دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
15:56 | | فجر 38

بیش از ۱۴ هزار نفر فیلم‌های فجر۳۸ را در سنندج دیدند

بیش از ۱۴ هزار نفر فیلم‌های فجر۳۸  را در سنندج دیدند

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: بیش از ۱۴ هزار نفر از فیلم های اکران شده سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان کردستان استقبال کردند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، عبید رستمی در گفت و گو با خبرنگاران رسانه‌های محلی استان اظهار داشت: ۱۸ فیلم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۵ تا ۲۱ بهمن در سینما بهمن سنندج اکران شد،  اظهار داشت: ۱۳ فیلم  بخش نگاه نو و سودای سیمرغ در ۲۲ سانس و پنج فیلم حوزه کودک و نوجوان هم در پنج سانس اکران شدند.
وی با اشاره به اینکه استقبال مطلوبی از اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره در سنندج شد،  اضافه کرد: در هفت روز اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره فجر ۱۴ هزار نفر در سینما بهمن سنندج به تماشای آن نشستند و فیلم «درخت گردو» ساخته محمد حسین مهدویان هم بیشترین مخاطب را در این سینما به خود اختصاص داد.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه تخفیف‌هایی به مناسبت دهه مبارک فجر برای تهیه بلیت اعمال شد، افزود: 10 درصد تخفیف بلیط به خانواده کارکنان دولت و اصناف با ارائه معرفی نامه و  15 درصد به اعضای سازمان‌های مردم نهاد، دانشجویان، فرهنگیان و اساتید دانشگاهی با ارائه کارت شناسایی تعلق گرفت.
رستمی  یادآور شد: ۲۵ درصد تخفیف بلیط به خانواده کارکنان شهرداری و نیروهای مسلح، طلاب ودانشجویان رشته های فرهنگی هنری با ارائه معرفی نامه، ۳۰ درصد تخفیف  به اعضای مراکز و مجامع فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و ورزشی، خانواده کارکنان دستگاه‌های فرهنگی، هنری، ۴۰ درصد به فیلمسازان، اعضای انجمن‌ها و مجامع سینمایی و ۵۰ درصد تخفیف هم به مددجویان زیرپوشش نهادهای حمایتی و ساکنان نواحی منفصل شهری داده شد.
۱۶ فیلم سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر سال گذشته از ۱۲ تا ۱۸ بهمن در سینما فروردین سنندج اکران شد که چهار هزار و ۶۰۰ نفر از این فیلم‌ها دیدن کردند و امسال تعداد مخاطبان به دلیل اکران فیلم‌ها در سینما بهمن که دارای امکانات و تجهیزات نوین و به‌روزی است، بیش از سه برابر افزایش پیدا کرد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.