چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
18:25 | | فجر 39

دورنما | روشن (سیدروح‌الله حجازی)

دورنما | روشن (سیدروح‌الله حجازی)

روح الله حجازی ششمین فیلم بلند سینمایی خود با نام «روشن» را به سی ونهمین جشنواره فیلم فجر ارائه خواهد داد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، روح‌الله حجازی پس از سه سال وقفه این بار «روشن» را روانه جشنواره می‌کند، فیلمی متفاوت با ترکیب بازیگرانی متفاوت. 
حجازی که دانش آموخته سینماست در سال ۱۳۸۴ با ساخت فیلم تلویزیونی «ماه جبین» کارگردانی را آغاز کرد و دو سال بعد بار دیگر برای تلویزیون فیلم «اگر باران ببارد» را ساخت. او در همان سال با فیلم «در میان ابرها» وارد فضای سینما شد و در بیست و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش مسابقه نگاه نو شرکت کرد و سیمرغ بلورین بهترین فیلم را از آن خود کرد.  این فیلم در بیست و هشتمین دوره جشنواره نیز در بخش مسابقه مواد تبلیغاتی فیلم‌ها سیمرغ بلورین بهترین پوستر را نیز دریافت کرد. حجازی همچنین برای این فیلم از دوازدهمین جشن خانه سینما تندیس بهترین بازیگر زن(الناز شاکردوست) و جایزه بهترین صدابرداری و بهترین چهره‌پردازی را برای این فیلم به‌دست آورد.
او پس از نخستین تجربه کارگردانی در سینما، چهار سال زمان صرف کرد تا فیلم «زندگی خصوصی آقا وخانم میم» را بسازد و پس از آن در طی سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ بار دیگر به تلویزیون بازگشت و سه فیلم تلویزیونی ساخت. او در همان سال ۱۳۹۱ فیلم سینمایی «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» را روانه سینماها کرد. حجازی در تمامی آثار سینمایی خود همواره دغدغه‌های اجتماعی را لحاظ کرده است، او دو سال بعد، فیلم تلویزیونی «سبز به رنگ زمرد» و فیلم بلند سینمایی «مرگ ماهی» را ساخت و در سال ۱۳۹۴ نیز یکی از اپیزودهای فیلم بلند سینمایی «هیهات» را کارگردانی کرد.
او بار دیگر با یک وقفه دو ساله «اتاق تاریک» را با نگاهی جسورانه به یک معضل اجتماعی کارگردانی کرد و در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآورد. این فیلم توانست جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم هانوی در سال ۲۰۱۸ و جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی کرالا هند را نیز دریافت کند. همچنین «اتاق تاریک» تنها نماینده ایران در جشنواره فیلم بلگراد در سال ۲۰۱۹ بود.
حجازی بار دیگر پس از گذشت دو سال به سراغ ساخت «روشن» رفت که برای نمایش در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ثبت نام کرده است.
فیلمنامه «روشن» را روح الله حجازی به نگارش درآورده است و تهیه کنندگی‌اش را مانند دو فیلم قبلی خود بر دارد، البته جواد نوروزبیگی نیز به عنوان مشاور پروژه در این فیلم حضور دارد.

رضا عطاران، سیامک انصاری، سارا بهرامی، مهدی حسینی نیا، مسعود میرطاهری، محمد ولی زادگان، ابراهیم عزیزی، علی رحیمی، امیرکیوان معصومی، هدیه آذیدهاک، سید علیرضا میرسالاری، صادق حسنی، اصغر رضایی، حمیدرضا حیدری، محمد نیکبخت. با معرفی: نازنین سهامی زاده و بازیگر خردسال: سرگل لواسانی ترکیب بازیگران «روشن» را تشکیل می‌دهند.

در خلاصه داستان فیلم «روشن» آمده است: روشن، مرد میانسالِ عشق بازیگرى نمى‌تواند خانه ثبت نامی‌اش را بگیرد و در آستانه فروپاشى همه چیز، تصمیم مى‌گیرد نقشش را بازى کند.

عوامل سازنده «روشن» عبارتند از:
سید روح الله حجازی(نویسنده و کارگردان)، جواد نوروزبیگی، سید روح الله حجازی (تهیه کنندگان)، مرتضی نجفی(مدیر فیلم برداری)، سهیل دانش اشراقی(طراح صحنه)، رشید دانشمند (صدا بردار)، ایمان امیدواری (طراح چهره پردازی)، میثم مولایی (تدوین)، بامداد افشار (موسیقی)،  امیرحسین قاسمی (صداگذاری و میکس)، امیر اسکندری (مدیر تولید)، علی مردانه (مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان)، جواد مطوری( طراح جلوه های بصری)، ثنا نوروزبیگی(طراح لباس)، محسن بهاری( منشی صحنه)، پرویز کاظم لو( جانشین تولید)، آرش اقابیگ(جلوه های ویژه میدانی)، محسن بهاری (منشی صحنه)، امیر حسین خنجری (طراح بدلکاری)، آزاده امیر خان(عکاس)، آریان امیر خان(مدیر تبلیغات)، مهدی حجازی (دستیار نویسنده)

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.