یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
23:47 | | فجر 38

جای خالی الگوها و نمونه‌های موفق اجتماعی در سینما

جای خالی الگوها و نمونه‌های موفق اجتماعی در سینما

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: به نظر من سال‌هاست در سینما به سراغ سوژه‌هایی رفتیم که بیشتر در هر حوزه‌ای آسیب را نشان می‌دهند تا معرفی نمونه‌های موفق و الگوها.

 

اعظم کریمی در گفت‌وگو با روابط عمومی سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به حضور این وزارتخانه در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین محورهای مد نظر ما حوزه خانواده، جوانان و آسیب‌های اجتماعی است که در برخی فیلم‌های این دوره جشنواره به آن‌ها پرداخته شده است. موضوعاتی مانند ازدواج به موقع یا پایدارهم از محورهای مدنظر حوزه جوانان است که تا این لحظه نمونه‌ای برای آن در فیلم‌ها نبود و بیشتر به آسیب‌ها در حوزه خانواده پرداخته شده بود.

 

او ادامه داد: به نظر من سال‌هاست در سینما به سراغ سوژه‌هایی رفتیم که بیشتر در هر حوزه‌ای آسیب را نشان می‌دهند تا معرفی نمونه‌های موفق و الگوها. در زمینه آسیب‌ها آثاری بودند که تلنگرهای خوبی برای مخاطب داشتند به ویژه مخاطب خانواده‌هایی که فکر می‌کنند چون در موقعیت یا طبقه خاصی قرار دارند، آسیب‌ها شامل حال فرزندان آنها نمی‌شود.

 

کریمی اظهار کرد: تنوع فیلم‌های امسال را خیلی خوب دیدم به ویژه اینکه به برخی آداب و رسوم قومیت‌ها هم پرداخته شده بود که پیش‌تر کمتر شاهد آن بودیم.

 

او ادامه داد: آسیب‌ها و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی هم تا حدودی در بیشتر آثار به چشم می‌خورد و پیام‌های خوبی را مخابره می‌کرد. نقدی هم بر تعدادی از فیلم‌ها داشتیم.

 

کریمی همچنین با بیان اینکه نمی‌گوید در فیلم‌ها به سراغ سوژه‌های تلخ یا آسیب‌ها نرویم، ابراز امیدواری کرد که فیلمسازها به سمت امیدبخشی بروند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.