سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳
02:14 | | فجر 38

هنرمندان کدام فیلم‌ها را پسندیدند؟

هنرمندان کدام فیلم‌ها را پسندیدند؟

تعدادی از هنرمندان و عوامل سازنده فیلم‌های جشنواره فیلم فجر، درباره فیلم‌هایی که در این دوره جشنواره پسندیده‌اند، نظر دادند.

صداگذاری «شنای پروانه» را پسندیدم 

محمدمهدی جواهری زاده صداگذار فیلم «دشمنان» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: از بین فیلم‌های امسال جشنواره دو فیلم «خروج» و «شنای پروانه» را دیده‌ام. این فیلم‌ها دو داستان و دو ژانر مختلف دارند و هرکدام مخاطبان خاص خودشان را دارند. اما ترجیحا به دلیل اینکه محمد کارت را می‌شناختم این فیلم را دوست داشتم.

جواهری‌زاده درباره صداگذاری فیلم‌های «خروج» و «شنای پروانه» گفت: در هر دو فیلم صداگذار مشترک است اما در «شنای پروانه» جا برای کار بیشتر بود و فضای ذهنی بیشتری را می‌توانستند خلق کنند، گرچه صداگذاری فیلم «خروج» هم سخت بود و زحمت بسیاری برایش کشیده‌ بودند.

«قصیده گاو سفید» بسیار خوب و روان بود

مجید علی اسلام طراح صحنه فیلم «خروج» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: فیلم «قصیده گاو سفید» بسیار خوب و روان بود و مسئله‌ای را بیان کرد که تاکنون به آن پرداخته نشده بود. این فیلم خوبی بود، اما شاید سختی‌اش در کار دیده نشود.

«سینما شهرقصه» را خیلی دوست داشتم 
مهتاب متعصب طراح لباس فیلم سینمایی «پدران» در گفت‌وگو با ستاد خبری فیلم فجر گفت: فیلم «سینما شهرقصه» را خیلی دوست داشتم چرا که یک فیلم کاملا سرگرم کننده است و در عین حال ادای دینی به سینمای قبل و بعد از انقلاب کرده است. بسیاری از ریشه‌های سینما در زمان قبل از انقلاب وجود دارند و این پیوندها در فیلم «سینما شهر قصه» با فیلمبرداری، موسیقی و تدوین به خوبی دیده می‌شد.

طراح لباس فیلم «پدران» درباره طراحی لباس فیلم‌های «سینما شهرقصه» و «روز صفر» گفت: افرادی که در حیطه طراحی لباس در این حرفه هستند، از دوستان و همکاران قدیمی من هستند اما به طور کلی باید بگویم طی سال‌های اخیر در حوزه طراحی لباس افرادی در سینمای ایران کار می‌کنند که بسیار باسواد و خوش‌سلیقه هستند و این اتفاق خوبی برای آینده سینمای ایران است.

 

«خورشید» فیلمی جلوتر از آثار اخیر مجید مجیدی است

حسین قورچیان صداگذار فیلم‌های «تعارض»، «قصیده گاو سفید»، «مردن در آب مطهر» و «پدران» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: فیلم‌های «روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان و «خورشید» مجید مجیدی را دیده‌ام. از «روز صفر» انتظار بیشتری داشتم اما فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی نسبت به فیلم‌هایی که این فیلمساز طی‌ سال‌های گذشته ساخته بود بسیار بهتر بود و به فیلم سینمای «رنگ خدا» نزدیک شده بود.

قورچیان درباره صدا گذاری این دو فیلم گفت: در سالنی که نشسته بودم نمیشد خیلی دقیق صداها را تشخیص داد اما دوستانی که فیلم‌های «روز صفر» و «خورشید» را صداگذاری کرده‌اند، قطعا صداگذاران خوبی در سینمای ایران هستند و به آن‌ها خسته نباشید می‌گویم.

ویژگی‌های «درحت گردو» و «شنای پروانه»
شیده محمودزاده طراح لباس فیلم «سینما شهر قصه» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: فیلم «شنای پروانه» و «درخت گردو» را در جشنواره فجر تماشا کردم. در فیلم «درخت گردو» بازی پیمان معادی را خیلی دوست داشتم و به نظرم بسیار تاثیرگذار بود. در مورد فیلم «شنای پروانه» نیز بیست دقیقه اول فیلم جذاب‌تر از کل فیلم بود. 
او ادامه داد: به نظرم طراحی لباس این دو فیلم قابل قبول بود و نکته منفی نداشت.
 

مه لقا می‌نوش‌زاد بازیگر فیلم «آتابای» از فیلم مورد علاقه‌اش در این دوره از جشنواره گفت.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، مه‌لقامی‌نوش‌زاد گفت: فیلم «عامه‌پسند» را دوست داشتم چون فیلم سبک جدیدی داشت و در آن داستان مشکلات روزمره برخی از زنان جامعه، به سادگی و روان بیان شده بود.

او افزود:به نظرم بازی خانم معتمدآریا در این فیلم بسیار متفاوت بود و قطعا این فیلم یکی از کاندیداهای امسال است.

در کار ما حد وسطی وجود ندارد
محمد برادران طراح جلوه‌های ویژه بصری فیلم «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: تا الان پنج فیلم مشاهده کردم. «آبادان یازده ۶۰» ساخته مهرداد خوشبخت، «خورشید» مجید مجیدی، «لباس شخصی» امیرعباس ربیعی، «پدران» سالم صلواتی و «تومان» مرتضی فرشباف را دیده‌ام. محمد برادران درباره جلوه‌های ویژه فیلم‌هایی که امسال دیده، گفت: اکثر کسانی که در جلوه‌های ویژه این فیلم‌ها فعالیت داشتند، دوستان و همکاران من هستند و کارهای خوبی داشتند. در کار ما حد وسطی وجود ندارد کار یا خیلی خوب است یا خیلی بد.

«آتابای» را دوست داشتم
ستاره پسیانی در این دوره از جشنواره به ایفای نقش در سه فیلم «من می‌ترسم»، «خوب، بد، جلف۲» و «دوزیست»پرداخته است و  از فیلم مورد علاقه‌اش در این دوره از جشنواره گفت.
به گزارش ستاد خبری سی‌‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، ستاره پسیانی در ارتباط با فیلم مورد علاقه‌اش در سی وهشتمین دوره جشنواره گفت: در بین فیلم‌های این دوره از جشنواره فیلم «آتابای» را بسیار دوست داشتم و تمام بازیگران این فیلم به بهترین شکل ممکن ایفای نقش کردند.
 

امیدوارم برای همه فیلم‌ها اتفاق بسیار خوبی در اکران رخ دهد

«هادی حجازی‌فر»، بازیگر و نویسنده «آتابای» و بازیگر«دوزیست» از فیلم‌های مورد علاقه‌اش در این جشنواره گفت.
به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، او در این خصوص تصریح کرد: هنوز همه فیلم‌های جشنواره را ندیده‌ام اما به نظرم فیلم‌های خودم (آتابای و دوزیست) دارای شاخصه‌هایی است که آنها را متفاوت می‌کند. در «دوزیست» بازی‌ها و نقش‌‌های بسیار متفاوت جلب‌نظر می‌کند و این فیلم را بسیار دوست داشتم. این فیلم خوب است چون «برزو نیک‌نژاد» آدم بسیار باهوشی است.
حجازی‌فر گفت: امیدوارم برای همه فیلم‌ها اتفاق بسیار خوبی در اکران رخ دهد.

«شنای پروانه» مخاطب را درگیر می‌کند

کوروش آهاری کارگردان فیلم سینمایی «آن شب» در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: فیلم «شنای پروانه» را دیده‌ام و به محمد کارت فیلمساز این فیلم تبریک می‌گویم. به نظرم فیلم «شنای پروانه» بیننده را درگیر قصه می‌کرد و مخاطبان را با خود همراه می‌کرد.

از «آن شب» لذت بردم
میثم ریاحی، صداگذار فیلم «سینما شهر قصه» گفت: در سی‌وهشتمین جشنواره فجر موفق به دیدن فیلم «خروج» و«آن شب» شدم.
او افزود: فیلم «آن شب» چون در ژانر وحشت ساخته شده بود که در ایران کار سختی به حساب می‌آید و شخصا به آن علاقه دارم. به همین دلیل از تماشایش لذت بردم. صداگذار این فیلم در هالیوود کار می‌کند و کارش ثابت شده است.

«درحت گردو» مرا تحت‌تاثیر قرار داد
سوگل خلیق بازیگر فیلم «مردن در آب مطهر» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، گفت: من تاکنون موفق به دیدن فیلم «خوب بد جلف۲» ساخته پیمان قاسم‌خانی و «درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان شدم.
او ادامه داد: فیلم «درخت گردو» به من فشار زیادی وارد کرد، کما اینکه تجربه تئاتر «الف داد گاه لا هه» اثر محمد سماوات، با موضوع بمبباران شیمیایی سردشت برایم آزار دهنده بود، فیلم «درخت گردو» تمام خاطرات آن نمایش را برایم تداعی کرد.

«شنای پروانه» فیلم خوبی بود
صبا واحدی جانشین طراح صحنه فیلم «آن شب» به کارگردانی کوروش آهاری درباره فیلم «شنای پروانه» اظهار نظر کرد و گفت: این فیلم بسیار خوبی است. طراحی صحنه این فیلم خیلی خوب بود و تمام لوکیشن‌ها باورپذیر بودند و هیچ اشکالی در طراحی صحنه نبود. به کارگردان و عوامل این فیلم تبریک می‌گویم.

فیلمبرداری‌های جهش‌یافته در فجر۳۸
«امین جعفری» درباره فیلمبرداری فیلم‌های مورد علاقه‌اش در این دوره از جشنواره فیلم فجر صحبت کرد.
مدیر فیلمبرداری «قصیده گاو سفید»، «روزبلوا» و «من می‌ترسم» که از پرکارهای جشنواره امسال به شمار می‌رود، به ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: نکته حائز اهمیت در فیلمبرداری امسال این است که سطح فیلمبرداری سینمای ایران از خیلی از بخش‌های دیگر سینما بالاتر است و پیشرفت بصری به کمک تجهیزات تازه‌ای که وارد سینمای ایران شده است و در کنار آن افزایش سواد فیلمبردارها و نگاه آرتیستی آن‌ها، منجر به خلق فیلمبرداری‌های متفاوت و جهش‌یافته شده است.
این فیلمبردار با تأکید بر اینکه فیلمبرداری‌ها، امسال به لحاظ فنی، تکنیکی و هنری سطح بسیار بالایی دارد، خاطرنشان کرد: همه فیلم‌های جشنواره را هنوز ندیده‌ام اما فیلم‌های «روز صفر»، «ابربارانش گرفته» و «شنای پروانه» فیلمبرداری سطح بالا و خوبی داشتند.

فیلم‌هایی که پسندیدم

تهیه‌کننده «تعارض» گفت: بر اساس دیدگاه خودم، «شنای پروانه» را در بخش سینمای مستقل دوست داشتم و «روز صفر» را در بخش دولتی پسندیدم. «سیدامیر سیدزاده» تهیه‌کننده فیلم «تعارض» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: به جز فیلم «تعارض»، فیلم «شنای پروانه» ساخته محمد کارت و «روز صفر» ساخته سعید ملکان را دیده‌ام.
او درباره این فیلم‌ها نظر داد و گفت: من سینما را به دو بخش دولتی و غیردولتی تقسیم می‌کنم؛ سینمای سفارشی و سینمای مستقل. 
این تهیه‌کننده گفت: بر اساس این دیدگاه، «شنای پروانه» را در بخش سینمای مستقل دوست داشتم و «روز صفر» را در بخش دولتی پسندیدم.

بازی‌های قابل‌توجه بازیگران جدید

فاطمه مسعودی‌فر بازیگر فیلم پوست از بازی خوب بازیگران جدید فیلم‌های جشنواره فجر امسال گفت.
به گزارش ستاد خبری سی‌‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، مسعودی‌فر در این زمینه گفت: تاکنون چندین فیلم جشنواره سی و هشتم را دیدم. معرفی بازیگرهای جدید در فیلم‌های امسال در فیلم «تومان» و خورشید» را بسیار دوست داشتم. بازی میرسعید مولیان و بچه‌های کوچکی که در فیلم «خورشید» بازی کردند برایم بسیار جذاب بود. به‌نظرم اگر کارگردان‌ها به این بازیگران فرصت ندهند به چه کسی می‌خواهند فرصت دهند. به‌نظرم فرصت دادن به بازیگرهای جدید می‌تواند نسل جدیدی از بازی و هنر را به سینمای ایران معرفی کند و سطح کیفی سینمای ایران با این بازیگرها افزایش پیدا کند.
 

«روز صفر» و «آتابای» را دوست داشتم
بامداد افشار آهنگساز فیلم «پوست» و «شهر قصه» در گفتگو با ستاد خبری جشنواره فجر گفت: در جشنواره فجر فیلم «روز صفر» و «آتابای» را تماشا کردم و هر دو را دوست داشتم و برایشان احترام قائلم.  وی ادامه داد: آهنگسازان بزرگی در جشنواره فجر حضور دارند و افتخار می‌کنم که در کنار این اساتید هستم.

«تومان» فیلم بی‌نظیری است
آرمان خوانساریان نویسنده فیلم «ابر بارانش گرفته» گفت: به نظرم «تومان» فیلم بی‌نظیری است چرا که از یک جغرافیا صحبت می‌کند که کمتر درباره آن فیلم دیده شده و از معدود فیلم‌هایی است که در تهران نیست و شخصیت‌های آن دغدغه آمدن به تهران را ندارند. همچنین چیزی که در فیلم مرتضی فرشباف خیلی جذاب بوده، این است که در پایان احساس می‌کنم یک مجموعه رمان خوانده‌ام، علاوه بر آن روایتی که شاید ما حدس بزنیم این اتفاق بیفتد، پیش نمی‌آید.
او افزود: این فیلم مرا به نسل جدید سینما امیدوارم می‌کند، البته یک مشکل کوچک با این فیلم دارم اما به نظرم در کل فیلم فوق‌العاده‌ای است.
نویسنده فیلم ابر بارانش گرفته با اشاره به فیلم پوست به کارگردانی برادران ارک خاطر نشان کرد: این فیلم را دو بار پیاپی دیدم، به بهرام و بهمن حسودی‌ام می‌شود چرا که متولد یک شهر زیبا هستند و می‌توانند تصویری متفاوت را از آن جغرافیا نشان بدهند. همچنین فکر می‌کنم فیلم پوست فراتر از جغرافیای یک منطقه نشان داده می‌شود و درباره یک افسانه فولک حرف می‌زند و همزمان در آن سحر و جادو می‌بینیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.