دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
18:53 | | فجر 38

روز نهم جشنواره با رسانه‌ها

روز نهم جشنواره با رسانه‌ها

به گزارش ستاد خبری سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر؛ یک روز مانده به پایان بزرگ‌ترین رویداد سینمایی کشور همچون روزهای گذشته نگاهی خواهیم داشت به مطبوعات و رسانه‌های کشور و بازتاب جشنواره فیلم فجر در آنها.

روزنامه ایران
تازه‌ترین اثر حاتمی‌کیا و نشست نقد و بررسی پرحاشیه آن همچنان خبرساز است. روزنامه ایران نهمین روز جشنواره فیلم فجر را با تصویری از حاتمی‌کیا در صفحه اول خود آغاز کرده است. ایران جمله‌ای از زبان این کارگردان تحت عنوان «دوره‌ام نگذشته» را انتخاب کرده و نگاهی به فیلمسازی این کارگردان و حاشیه‌های «خروج» داشته است. 

روزنامه هفت صبح
هفت صبحی‌ها با کیوان علی‌محمدی کارگردان فیلم «سینما شهر قصه» به صحبت نشستند. «ستایشی از تاریخ سینمای ایران» برداشت هفت صبح از این فیلم است. «رینگ خونین وسط جشنواره» عنوان این رسانه برای خبرسازترین نشست پرسش و پاسخ در کاخ جشنواره است. گویا حاتمی‌کیا و خروجش همچنان سوژه جذابی برای رسانه‌ها هستند. صفحه اول روزنامه هفت صبح نیز تصویر کلاژشده‌ای از فرامرز قریبیان و پیمان معادی در کنار هم با طرح سوال «سیمرغ به فرامرز قریبیان می‌رسد یا پیمان معادی؟» است. 

روزنامه آرمان
آ
رمان هم گزارشی تحلیلی از نشست نقد و بررسی فیلم «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا منتشر کرده است.

روزنامه جام‌جم
بلوای بهروز شعیبی در جشنواره سی‌و هشتم مورد توجه روزنامه جام‌جم قرار گرفت. «این بلوا تاریخ مصرف ندارد» تعبیر جام‌جم از گفت و گو با بهروز شعیبی کارگردان «روز بلوا» است. این فیلم به موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی می‌پردازد.

روزنامه جوان
سه فیلم «خروج»، «مغز استخوان» و «آتابای»را جوان در روزنامه امروز صبح خود تحلیل و بررسی کرد.

روزنامه خراسان
«درخت گردو با طعم بادام تلخ» را روزنامه خراسان برای تازه‌ترین اثر محمدحسین مهدویان انتخاب کرد. «درخت گردو» فیلمی با بازی پیمان معادی و مهران مدیری روایت‌گر فاجعه بمباران شیمیایی سردشت است.

روزنامه شهروند 
اثر کوروش آهاری سوژه امروز صبح شهروند است. «هراس درونی شخصیت‌های یک فیلم رمزآلود» تیتر گفت و گوی این رسانه با کوروش آهاری است. «آن شب» فیلمی به کارگردانی کوروش آهاری با بازی شهاب حسینی است که در ژانر وحشت ساخته شده است. 

روزنامه فرهیختگان
«طلوع دوباره مجیدی» با تصویری از مجید مجیدی که با فیلم «خورشید» کمی دیرتر از دیگران به جشنواره فیلم فجر آمده، انتخاب فرهیختگان برای صفحه اول روزنامه خود است. 

روزنامه قدس
قدس هم تصویری از علی نصیریان در فیلم «خورشید» را با تیتر «خورشیدی از آن‌سوی ابرها» برگزید تا مجید مجیدی هم به جمع خبرسازها بپیوندد.

روزنامه وطن امروز
این رسانه به حواشی و اتفاقات روز هفتم از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر پرداخت و نوشت: «خروج توفانی در پردیس ملت». 

روزنامه همدلی
میلاد جرموز نویسنده فیلم «آن شب» ساخته کوروش آهاری به روزنامه همدلی گفت: «به دنبال این گزاره بودیم که دروغ نابودگر است». 

روزنامه کیمیای وطن
درخشش فیلم‌های جنگ در جشنواره سی و هشتم برداشت کیمیای وطن از بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ایران است. «اینجا آبادان است و آبادان می‌ماند» دیالوگی از فیلم «آبادان یازده ۶۰» است که روزنامه امروز کیمیای وطن به عنوان تیتر انتخاب کرد. 

فجر سی و هشتم محدود به پایتخت‌نشین‌ها نمی‌شود. بال‌های سیمرغ در جغرافیای پهناور ایران گستره شده است. فجر استانی هم‌پای تهرانی‌ها بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ایران را همراهی می‌کند. گذری بر بازتاب جشنواره فیلم فجر در رسانه‌های استانی داریم.

روزنامه خبرشمال
خبرشمال فیلم‌های «مردن در آب مطهر»، «خروج»، «آبادان یازده ۶۰»و «خون شد» را مورد بررسی قرار داده است.

روزنامه شهرآرا
شهرآرا از سانس‌های فوق‌العاده در مشهد خبر می‌دهد. «فیلم‌سازان پر و بال سیمرغ خراسان» و «خورشید سینمای مجیدی» تیترهای امروز صبح روزنامه خراسان رضوی برای پوشش خبری فجر استانی است.

 ایسنا
بازتاب صحبت‌های شهاب حسینی و حضورش در کاخ رسانه سوژه ایسنا بود با این تیتر: «شهاب حسینی: اگر هنرمندیم صدای مردم باشیم»؛ در ادامه ایسنا نوشت: «شهاب حسینی با بیان اینکه جشنواره فجر سقف آرزوهایش نیست، گفت: مردم اگر صدای رسایی داشته باشند تا حرف خود را به گوش برسانند نیازی به خیابان رفتن و دادن خسارت‌های سنگین ندارند. اگر ما هنرمندیم و ادعایمان می‌شود پس صدای مردم باشیم»

 ایرنا
امروز ایرنا به۵ فیلم برتر آرای تماشاگران جشنواره فیلم فجرپرداخت و نوشت: « با حذف فیلم سینمایی «دوزیست» به کارگردانی برزو نیک نژاد از جمع نامزدهای سیمرغ مردمی جشنواره فیلم فجر ۵ فیلم به جمع نامزدهای نهایی رسیدند».

 خبرآنلاین
خبرآنلاین صحبت‌های پژمان جمشیدی در باره «خوب، بد، جلف ۲؛ ارتش سری» را منتشر کرده که در گوشه‌ای از آن گفته است: «پژمان جمشیدی درباره فیلم  «خوب، بد، جلف ۲؛ارتش سری» گفت:  این فیلم از نظر داستانی ادامه  «خوب، بد، جلف ۱»  نیست و از نظر اسم مطابقت دارد. فیلمی از پیمان قاسمخانی که در آن افتخار همکاری مجدد با سام درخشانی را داشتم. امیدوارم کسانی که این فیلم را در سینما می‌بییند از آن خوششان بیاید و برای دقایقی حالشان را خوب کند».

خبرگزاری میزان
میزان نوشت: «نهمین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی ملت موسوم به کاخ رسانه را می‌توان به روز ترکیب تجربه و جوانی لقب داد، امروز دو فیلم از بخش نگاه نو آغازگر اکران در سینمای رسانه هستند».

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.