پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
17:51 | | فجر 38

روزدهم جشنواره با رسانه‌ها

روزدهم جشنواره با رسانه‌ها

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر؛ جشنواره فجر به تعبیری بهار و آغازگر سال سینمایی ایران است. ده روز با علاقمندان هنر هفتم به تماشای فیلم‌ها نشستیم و به روز پایانی بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ایران رسیدیم. با تماشای رنج کودکان سردشت در «درخت گردو» متاثر شدیم. «روز صفر» را با افتخار نظاره کردیم. با جلف‌بازی‌های پژمان جمشیدی و سام درخشانی در «خوب، بد، جلف۲؛ ارتش سری» خندیدیم. کوروش آهاری و «آن شب» ترساندمان. با «پوست» به دنیای افسانه‌ها سفر کردیم. «سه کام حبس» و «شنای پروانه» عبرت‌آموزهای امسال جشنواره. با«تعارض» دنیاهای موازی را تجربه کردیم. در آخرین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر بازتاب مهم‌ترین اتفاق سینمایی ایران را در رسانه‌ها مرور می‌کنیم.
 
روزنامه ایران
این روزنامه با سام قریبیان درخصوص علت خداحافظی پدرش به گفت و گو نشسته است. ایران با تیتر «مشکلی با انتقاد نداریم» از زبان سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نگاهی به گلایه‌های ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان فیلم «خروج» داشته است.«خواست مخاطب در تعیین سرنوشت شخصیت‌ها مهم است» را روزنامه ایران برای مصاحبه‌ای با بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم درخصوص فیلم «قصیده گاو سفید» انتخاب کرد.
 
روزنامه سازندگی
سازندگی در مطلبی انتقادی تیتر زد: «نگذارید سینما بمیرد».
 
روزنامه هفت صبح
کلاژی از کارگردان‌های خبرساز فجر سی‌و هشتم تصویر صفحه اول روزنامه هفت صبح با تیتر «پایان ده روز شگفت‌انگیز است». هفت صبحی‌ها مصاحبه متفاوتی با مجریان نشست‌های نقد و بررسی فیلم‌ها داشته‌اند. «تنور جشنواره اینجا داغ می‌شود» عنوان گفت‌ وگوی این رسانه با منصور ضابطیان و محمود گبرلو است. جهان‌بینی منحصر به‌فرد مسعود کیمیایی در فیلم «خون شد» را هفت صبح به «مردان زخم‌خورده» تعبیر کرد.
 
روزنامه جام جم
شهاب حسینی در نشست فیلم خارج از مسابقه «شین» سوژه امروز صبح روزنامه جام‌جم است. دفاع از وحدت مردم در صحبت‌های شهاب حسینی را جام‌جم با تیتر «حرف حساب شهاب» منتشر کرد.
 
روزنامه جوان
جوان هم به پوشش خبری صحبت‌های جنجالی شهاب حسینی درحاشیه نشست نقد و بررسی فیلم «شین» پرداخت.
 
روزنامه شهروند
شهروند که در ایام جشنواره دو صفحه از روزنامه خود را به مهم‌ترین اتفاق سینمایی ایران اختصاص داده بود، امروز در گزارشی شانس‌های سیمرغ سی و هشتم را بررسی کرده است.
 
روزنامه فرهیختگان
«کار خوب یک لباس شخصی»عنوان گفت‌وگوی امیرعباس ربیعی کارگردان فیلم«لباس شخصی» است. این فیلم اولین اثر سینمایی این کارگردان است. تصویر خندان شهاب حسینی با عنوان «جشنواره حقیقت» انتخاب فرهیختگان برای پوشش رسانه‌ای یکی از خبرسازترین شب‌های فجر سی و هشتم است.
 
روزنامه همدلی
بزرو نیک‌نژاد کارگردان فیلم «دوزیست»مصاحبه‌ای با روزنامه همدلی داشته است. همدلی نوشت:«دوزیست داستان دورویی آدم‌ها».
 
روزنامه توسعه ایرانی
نشست خبری فیلم «خروج» و صحبت‌های پرحاشیه ابراهیم حاتمی‌کیا همچنان در لیست خبرسازترین‌های فجر سی و هشتم است. توسعه‌ایرانی نیز به تحلیل این صحبت‌ها در تازه‌ترین شماره از روزنامه خود پرداخته است.
 
روزنامه همشهری
گفت‌و گو با کیوان علی‌محمدی کارگردان فیلم «سینما شهر قصه» با عنوان «سینما بهشت» و رویا افشار بازیگر فیلم «دشمنان» با عنوان «نسل فیلمساز امروز؛ قابل اعتماد و شجاع» بخش‌های مختلف همشهری در حوزه سینما است.
 
روزنامه صبا
صبایی‌ها گفت‌و گویی با جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده فیلم‌های «خون شد» و «کشتارگاه» و فرزاد خوشدست کارگردان مستند«خط باریک قرمز» داشتند.
 
طبق قرار هر روزمان مروری نیز بر روزنامه‌های استانی داریم و فجر سی و هشتم را از نقاط مختلف ایران دنبال می‌کنیم.

روزنامه خبر جنوب
رسانه مردمان جنوب ایران عنوان «قهرمان‌ساز سینمای ایران از دل آزردگی تا قهر» را به مسعود کیمیایی کارگردان فیلم«خون شد» نسبت داد.
 
روزنامه اخبار اصفهان
با وجود اینکه به روز آخر فجر سی‌و هشتم رسیده‌ایم اما یخ فجر اصفهان تازه آب شده است. روزنامه اخبار اصفهان با اشاره به تاثیر فجر استانی بر پویاشدن اقتصاد اصفهان نوشت: «آب‌شدن یخ سینمای اصفهان با دستان گرم جشنواره فجر».
 
خبرگزاری‌ها و بازتاب اخبار جشنواره فجر در آنها

خبرگزاری صبا
خبرگزاری صبا یادداشتی از جعفر گودرزی درباره «خون شد» منتشر کرده است. این منتقد فیلم در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری صبا  قرار داده است، همچنین به نقد و بررسی فیلم «پوست» پرداخته است. یادداشت روح انگیز شمس درباره «خورشید» ساخته مجید مجیدی از دیگر مطالب امروز خبرگزاری صباست که در ده روز جشنواره با نقدها و گزارش‌های اختصاصی جشنواره را پوشش داده است. همچنین پویا نبی در یادداشتی به تحسین فیلم «آتابای» ساخته جدید نیکی کریمی پرداخته است.

خبرگزاری مهر
مهر به سرنوشت فیلم‌اولی‌ها پرداخت و نوشت: «مروری بر فهرست برگزیدگان سیمرغ بهترین فیلم اول در جشنواره فیلم فجر طی دوره‌های گذشته از دهه ۹۰ حایز نکات جالبی درباره سرنوشت این استعدادها در سینمای ایران است».
 
 ایرنا
ایرنا به فیلم‌های منتخب مردم در جشنواره فیلم فجر پرداخت و عنوان کرد: «فیلم‌های «آبادان یازده۶۰»، «شنای پروانه»، «مغز استخوان»، «درخت گردو» و «روز صفر» به عنوان پنج فیلم برتر آرای مردمی تا پایان روز نهم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شد».  
 
 خبرآنلاین
خبر آنلاین نیز به فیلم‌های منتخب مردمی پرداخت و نوشت: «به گفته مسئول بخش آرای مردمی سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم‌فجر، در ثبت آرای مردمی از شب هشتم جشنواره به بعد ۵ فیلم که امتیاز بالاتری از ۲۲ فیلم را از آن خود کرده، معرفی می‌شوند و در پایان جشنواره فیلم فجر، از میان‌ 22 فیلم، فیلمی‌که بیشترین آرای مردمی را از آن‌خود کرده است، به عنوان‌بهترین فیلم از نگاه تماشاگران اعلام‌خواهد شد».
 
 ایسنا
اصحاب رسانه و علاقه‌مندان به سینمای مستند به همراه عوامل مستند سینمایی «خط باریک قرمز» به تماشای این اثر در پردیس سینمایی ملت نشستند. امروز ایسنا به سینمای مستند پرداخت و این مطلب را منتشر کرد.
 
هنر آنلاین
نهمین روز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در حالی به کار خود خاتمه داد که در این روز سه فیلم «خون شد» به کارگردانی مسعود کیمیایی، «دشمنان» ساخته علی درخشنده و «پوست» به کارگردانی بهمن وبهرام ارک همچنین مستند «خط باریک قرمز» فرزاد خوشدست و «کوچه» امیرحسین مهر روی پرده سینما ملت رفتند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.