چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
17:15 | | فجر 38

روز هشتم جشنواره با رسانه‌ها

روز هشتم جشنواره با رسانه‌ها

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به روزهایی پایانی نزدیک می‌شود. هفت روز پرشور را پشت‌سر گذاشتیم و رسانه‌ها تلاش کردند تا اخبار و اتفاقات بزرگ‌ترین رویداد سینمایی را به اطلاع علاقه‌مندان به هنر هفتم برسانند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، روز هفتم، روز خبرسازی برای رسانه‌ها بود. فیلم «لباس شخصی» به کارگردانی امیرعباس ربیعی، «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا و «آتابای» اثر نیکی کریمی فیلم‌های هفتمین روز سینمای رسانه بودند. در این میان تازه‌ترین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا خبرساز روز گذشته جشنواره بود. در روز هشتم و در این مطلب نگاهی اجمالی به بازتاب فجر سی‌وهشتم در رسانه‌ها داریم. 

روزنامه ایران
«به خودم گفتم فیلمی بساز که با آن نفس بکشی» تیتر گفت‌وگوی نیکی کریمی با روزنامه ایران پیرامون «آتابای» و جهانی است که در آن خلق می‌کند. این رسانه بخشی را هم با عنوان «جشن سینما در ایران همه‌گیر شد» به فجر استانی اختصاص داده است. «تصمیم شخصی من نباید دیگران را تحت فشار بگذارد» را ایران از زبان مسعود کیمیایی که با فیلم «خون شد» در جشنواره حضور دارد، تیتر زد. 

روزنامه سازندگی
ویژه‌نامه سینمایی این رسانه با تیتر «یاغی پیر» به نقد فیلم «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا پرداخت. تصویری از فرامرز قریبیان بازیگر این فیلم عکس جلد این مجله سینمایی بود. 

روزنامه هفت صبح
«مهندسین و لباس شخصی‌ها» تیتری است که هفت‌ صبحی‌ها در تحلیل روز هفتم جشنواره فیلم فجر انتخاب کردند. «15 ساعت گفت‌و گوی بدون سانسور با رئیس تشکیلات حزب توده» عنوان‌بخش گفت‌و گوی امیرعباس ربیعی کارگردان «لباس شخصی» با روزنامه هفت صبح است. «زنانی که یک نیستند» گزارشی از بررسی عملکرد بازیگران زن در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر است. 

روزنامه جام جم
تصویر پیمان معادی در سکانسی از فیلم «درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان انتخاب شنبه ۱۹ بهمن ماه جام جم است. روزنامه جام جم با نگاهی به آخرین ساخته مهدویان از فاجعه سردشت نوشت: «تلخ بی‌پایان». گفت‌و گو با فرزند «مام قادر» شخصیت اصلی فیلم بخشی از گزارش جام جم است.

روزنامه جوان
این رسانه نشست پرسش و پاسخ فیلم «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا را بررسی کرده و به حواشی پیرامون آن پرداخته است. تصویری از حاتمی‌کیا و قریبیان در کنار هم انتخاب جوان برای صفحه اول این روزنامه است.

روزنامه خراسان
تیتر «خروج ابراهیم به مقصد پاستور» روزنامه خراسان اشاره به داستان فیلم «خروج» اثر ابراهیم حاتمی‌کیا دارد.

روزنامه صبا
صبا در شماره امروز ویژه‌نامه خود عکسی از نیکی کریمی را برای جلد برگزیده است؛ گفت‌وگو با این کارگردان با تیتر «چالش‌های فیلمساز مستقل» به حال وهوای فیلم «آتابای» ساخته او(کریمی) پرداخته است.

روزنامه شهروند
شهروند که دو صفحه از روزنامه خود را به جشنواره فیلم فجر اختصاص داده است، با مرتضی فرشباف کارگردان فیلم «تومان» مصاحبه‌ای داشت. تیتر«تومان خوش‌ساخت اما بدقلق است» را شهروند برای این مصاحبه انتخاب کرد.

روزنامه فرهیختگان
«درخت گردو» با بازی پیمان معادی همچنان سوژه رسانه‌هاست. روزنامه فرهیختگان نیز به نظرات موافق و مخالف درخصوص روایت مهدویان از فاجعه سردشت اشاره داشته است. فرهیختگان همچنین ۴ صفحه از روزنامه خود را به بازتاب فجر سی‌و هشتم اختصاص داده است.

روزنامه قدس
«آقای خاص سینما» را روزنامه قدس به داریوش ارجمند نسبت داد و از اظهارات او در جشنواره فجر نوشت. «سلام سیمرغ‌ها به سوژه‌های انقلاب اسلامی» نگاه قدس به فیلم‌های جشنواره سی‌و هشتم است‌.

روزنامه وطن امروز
وطن امروز به خداحافظی غافلگیرکننده فرامرز قریبیان از سینما در حاشیه نشست خبری فیلم «خروج» پرداخته و با عکسی از این بازیگر با گریم فیلم «خروج» عنوان «فرامرد» را به او نسبت داده است. این رسانه پرونده‌ای از نیم قرن، حضور قریبیان در سینمای قهرمان‌محور منتشر کرده و گفت‌و گویی هم با ایرج راد، جهانگیر الماسی و محمد برادران داشته است. 

روزنامه همدلی
حاتمی‌کیا و خروجش همچنان سوژه رسانه‌هاست. روزنامه همدلی تصویری از خبرسازترین کارگردان این‌روزها را برای صفحه اول خود برگزیده است. همدلی در پوشش رسانه‌ای نشست نقد و بررسی فیلم «خروج» از زبان حاتمی‌کیا نوشت: «مردم مطالبه دارند».

روزنامه ابرار
«خوب بد جلف ۲؛ ارتش سری» با بازی پژمان جمشیدی و سام درخشانی انتخاب این روزنامه برای پوشش خبری فجر سی‌و هشتم است. ابرار از زبان پیمان قاسم‌خانی نوشت: «کمدی‌ام درحد عرف جامعه است».

روزنامه همشهری
همشهری در ویژه‌نامه سینمایی خود به کارگردانی نیکی کریمی در فیلم «آتابای» نگاهی داشته و از تصویر این هنرمند با تیتر «تنها یک زن» برای جلد مجله سینمایی خود استفاده کرده است.

خبرگزاری خبرآنلاین
متن و حاشیه هفتمین روز جشنواره فیلم فجر با تیتر «خداحافظی فرامرز قریبیان، بازی خارق‌العاده جواد عزتی» به روز هفتم جشنواره پرداخت و مفصل درباره آن نوشت.

خبرگزاری ایسنا
ایسنا به فیلم «خروج» ساخته حاتمی‌کیا و صحبت‌های فرامرز قریبیان پرداخت؛ او با اشاره به این‌که «خروج» آخرین فیلم ‌او در سینماست، گفت: در چند سال گذشته و از زمان اتفاقات مربوط به جشنواره‌ای که فیلم "عصبانی نیستم" در آن بود، ماجراهایی پیش آمده که ترجیح می‌دهم دیگر در سینما نباشم چون حوصله بچه‌بازی مسئولان سینمایی را ندارم.

خبرگزاری مهر 
مهر در بسته خبری ویژه جشنواره فیلم فجر با عنوان «مهر سیمرغ» و در بخش چهره روز این بسته،  فرامرز قریبیان را برگزید و نوشت: «خروج آخرین فیلم من در سینمای ایران است»؛ این مهمترین و در عین حال ناخوشایندترین خبری بود که در نشست رسانه‌ای فیلم «خروج» ابراهیم حاتمی‌کیا از زبان فرامرز قریبیان مطرح شد. بازیگری با نزدیک به ۶ دهه حضور مستمر و مؤثر در سینمای ایران که حالا به نشانه «اعتراض» به عملکرد مدیران سینمای ایران، سخن از خداحافظی به میان آورده است».

**جشنواره فیلم فجر متعلق به تمام مردم ایران است و باید جغرافیای گسترده ایران را در بربگیرد. فجر سی و هشت را نباید فقط از سینمای رسانه و شهر تهران دید هر کدام از مردم سینمادوست ایران از این رویداد فرهنگی سهم دارند. به همین جهت بازتاب فجر استانی را از منظر رسانه‌ها بررسی می‌کنیم.

روزنامه خبرشمال
خبرهای جشنواره فیلم فجر در خطه سرسبز شمال کشور را خبرشمال پوشش می‌دهد. این رسانه پرونده ویژه‌ای را برای تحلیل و بررسی روز دوم فجر سی‌و هشتم در شهر ساری اختصاص داده است. «بی‌بروبرگرد» تیتر متفاوت خبرشمال برای این پرونده است.

روزنامه اصفهان امروز 
اصفهان امروز فیلم «خورشید» تازه‌ترین اثر مجید مجیدی را بررسی کرده و مروری بر اتفاقات مهم فجر سی‌و هشتم داشته است.

روزنامه اصفهان زیبا
«تب و تاب جشنواره در اصفهان و تهران» تیتر اصفهان زیبا برای بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ایران است. این روزنامه به استقبال اصفهانی‌ها از جشنواره فیلم فجر پرداخته است. 

روزنامه خراسان شمالی
جشنواره فیلم فجر از پشت عینک لطفی و تیتر «اولین‌ها؛ چرا تعارض؟» عناوین انتخابی رسانه خراسان شمالی در روز هشتم از جشنواره فیلم فجر است. 

روزنامه افسانه
افسانه همراه جشنواره سی و هشتم از دیار حافظ و سعدی است. این روزنامه به فیلم همشهری شیرازی خود در جشنواره پرداخت و نوشت: «شنای پروانه بازتاب واقعیت جامعه است»؛ این رسانه از نمایش فیلم «تومان» در استان فارس خبر داد‌‌.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.