پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
05:09 | | فجر 38

سکانس هشتم؛ ترس در نیمه‌شب

سکانس هشتم؛ ترس در نیمه‌شب

روز هشتم جشنواره با حضور شهاب حسینی تا بامداد روز بیستم ادامه پیدا کرد.

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر، روزهشتم روز چندان شلوغی به نظر نمی‌آمد. اگر چه اهالی رسانه برای همه فیلم‌ها به یک میزان وقت می‌گذارند اما امروز، روز کم چهره‌ای به نظر می‌آمد و همین قضیه باعث می‌شد تا فکر کنیم روز خلوتی را در پیش رو داریم.

فیلمسازی یک منتقد

فیلم «تعارض» اولین اکران روز بود. فیلمی از محمدرضا لطفی که خود پیش از این روزنامه‌نگار و منتقد سینمایی بوده و حالا به جهان فیلمسازان راه پیدا کرده است. فیلمی که از لحاظ روایت نامتعارف بود و طبعا همین باعث می‌شد طرفداران و مخالفان زیادی داشته باشد. همینطور هم بود. در راهروها بعضی با شگفتی درباره فیلم صحبت می‌کردند و بعضی می‌گفتند هیچ ارتباطی با جهانش برقرار نکرده‌اند.

فضای سالن نشست خیلی آرام بود و علیرغم حضور خبرنگاران سکوت عجیبی در جریان بود. لطفی بعد از این که با همراهانش به روی صحنه نشست آمد گفت:« من خودم از خانواده شما بودم و حق شما می‌دانم که فیلم‌ها را نقد کنید و سوال بپرسید. شما قشری هستید که زحماتتان در این روزها کمتر ارج نهاده می‌شود و من می‌خواهم به نیابت از گروهم ایستاده برای شما کف بزنم.» این اتفاق به کام خبرنگاران خوش آمد اما باعث نشد آنها از سوال‌های منتقدانه‌شان کوتاه بیایند.

حضور وزیر

فضای جشنواره کم‌کم شلوغ تر شد. همهمه‌ای به گوش می‌رسید. سید عباس صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پردیس ملت آمده بود و خبرنگاران دورش را گرفته بودند و دوربین‌ها پشت سر هم شاترشان کار می‌کرد. هنوز از حضور صالحی امیری چیزی نگذشته بود که حضور معصومه ابتکار فضای جشنواره را تحت تاثیر خودش قرار داد. او هم میان عکاسان و خبرنگاران گیر افتاده بود و به سوال‌های خبرنگاران پاسخ می‌داد. سوال‌هایی که بیشتر ماهیتی سینمایی داشت.

آخرِ شب ترسناک

بعد از نمایش فیلم «من می‌ترسم» که بهنام بهزادی کارگردانی‌اش کرده بود از رمپ پردیس پایین می‌رفتم که صدای جیغ و فریاد شنیدم و بعد جمعیت انبوهی پشت سر مسئولان تشریفات جشنواره پیدا شدند. به یکباره در مقابل چشمم شهاب حسینی را دیدم و تعجب کردم. او فردی را در آغوش کشیده بود و با او احوالپرسی می‌کرد و دوربین‌ها شکارش می‌کردند.

او برای تماشای فیلم «شین» به پردیس ملت آمده بود. فیلمی که هم در آن بازی کرده بود و هم تهیه‌کنندگی آن را به عهده داشت. موقع اکران او به سالن‌های مختلف سر زد و با مخاطبانی که در سالن بودند خوش و بش کرد. در یک سالن از جشنواره به قولی فن‌ها یا هواداران شهاب حسینی جمع شده بودند که لحظاتی برای او سوت و کف زدند و در کنارش به تماشای فیلم نشستند. فیلمی که حال و هوایی رمزآلود داشت و یک شب‌هنگام ترسناک را برای مخاطبان رقم زد. نشست فیلم تا بامداد روز بیستم بهمن ماه طول کشید با این حال پردیس ملت از حضور خبرنگاران خالی نماند و شب طولانی خود را تجربه کرد.
علیرضا بخشی

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.