پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
16:23 | | فجر 39

حمایت اتحادیه صنف تهیه کنندگان از برگزاری جشنواره فیلم فجر

حمایت اتحادیه صنف تهیه کنندگان از برگزاری جشنواره فیلم فجر

اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران با انتشار اطلاعیه‌ای برگزاری جشنواره فیلم فجر را از علائم بارز اعلام حیات سینمای ایران دانست.

متن اطلاعیه به‌شرح زیر است:

سینمای ایران طی سال‌های اخیر از بحران‏‌های خسارت‌بار متعددی عبور کرده و به همت اصحاب و یارانش سالم و سربلند به حیات خود ادامه داده است.

اکنون که شیوع گسترده و جهانی کرونا، صنعت سینمای ایران را نیز مانند سایر کشورهای دنیا دچار آسیب‏‌های جدی و اجتناب ناپذیر کرده، هر نشانه‏‌ای از اعلام حیات سینما و آمادگی‏ آن برای استقبال از آینده‏‌ای بهتر، باید مغتنم شمرده شود.

بی‌تردید یکی از علائم بارز اعلام حیات سینمای ایران، برگزاری جشنواره مهم فجر -با حفظ تدابیر لازم- خواهد بود .

امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که جشنواره فیلم فجر، از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی-هنری کشور است که تاثیر برگزاری آن بر افکار عمومی جامعه، به سادگی قابلانکار یا کتمان نیست. شاید تعطیلی این رویداد مهم و بی‌نظیر، آسان‌ترین و مطلوب‏‌ترین راه برای کسانی باشد که یا توان استقامت در بحران ندارند و یا اساسا نسبت به تعطیلی همه جانبه سینمای ایران نگرانی لازم را ندارند؛ اما نباید فراموش کرد که سینمای ایران می‏‌تواند، هوشمندانه، از هر اتفاقی برای رسیدن به روزهای بهتر، بهره برد و قابلیت و مقاومت لازم برای آنکه همچنان مهمترین رویداد فرهنگی کشور باقی بماند را دارد.

بر این باوریم که برگزاری جشنواره فیلم فجر در شرایط کنونی، با همفکری و همدلی دست اندرکاران، به تجربه‌ای تازه و ارزنده در تاریخ سینمای ایران بدل خواهد شد تا دوستانش شاد و دشمنانش را مأیوس سازد.

جشنواره فیلم فجر حتما می‏‌تواند همچون بسیاری از جشنواره‌‏های اخیر جهانی مانند لوکارنو، تورنتو، لندن، اَنسی و … به شیوه‏ای جدید و منعطف با شرایط موعد برگزاری، اعم از مجازی، فیزیکی، ترکیبی و… برگزار شود و به همه علاقمندانش نشان دهد که گرم‌ترین و روشن‏‌ترین آتش‏‌ها را زیر خاکستر کرونا، برای آینده ذخیره دارد.

«اتحادیه صنف تهیه‌‏کنندگان سینمای ایران»

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.