را دید».

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.