شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
03:43 | | فجر 38

عسگرپور: برخی سینماگران دریافته‌اند که می‌توانند از فضای جشنواره برای معامله استفاده کنند!

عسگرپور: برخی سینماگران دریافته‌اند که می‌توانند از فضای جشنواره برای معامله استفاده کنند!

محمدمهدی عسگرپور داور سودای سیمرغ فجر۳۸ گفت: برخی سینماگران دریافته‌اند که می توانند از فضای جشنواره برای معامله و سرزبان انداختن خود و فیلم‌شان استفاده کنند!

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، برنامه «شهرفرنگ» با موضوع داوری در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور «شاهین امین» منتقد و روزنامه‌نگار سینما و «محمدمهدی عسگرپور» داور سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ، از دبیران گذشته این جشنواره و نیز دبیر فعلی جشنواره جهانی فیلم فجر روی آنتن شبکه خبر رفت.
شاهین امین در این برنامه از گروه داوری جشنواره دفاع کرد و گفت: بی انصافی است که همه هیئت داوران را از سال های گذشته ناآگاه تصور کنیم. او افزود: ما انتظارمان از جشنواره فیلم فجر بالا رفته است. همه انتظار دارند خواسته‌هایشان در جشنواره مرتفع شود. توقع دارند در جشنواره به تعداد، جایزه ببرند! در جشنواره دورهم جمع می‌شویم که در مورد فیلم حرف بزیم و از جشنواره لذت ببریم و همدیگر را بیشتر بشناسیم. خیلی از افراد بزرگ مانند کیانوش عیاری، رخشان بنی‌اعتماد و… جایزه‌ای نبردند و یا یک جایزه از جشنواره گرفتند.

شاهین امین در این برنامه گفت: همه می‌دانیم مجید مجیدی فیلمساز بزرگی است اما چرا وقتی او فیلمی در جشنواره دارد، همه تصور می‌کنند باید برای رتبه دوم تلاش کنند؟

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: به نظر می‌رسد که همه شرکت‌کنندگان در جشنواره فیلم فجر توقع جایزه دارند و گاهی همه، حتی کسانی که جایزه هم گرفته‌اند، اعتراض می‌کنند. چه اتفاقی افتاده که همه معترضند؟!

عسگرپور داور سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در این برنامه با اشاره به این که داوران گلادیاتورهای جشنواره نیستند، گفت: با جشنواره‌ای مواجه هستیم که مشابه‌ای در دنیا ندارد. مخاطبان سینما از طیف‌های مختلفی هستند. برخی بولتن‌نویسند، برخی علاقمند و برخی منتقد. برخی سینماگران دریافته‌اند که می‌توانند از فضای جشنواره برای معامله و روی زبان انداختن خود و فیلمشان استفاده کنند! او که دوره بیست و یکم جشنواره فیلم فجر از تعداد جایزه‌های این جشنواره کاسته بود، گفت: برای دلخوشی اهالی سینما تعداد جایزه‌ها را اضافه کردند تا کمتر مورد بازخواست قرار گیرند.

ویدئوی یک – بخشی از برنامه

ویدئوی دو- بخشی از برنامه

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.